Grupa: I

Ilość widzów: ok. 150

Data: sobota, 23 marzec 2019 15:00

Lokalizacja: Poznań - Winogrady

Ruszyła wiosenna część Ligi Międzyokręgowej. Na jej start TPS Winogrady na własnym stadionie podejmował Huragan Pobiedziska. Goście po rundzie jesiennej plasowali się na miejscu czwartym, a gospodarze na szóstym.

Już w 2 minucie po szybkiej kontrze bramce Huraganu zagrozili gospodarze. Uderzenie w krótki róg Kolczyńskiego obronił Nowicki. Chwilę później ponownie na wyżyny umiejętności musiał wznieść się bramkarz gości broniąc mocne uderzenie z dystansu. W 12 minucie piłkę ponownie przejął TPS. Kontra poszła lewym skrzydłem i trafiła do Marcina Daniela, który mocnym strzałem otworzył wynik. Huragan po raz pierwszy groźniej zaatakował w w 23 minucie. Głębokie dośrodkowanie zaskoczyło defensywę gospodarzy i Nowacki ratował sytuację wybiciem piłki poza boisko. Sześć minut później powinno być 1:1. Wychodzący z bramki Apanasewicz minął się z piłką. Ta spadła pod nogi Chachuły, który skierował futbolówkę w stronę bramki. Tam ustawiony był jednak Nowacki, który szczupakiem obronił ten strzał! W 32 minucie z okolic narożnika pola karnego po minięciu rywala kąśliwie uderzył Tshela. Piłka trafiła tylko w słupek!

Trener Huraganu Paweł Kutynia w przerwie przeprowadził dwie zmiany i dał tym sygnał swoim podopiecznym do ataku. W 50 minucie goście z rzutu rożnego dośrodkowali na krótki słupek. Strzał wylądował tylko w bocznej siatce. Trzy minuty później Chachuła miał dwie okazję na zdobycie bramki. Pierwsze uderzenie obronił Apanasewicz, dobitka wylądowała na słupku. 65 minuta to przebudzenie gospodarzy, uderzenie zmierzające do bramki na róg wybił obrońca Huraganu. Po kolejnym przestoju, gdzie gra toczyła się głównie w środku pola w 77 minucie z kontrą wyszedł Daniel. Zszedł do środka i szukał partnerów do rozegrania co akcji przez co tempo akcji zdecydowanie spadło. Ostatecznie piłkę wybili defensorzy Huraganu. W kolejnej akcji TPS-u gospodarze ponownie sprawdzili umiejętności Nowickiego, który sparował piłkę na słupek po kolejnym kąśliwym uderzeniu. Daniel w 86 minucie mógł przypieczętować zwycięstwo. Knopik dośrodkował do strzelca pierwszej bramki, pierwsze uderzenie obronił Nowicki. Napastnik gospodarzy instynktownie poszedł za piłką jednak nie zdołał dopaść jej zanim opuściła boiska.

TPS po zwycięstwie awansował na piąte miejsce w tabeli, Huragan z kolei spadł na miejsce szóste. Mecz mimo jednej bramki zdecydowanie mógł się podobać i warto tej wiosny wybrać się zarówno na mecze TPS-u jak i Huraganu.

TPS Winogrady - Huragan Pobiedziska 1:0 (1:0)

Marcin Daniel 12

TPS: Witold Apanasewicz - Marian Wesołowski (C), Łukasz Leda, Ernest Maćkowiak, Adrian Niemczyk, Jakub Nowacki, Marcin Daniel (90+1' Mateusz Szeląg), Kamil Lulka, Karol Kolczyński (74' Filip Silski), Mateusz Forszpaniak (76' Bartosz Kujawiak), Sebastian Raczkowski (82'Łukasz Szumiński)

Huragan: Dominik Nowicki - Bartłomiej Kubicki (66' Marcin Jesionowski), Mikołaj Witaszyk (C) (73' Kamil Grzybowski), Adam Treszczyński (46' Piotr Nekanda-Trepka), Daniel Brylewski, Mateusz Chachuła, Ryszard Wierzbiński (46' Kacper Biernet), David Paku Tshela, Marcin Jędrzejczak, Mateusz Siemiński, Jakub Matusiak