Ilość widzów: ok. 30

Data: sobota, 12 wrzesień 2020 16:00

Lokalizacja: Baranowo

W sobotnie słoneczne popołudnie Tarnovia II na swoim boisku w Baranowie podejmowała szukającego pierwszych punktów GKS Golęczewo.

Mecz zaczął się od przewagi gospodarzy. Mocno aktywny był Mohamed Tayachi, który miał świetną okazję w 7 minucie, ale jego uderzenie obroni Jakub Ciesielski. Pięć minut później Mateusz Tryba uderzał zza pola karnego, ale Ciesielski wybił na rzut rożny. Po jakiś 20 minutach do głosu zaczęli dochodzić goście. W 25 minucie nawet Amadeusz Ziarnowski głową skierował piłkę do bramki, ale sędzia pokazał spalonego. Tarnovia odpowiedziała naprawdę ładną akcją, po której uderzał Miłosz Komórek, ale strzał przeszedł wysoko nad bramką. I gdy wydawało się, że do przerwy bramek nie zobaczymy, to w 43 minucie głową piłkę do bramki gospodarzy skierował Piotr Zieliński. Do przerwy było nawet 2:0 dla GKS-u, gdyż tuż przed gwizdkiem okazję sam na sam wykorzystał Paweł Grabia.

Po przerwie Tarnovia wyszła nabuzowana, z wielką chęcią zdobycia bramki kontaktowej. Udało się to w 55 minucie po uderzeniu Damiana Koniecznego. Nadzieje jednak zaczęły dla nich pryskać szybko. W 65 minucie w polu karnym sfaulowany był jeden z zawodników gości, a jedenastkęna bramkę pewnym uderzeniem zamienił Dariusz Andrzejak. Pięć minut później świetną okazję miał Grabia, ale uderzył za słabo. Co nie udało się wtedy, udało się w 75 minucie. Wtedy Grabia już okazji sam na sam nie zmarnował i mieliśmy 4:1 dla gości z Golęczewa. Mecz wydawał się zamknięty. Tarnovia jednak podjęła rękawice i w 80 minucie po bramce z rzutu karnego Łukasza Kubiaka zrobiło się 2:4. Sześć minut później ten sam zawodnik przepięknie uderzył z rzutu wolnego z ponad 20 metrów i do remisu brakowało już tylko jednej bramki. Tarnovia walczyła, próbowała, a w ostatniej akcji meczu, nawet bramkarz Andrzej Dzikowski pobiegł w pole karne. Na nic jednak się to zdało i GKS wygrał 4:3 i zapisał na swoim koncie pierwsze punkty w tym sezonie.

Tarnovia II – GKS Golęczewo 3:4 (0:2)

Damian Konieczny 55, Łukasz Kubiak 80 k.,86 – Piotr Zieliński 43, Paweł Grabia 45,75, Dariusz Andrzejak 65k.