Mecz towarzyski

Data: sobota, 04 sierpień 2018 11:00

Lokalizacja: Wronki

W sobotnie przedpołudnie we Wronkach Lech II Poznań zmierzył się z Polonią Środa Wielkopolska.

Od samego początku spotkanie było bardzo wyrównane i mimo upału toczone w szybkim tempie. W zespole Lecha szczególnie niebezpieczny był szarżujący lewą stroną Szymon Pawłowski. Jednak jego akcje skutecznie zatrzymywali średzcy obrońcy. W 13 minucie Polonia wyszła z szybką kontrą. Po przejęciu piłki na swojej połowie przez Jędrzeja Kujawę i szybkim uruchomieniu Jakuba Apolinarskiego poloniści znaleźli się pod bramką Karola Szymańskiego, ale Krzysztof Bartoszak był na spalonym i całą akcję gwizdkiem przerwał sędzia. Cztery minuty później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Jędrzeja Kujawy pikę do bramki strzałem głową skierował Igor Jurga. W 26 minucie po przejęciu piłki przez Igora Jurgę na bramkę popędził Jakub Apolinarski. Jednak jego podania wzdłuż bramki nie wykorzystał żaden z wbiegających w pole karne naszych zawodników. W 30 minucie po podaniu Luisa Henriqueza bliski strzelenia bramki był Damian Buczma, ale piłka po jego uderzeniu minimalnie minęła spojenie słupka i poprzeczki. W końcówce pierwszej części gry lechici dwukrotnie zagrozili bramce Polonii, ale za każdym razem pewnymi interwencjami popisał się Łukasz Spychała. Do końca pierwszej połowy utrzymało się jednobramkowe prowadzenie Polonii.

Po zmianie stron lechici ruszyli do odrabiania strat. Już w pierwszej akcji mocno poturbowany został w starciu z jednym z zawodników Lecha bramkarz Łukasz Spychała. W 56 minucie groźne uderzenie sprzed pola karnego Damiana Buczmy z trudem broni Karol Szymański. W kolejnych minutach w obu zespołach następowały kolejne zmiany i gra nie była już taka płynna. W 80 minucie po szybkiej kontrze lechici doprowadzają do wyrównania a na listę strzelców wpisał się Eryk Kryg. W końcówce meczu oba zespoły próbowały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Do końca meczu jednak wynik nie uległ już zmianie. Ostatecznie więc w ostatnim meczu towarzyskim Polonia zremisowała z Lechem II Poznań 1:1

Lech II Poznań - Polonia Środa Wielkopolska 1:1 (0:1)

Eryk Kryg 80 - IgorJurga 18

Lech: Szymański (72 Przybysz) - Skrzypczak (61 Nawrocki, Dudka, Zimmer, Nowak (72 Adamczak) - Wasielewsk, Norkowski (61 Pawlicki), Friska (46 Kryg), Marchwiński(61 Bartkowiak),Pawłowski - Sobol (72 Kaczmarek)

Polonia: Spychała – Kozłowski (46 Gajda), Henriquez (65 Stańczyk (75 Kaźmierczak)), Stańczyk (60 Borucki), Skrobosiński (65 Wujec), Zgarda, Kujawa (60 Gwit), Apolinarski (46 Wilk), Jurga, Buczma (60 Chopcia), Bartoszak (60 Górzyński)

źródło relacji: polonia-sroda.pl