Grupa: Poznań I

Ilość widzów: ok. 90

Data: sobota, 06 kwiecień 2019 16:00

Lokalizacja: Kłecko

W meczu 15 kolejki Klasy A grupy I Lechita Kłecko przed własną publicznością podejmował czerwoną latarnię ligi KS Łopuchowo.

Mecz rozgrywany był przy dużym wietrze, który utrudniał działanie obydwu zespołom. Lepiej w tych warunkach poradzili sobie zawodnicy Lechity Kłecko, którzy pierwszy raz bramce rywali zagrozili w 8. minucie. Jednak strzał z dystansu Damiana Wiśniewskiego poszybował nieznacznie nad poprzeczką bramki Łopuchowa. Na kolejną sytuację musieliśmy czekać do 21. minuty, w której to Sławomir Kasprzak dośrodkował piłkę z rzutu różnego, a ta trafiła pod nogi Mateusza Krigera. Obrońca Lechity oddał sprytny strzał z półobrotu, który trafił w samo okienko bramki strzeżonej przez Huberta Czerwińskiego i było 1:0. 10 minut później w polu karnym sfaulowany został Sławomir Kasprzak, a arbiter Szymon Pluskota bez wahania wskazał na rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł zdobywca pierwszej bramki Kriger i pewnym strzałem podwyższył prowadzenie lechitów. Nic więcej ciekawego w pierwszej części meczu już praktycznie się nie działo, gracze z Łopuchowa zbytnio nie potrafili przebić się przez obronę kłecczan, a gospodarze rozgrywali piłkę głównie w środkowej części boiska.

O drugiej połowie właściwie można by zapomnieć, gdyby nie kontaktowe trafienie z 75. minuty Krzysztofa Ignasiaka. Lechita wcześniej miał jeszcze dwie okazje, ale piłka raz trafiła w poprzeczkę, a przy drugiej okazji strzał wprowadzonego po przerwie Rafała Walczaka bez problemu wyłapał bramkarz gości. W tej części obejrzeliśmy więcej brzydkiej gry i fauli.

Jak widać sezon po awansie do Klasy A dla KS Łopuchowo jest bardzo trudny, drużyna która w poprzednich rozgrywkach z 5. miejsca wywalczyła promocje z Klasy B, w tym sezonie nie wygrała jeszcze meczu i z zaledwie 1 punktem zamyka ligową tabelę. Z kolei Lechita wciąż pozostaje w walce o awans do Klasy Okręgowej, a ostatni raz na własnym boisku przegrał 26 maja 2018r.

GKS Lechita Kłecko – KS Łopuchowo 2:1 (2:0)

Mateusz Kriger 21,31 – Krzysztof Ignasiak 75

Lechita: D. Wojciechowski – K. Kubalewski, M. Kriger, D. Wiśniewski, A. Guzik (89’ K. Bodzieszyk) – M. Kaczor (70’ P. Kadłubowicz), J. Wiśniewski, K. Janas (66’ A. Andrzejewski), H. Nowak (59’ R. Walczak), B. Wiśniewski – S. Kasprzak (76’ M. Kędziora)

Łopuchowo: H. Czerwiński – E. Słomiński, B. Jankowski, K. Tarnowski, K. Wolniewicz, A. Żołdak (74’ B. Kępka), B. Ignasiak, K. Ignasiak, K. Stefański, D. Drabczyk, A. Rybarczyk (46’ P. Piechowiak)