Przeglądarka ligowa - Liga Międzyokręgowa i Klasa Okręgowa - 30-31.03.2019

Zapraszamy na podsumowanie wydarzeń w Lidze Międzyokręgowej i w Klasie Okręgowej.

Liga Międzyokręgowa - gr. I

lmo1w

Wełna Skoki nadal liderem. Mecz w Wysokiej z miejscowym GLKS nie należał do najłatwiejszych, ale dzięki bramkom Roberta Ludowicza i Miłosza Graczyka lider tabeli wygrał 2:1. Ciągle dwa punkty za Wełną jest Sparta Oborniki, która trzy punkty w meczu z Vitcovią Witkowo zapewniła sobie rzutem na taśmę dzięki bramce Filipa Trębacza w ostatniej minucie. Dystans traci za to Iskra Szydłowo, ktora na własnym boisku przegrała 0:2 z Zamkiem Gołańcz.

Ciekawie zapowiadał się mecz w Murowanej Goślinie. Concordia grała z Huraganem Pobiedziska. Lepsi okazali się goście, wygrywając 3:1. Dwie bramki dla Huraganu zdobył Mateusz Chachuła, a jedną dołożył Marcin Jędrzejczak. Gospodarze odpowiedzieli tylko trafieniem Sebastiana Czury. Na czwarte miejsce wskoczył dzięki temu TPS Winogrady, który spokojnie wygrał w Łobżenicy z Pogonią 3:0. Zostając w górnej części tabeli Lechia Kostrzyn, mimo że do przerwy przegrywała 0:1 z Płomieniem Połajewo, wygrała 4:1.

Przechodząc w dolne rejony bardzo ważne zwycięstwo odnieśli Błękitni Wronki. Wygrana 3:0 w Stróżewie daje im spore nadzieje na utrzymanie, a Koronę coraz bardziej przytwierdza do ostatniego miejsca w tabeli. Ważną wygraną odniósł też Leśnik Margonin pokonując u siebie 1:0 Spartę Złotów. Patrząc na ścisk jaki panuje między miejscami 10-15 każda wygrana może na koniec sezonu okazać się na wagę złota.lmo1

Liga Międzyokręgowa - gr. II

lmo2w

Tabela na czele nic nie drgnęła, bo czołowa dwójka walczaca o awans solidarnie wysoko wygrała swoje mecze. Pogoń Lwówek 4:0 odprawiła Orlę Jutrosin, a Wiara Lecha mimo, że przegrywała 0:1 z Promieniem Krzywiń do przerwy wygrała 5:1. Cztery bramki zdobył w tym meczu Michał Niedźwiedzki i tym samym zbliżył się w klasyfikacji strzelców do Damiana Kozłowskiego na odległość jednej bramki.

Na trzecim miejscu po tej kolejce zameldowała się Kania Gostyń. Kania wygrała 2:0 z Orkanem Chorzemin i wykorzystała porażkę 1:3 Płomienia Przyprostynia w Piaskach. Płomień został też minięty przez GKS Dopiewo, który spokojnie poradził sobie u siebie 3:0 z Pogonią Śmigiel.

Nie może na wiosnę wygrać meczu Akademia Reissa. Wynik 2:3 z Rawią Rawicz wskazywałby, że było blisko chociażby remisu, ale jest to złudne, gdyż Akademia obie bramki zdobyła w samej końcówce, gdy Rawia już spokojnie kontrolowała grę. Tym samym wyprzedił ich w tabeli PKS Racot, który skromnie, ale jednak wygrał 1:0 w Starych Oborzyskach, a złotą bramkę zdobyl Mateusz Leciej. Barzdo pewne zwycięstwo odniósł Grom Plewiska, który głównie dzięki hattrickowi Tomasza Degórskiego wygrał 4:0 z Lipnem Stęszew.

lmo2

Klasa Okręgowa - grupa wschodnia

wschw

Sensacja w Czerniejewie. Czarni, którzy szli przez ligę bez porażki, i pokazali moc tydzień temu gdy awansem pokonali wicelidera ze Swarzędza 0:3 doznali w końcu porażki. I to druzgocącej u siebie, aż 1:4 z Avią Kamionki. Avia była tego dnia zdecydowanie lepsza i w pełni zasłużenie wypunktowała gospodarzy. Nadal jednak mimo tego ciężko wyobrazić sobie scenariusz, że to nie Czarni w nowym sezonie zagrają w Lidze Międzyokręgowej. Avia oraz Kłos Zaniemyśl, który wygrał 3:2 ze Szturmem Junikowo mają 11 punktów straty.

Poza podium wypadł Lider Swarzędz, który tylko zremisował 1:1 w derbach z Piastem Kobylnica. Lider ma już też tylko jeden punkt przewagi nad Wartą Śrem, która zmiotła z boiska Wielkopolskę Komorniki aż 7:0. Wysoko wygrali też Canarinhos Skórzewo, którzy ograli ostatnią w tabeli poznańską Trzynastkę 4:1. Zespół ze Skórzewa minął tym samym w tabeli Orkana Jarosławiec, który zremisował bezbramkowo z IKP Olimpią Poznań i Phtyopharm Klęka, który zremisował 1:1 z rezerwami Polonii Środa Wielkopolska.

wsch

Klasa Okręgowa - grupa zachodnia

zachw

Czarni Wróblewo pozostali na czele tabeli. Wszystko dzięki wygranej 2:1 u siebie z Tarnovią II. Obydwie bramki zdobył najlepszy strzelec Czarnych, czyli Robert Antoszewski. Punkt za Czarnymi pozostał Orkan Objezierze, który wygrał 3:1 z Sokołem Duszniki. Niespodziewanie to Sokół do przerwy prowadził 1:0, ale drugą połowę Orkan zaczął piorunująco i już w 51 minucie było 3:1 dla gospodarzy, a błyskawicznym hattrickiem popisał się Norbert Jabłoński. Remisem za to zakończył się mecz dwóch innych drużyn także mających awans w planie. Patria Buk trzy razy goniła wynik z Orkanem Konarzewo i trzy razy się to udało i mecz zakończył się remisem 3:3.

Ostatnim zespołem, który jeszcze myśleć o awansie jest Orzeł Granowo. Na start rundy Orzeł pokonał Orła ze Słopanowa 3:0 i pozostał na 5 miejscu. Dużo obiecywano sobie po derbowym starciu LZS-u Wronczyn ze Spójnią Strykowo. Mecz jednak, szczególnie w drugiej połowie był bardzo jednostronny i LZS wygrał pewnie aż 4:0. Skromne jednobramkowe wygrane na wyjazdach odnieśli TSG Kamieniec (w Obrowie) i Sparta Szamotuły (w Niepruszewie).