Przeglądarka ligowa - A i B-klasa - 30-31.03.2019

Zapraszamy na pierwsze w tym sezonie podsumowanie weekendu w A i B-klasie.

A-klasa - grupa I

a1w

Zgodnie z planem od wygranej zaczął rundę Meblorz Swarzędz. Niemniej wygranej bardzo skromnej, bo tylko 1:0 z ostatnim w tabeli KS Łopuchowo, po trafieniu Tomasza Filusza. Niemniej, wygrana jest i to jest najważniejsze. Pierwszej porażki w sezonie za to doznał Lechita Kłecko. Lechita przegrał 0:1 na wyjeździe z Jurandem Koziegłowy, a złotą bramkę dla Juranda zdobył Robert Krajewski. Porażkę Lechity wykorzystały Piast Łubowo (5:0 z Orkanem Manieczki) i Pelikan Niechanowo (5:1 z Kłosem II Zaniemyśl). Dla Pelikana hattrickiem w drugiej połowie popisał się ściągnięty z Vitcovii Witkowo Radosław Trybuła.

Wysoko wygrała też Polonia Poznań. Co prawda w meczu z Błękitnymi Owińska to właśnie goście z Owińsk pierwsi objęli prowadzenie, ale potem strzelała już tylko Polonia i skończyło się na wygranej 4:1. Padłu też dwa remisy. Clescevia zremisowała u siebie 1:1 z Pogonią Książ Wielkopolski, a Antaraes Zalasewo 2:2 z Zawiszą Dolsk. Antares zdobył wiec ważny punkt w kontekście walki o utrzymanie, a jeszcze do 80 minuty to Zawisza prowadził 2:0. Bramki Sebastiana Bienarczyka i Łukasza Białacha, dały jednak remis Antaresowi.

a1

A-klasa - grupa II

a2w

Od wygranych zaczęły tę rundę wszystkie trzy zespoły z podium. Liderujący Nałęcz Ostroróg po bramkach Wiesława Rzeszowskiego i Daniela Kanarkowskiego pokonał u siebie 2:0 Tarnovię III i zachował dwa punkty przewagi nad Przemysławem Poznań, który 3:1 wygrał w Kwilczu z Rzemieślnikiem. Także 3:1 na wyjeździe wygrali Złoci Złotkowo. Złoci wygrali z Golnicą Ryczywół czym zrewanżowali się za porażkę na starcie sezonu. Wygrana jednak nie przyszła łatwo, bo jeszcze w 85 minucie był remis 1:1. Wtedy jednak w ciągu dwóch minut do bramki Golnicy trafili Mikołaj Cyferkowski i Jakub Czajka i Złoci wrócili z wygraną.

Najwyższe zwycięstwa, po 5:0, w tej kolejce odnieśli Suchary Suchy Las z Orłem Łowyń (hattrick Kamila Postoła) oraz Kłos Gałowo z Wartą Obrzycko. Wygrali też Czarni Kaźmierz, którzy w niełatwym meczu pokonali u siebie Zielonych Gaj Mały 2:1. Punktami podzieliły się Poznań FC i Rożnovia Rożnowo i ten wynik raczej bardziej cieszy miejscowych, bo utrzymanie dzięki temu coraz bliżej.

a2

A-klasa - grupa III

a3w

Runda wiosenna zaczęła się od hitowego meczu pomiędzy Stellą Luboń a Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski. Mecz niespodziewanie był jednak bardzo jednostronny, gdyż Stella wygrała bez problemów 5:0, a przewaga szczególnie w drugiej połowie była tak miażdżąca, że mogło skończyć się jeszcze wyżej. Hattrickiem popisał się Marcin Ogrodowczyk. Stella pokazała w tym meczu, że przerasta w tym sezonie resztę zespołów o 1-2 klasy. Porażkę Dyskobolii wykorzystał Promień Opalenica, który po wygranej 3:0 z Wichrem Strzyżewo wrócił na drugie miejsce.

