Warning: json_decode() expects parameter 1 to be string, array given in /home/klient.dhosting.pl/mirimon/peryferiafutbolu.pl/public_html/templates/flatnews/html/com_k2/item.php on line 8

Przeglądarka ligowa - 4 liga - 1 kolejka

Rozgrwyki rozpoczęła IV liga.

4w

Pierwszym liderem tabeli została Victoria Września, która ma mocne postanowienie aby ten sezon był znacznie lepszy niż bardzo  kiepski poprzedni. Zaczęło się bardzo obiecująco bo od wygranej aż 5:0 z KS Opatówek. Trzy bramki dla Victorii zdobył pozyskany z Mieszko Gniezno Mikołaj Panowicz i to ma być główny egzekutor zespołu w tym sezonie. Długo rozpędzał się faworyt ligi za jakiego uznawana jest po letnich wzmocnieniach Unia Swarzędz. Do przerwy w meczu z Kotwicą Kórnik po dwóch bramkach Patryka Bordycha to goście z Kórnika prowadzili 2:0 i zanosiło się na sporą niespodziankę. W drugiej połowie jednak Unia włączyła szósty bieg i wpakowała Kotwicy sześć bramek, a hattrickiem popisał się Gerard Pińczuk. Unia ostatecznie więc zaczęła sezon i efektownie i pokazała ogromną siłę. Wysoką wygraną bo 4:0 zanotował też LKS Gołuchów, który 4:0 wygrał z utrzymaną w ostatniej chwili Olimpią Koło. Na wysokim pułapie mecz z Ostrovią zaczęła Polonia Kępno, która po 28 minutach prowadziła już 4:0. Ostrovia jednak wzięła się do roboty i ostatecznie Polonia wygrała tylko 4:3 tracąc sporo nerwów w końcówce, czy uda się dowieźć wygraną do końca. Ostatnim zespołem, który wygrał mecz u siebie była Pogoń Nowe Skalmierzyce, która 4:2 pokonała Polonię Leszno.

W Lwówku doszło do meczu beniaminków. Miejscowa Pogoń podejmowała TPS Winogrady. Pogoń bardzo mocno przebudowała kadrę, w przeciwieństwie do TPS-u. Okazało się w tym meczu jednak, że wygrała stabilność i zgranie. TPS po bramce Adriana Niemczyka w 48 minucie wygrał 1:0 i dobrze zaczął rozgrywki w IV lidze. Wyjazdowe wygrane dzięki bramkom w końcówce odniosły Obra Kościan (2:1 w Ostrzeszowie) i Centra Ostrów Wlkp. (2:1 z Wartą Międzychód), a mecz Tarnovii Tarnowo Podgórne z Lubuszaninem Trzcianka zakończył się bezbramkowym remisem.

źródło tabel: jardersport.pl