Ekstraklasa

Ilość widzów: 13 800

Data: niedziela, 30 lipiec 2017 18:00

Lokalizacja: Inea Stadion

W meczu trzeciej kolejki Lech Poznań odniósł pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Po dobrym meczu szczególnie w drugiej połowie Kolejorz pokonał Piasta Gliwice 5-1.

Lech strzelanie rozpoczał pod koniec pierwszej połowy, kiedy po faulu na Jóźwiaku sędzia podyktował rzut karny. Na bramkę zamienił go Nicki Bille. Jeszcze przed przerwą prowadzenie podwyższył Makuszewski.

Po przerwie przypadkową bramkę zdobyli goście, ale końcówka meczu to już popis Kolejorza. Trzy bramki w siedem minut, w tym dwie Gytkjaera, dla którego były to dwie pierwsze bramki w niebiesko-białych barwach. Jedną bramkę dołożył grający bardzo dobre zawody Łukasz Trałka. Warto też podkreślić, ze sporo ożywienia wniósł przez pół godziny Barkroth. Być może w końcu nowi zawodnicy zaczęli się odnajdować i gra będzie wyglądała coraz lepiej.

Efektowne zwycięstwo powinno podubować graczy przed czwartkowym rewanżem na INEA Stadionie z FC Utrecht. Start meczu o godzinie 20:15

LECH POZNAŃ - PIAST GLIWICE 5:1 (2:0)

Bramki: Nicki Bille (40), Makuszewski (44), Gytkjaer (78), Trałka (83), Gytkjaer (85) - Barisić (62)
Żółte kartki: Hebert

LECH: Jasmin Burić - Robert Gumny, Emir Dilaver, Lasse Nielsen, Volodymyr Kostevych - Łukasz Trałka, Maciej Gajos, Radosław Majewski - Maciej Makuszewski (63. Nicklas Barkroth), Nicki Bille (67. Christian Gytkjaer), Kamil Jóźwiak (76. Mario Situm)

PIAST: Dobrivoj Rusov - Martin Konczkowski, Hebert, Aleksandar Sedlar, Marcin Pietrowski - Sasa Zivec, Uros Korun (57. Aleksander Jagiełło), Patryk Dziczek (76. Karol Angielski), Martin Bukata - Konstantin Vassiljev, Maciej Jankowski (57. Josip Barisić)