Przeglądarka ligowa – A-klasa – 1 kolejka

Przeglądarka ligowa - A-klasa - 1 kolejka

W weekend ruszyła A-klasa. Podsumowywać będziemy tu rozgrywki w grupach 1,7,8 i 9.

 

gr. 1

a1

Najwięcej bramek padło w tej kolejce w Obrze, gdzie miejscowy Znicz pokonał Czantorię Gościeszyn 5:3. Strzelanie zaczęło się już w 1 minucie gdy Znicz na prowadzenie wyprowadził Konrad Walkowiak. Ten sam zawodnik jeszcze w pierwszej połowie został zabrany karetką z boiska z powodu złamanego barku, przez co przerwa w meczu trwała ponad 20 minut. Hattrickiem dla Znicza popisał się Bartosz Rybicki. Sporo bramek i emocji było też w Strzyżewie, gdzie Wicher przegrał z Gwiazdą Siedlec 2:3.

Bez straty bramek do ligi weszli beniaminkowie z Wielichowa i Bukowca. Pieczarka ograła 2:0 Karpika Kopanica, a Korona 1:0 wygrała na wyjeździe w Sielinku. Od zwycięstw na wyjazdach sezon zaczęli też Helios Bucz i Huragan Michorzewo.

gr. 7

a7

Efektownie w sezon weszła Pogoń Książ Wlkp., która wygrała aż 6:0 z Orkanem Manieczki. Pogoń jest w tej grupie uważana za głównego faworyta do awansu i ten mecz na pewno to potwierdził. Hattrickiem popisał sie Piotr Galusik. Pozostałe mecze też obfitowały w bramki, ale zdecydowanie więcej emocji.

Najwięcej emocji było w Gluchowie. Do przerwy Zawisza prowadził tam 1:0, ale w 80 minucie było już 3:1 dla gospodarzy. Goście się jednak nie poddali i po dwóch bramkach Huberta Kubiaka w końcówce meczu zanotowano remis 3:3. Dwa razy w Taczanowie gospodarzy doganiali z wynikiem Czarni Dobrzyca, ale na bramkę Sebastiana Sowińskiego w 59 minucie już nie odpowiedzieli i skończyło się na wygranej Żaków 3:2. Jedną bramką po ciężkich meczach wygrali też UKS Śrem z Gladiatorami Pieruszyce i Kłos II Zaniemyśl z Orłami Huta Łukomska.

gr. 8

a8

Najefektowniej wygrał Jurand Koziegłowy, który dał Zielonym Gaj Mały lekcję futbolu wygrywając aż 6:0, a pięć bramek wbili w ciągu ostatnich 30 minut. Pomimo osłabień w składzie dobrze sezon zaczął Nałęcz Ostroróg, który 4:1 wygrał ze spadkowiczem z Obrowa. Wygrał też Rzemieślnik Kwilcz 3:1 z Rożnovią Rożnowo. Cała ta trójka zespołów to ekipy, które powinny bić się o najwyższe miejsca w lidze.

Od wygranej w dramatycznych okolicznościach sezon zaczął beniaminek z Baborówka. W Młynkowie jeszcze do 89 minuty prowadzili gospodarze, ale wtedy dwie bramki zdobył Sławomir Roguszka sprowadzony z Orła Słopanowo i to goście cieszyli się z wygranej. Drugi z beniaminków LZS Otorowo zremisował u siebie 1:1 z Kłosem Gałowo. Remis padł też w Kaźmierzu między Czarnymi a Golnicą Ryczywół.

gr. 9

a9

Jeszcze trzy sezony temu Wielkopolska Komorniki w bezpośrednim meczu grała z Lubońskim KS o awans do IV ligi. Teraz oba zespoły spotkały się na poziomie A-klasy. Zdecydowanie lepiej zagrał spadkowicz z Komornik i po wygranej 5:0 Wielkopolska jest pierwszym liderem. Na wyjazdach wygrały dwa inne zespoły, które są wymieniane w gronie głównych faworytów do awansu. Mosina wygrała spokojnie 4:1 u beniaminka w Owieczkach, a Piast Łubowo 3:1 wygrał z Sokołem Mieścisko.

Dobrze mecz w Puszczykowie zaczął Pogrom Luboń, ale ostatecznie to Las wygrał 3:1 i ma za sobą udany start sezonu. Wygrała też Polonia Poznań, a w meczu Poznań FC – Maratończyk Brzeźno padł remis 2:2, mimo że goście z Brzeźna prowadzili 2:0 i nie wykorzystali jeszcze potem rzutu karnego.

Recent Posts

Instagram

 

PF.jpg

budzik

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

[email protected]