Dwie bramki Remigiusza Spychały dały wygraną 2:0 Huraganowi Michorzewo z Pogromem Luboń, przez co odparty został atak grupy pościgowej w postaci Lubońskiego (2:1 z Orłem Rostarzewo) i Mosiny (2:1 z NAP Nowy Tomyśl). Ważne trzy punkty dopisał sobie na konto Ogrol Sielinko. Dzięki wygranej 3:0 w Puszczykowie z Lasem, klub z Sielinka ma już 10 punktów przewagi nad strefą spadkową i wydaje się, że bezpieczną pozycję. Ciągle bez wygranej pozostaje LZS Wąsowo, chociaż porażka 1:2 z Obrą Zbąszyń wstydu im nie przynosi.

a3

B-klasa - grupa I

b1w

Maratończyk Brzeźno nadal nie stracił choćby punktu. W pierwszej wiosennej kolejce wygrał 3:1 na wyjeździe z Liderem Szczytniki Czerniejewskie i nadal ma 5 punktów przewagi nad UKS Śrem, który spokojnie 6:1 odprawił Jadwiżańskiego. Do niespodzianki doszło w Sokołowie, gdzie na ten moment swoje mecze rozgrywa Pelikan Żydowo. Pelikan mierzył się z WKS Owieczki i to goście byli faworytem meczu. Jednak to Pelikan wygrał 2:0 i zespół z Owieczek oddalił się od pierwszych dwóch miejsc dających awans do A-klasy.

W pozostałych meczach obeszło się bez niespodzianek i wszyscy faworyci wygrali swoje mecze do zera. U siebie komplet punktów zdobyły Orły Plewiska, GKS Gułtowy i KS Uchorowo, a na wyjeździe w Kicinie wygrał Lotnik Poznań.

b1

B-klasa - grupa II

b2w

Ciężką przeprawę w Kąsinowie miał lider z Baborówka. Do przerwy to gospodarze prowadzili 1:0, ale w przerwie LKS naładował się bardzo mocno, bo już w 56 minucie to on prowadził 3:1. Gospodarze odpowiedzieli tylko jedną bramką w samej końcówce i obeszło się bez niespodzianki. Jeszcze cięższy mecz miał w tej kolejce wicelider z Otorowa. LZS pojechał do Binina i do przerwy było 2:2. W 53 minucie Michał Dziadzin skompletował hattricka i dał Gromowi prowadzenie. LZS jednak dzięki bramkom Przemysława Szały w 70 minucie i Antoniego Suwalskiego w 80 minucie wygrał 4:3 i zachował dystans czterech punktów do Baborówka. Ważniejsze jednak chyba od utrzymania straty do lidera jest powiększenie przewagi nad trzecim Rokitą Rokietnica. Rokita przegrał aż 0:4 z Czarnymi Wróblewo i mocno skomplikował sobie walkę o awans.

O awansie ciągle myśli także LKS Lipa. W klubie wiedzą, ze dać im to moze tylko niemal perfekcyjna runda i zaczęli ją bardzo dobre bo od wygranej aż 5:1 w Sierakowie z Wartą. Bardzo dobrze ten rok otworzył także Płomień Chrzypsko Wielkie bo od wygranej 4:0 z KS Gaj Wielki. Oczywiście nie trudno domyślić się, kto wygrał najwyżej w tej serii. Przeważnie jest to ktoś kto gra ze Spartą Brody, i tak samo był tym razem. Arka Kiekrz wygrała ze Spartą 8:0.

b2

B-klasa - grupa III

b3w

Liderująca Korona Bukowiec wygrała w Bolewicach 3:0 i potwierdziła, że jest głównym faworytem do wygrania tej grupy i jej brak awansu do A-klasy jest praktycznie niemożliwy. Porażki Dębu nie wykorzystała Pieczarka Wielichowo, która mogła mocniej usadowić się na drugim miejscu, ale przegrała 3:5 z rezerwami Płomienia Przyprostynia. Beneficjentem tych wyników jest Huragan Łomnica, który wygrał 3:1 z Okoniem Sapowice i do Pieczarki ma już tylko dwa punkty straty.

Od wysokiej wygranej, 4:0 z Jastrzębiem Rudniki, zaczęła rundę Borusja Boruja Kościelna. U siebie wygrał też Grom Zębowo, który 1:0 pokonał LSS Ptaszkowo. Grom po wycofaniu się Błędno Nądnia zajmuje obecnie ostatnie miejsce w tabeli. Do kompletu wyników należy odnotować wygraną wyjazdową 2:1 Orlika Sepno w Jabłonnej.