KS Łopuchowo - Lechita Kłecko

W 14. kolejce rozgrywek Klasy B grupa: Poznań I doszło do hitowego starcia pomiędzy trzecim w stawce KS Łopuchowo, a wiceliderem Lechitą Kłecko. Obie ekipy przed tym meczem dzieliły w tabeli zaledwie dwa punkty, a gracze z Łopuchowa za wszelką cenę chcieli zrewanżować się za porażkę w pierwszej kolejce, kiedy to mimo prowadzenia 1:0 ulegli ekipie z Kłecka 2:4

Już początkowe minuty pokazały, że będzie to twardy i wyrównany pojedynek. Pierwszą groźną akcję przeprowadzili gospodarze, jednak piłka trafiła tylko w boczną siatkę. Później gra toczyła się już głównie w środku pola, a Lechita dopiero w 24. minucie stworzył składną akcję, którą strzałem nad poprzeczką zakończył Piotr Saskowski. Na kolejną groźną sytuację czekaliśmy 10 minut, kiedy to Kacper Serwatka oddał strzał zza pola karnego, jednak bramkarz Łopuchowa nie miał z nim problemu. Gospodarze objęli prowadzenie w 40. minucie po braku zdecydowania defensywy z Kłecka. Jeden z obrońców nie sięgnął piłki wślizgiem i napastnik Łopuchowa z bliskiej odległości wpakował ją do siatki. W pierwszej połowie więcej bramek już nie padło.

„Lechici” wiedząc, że nie mają już nic do stracenia, po zamianie stron od razu ruszyli do odważnych ataków. W 50. minucie faulowany w polu karnym był Radosław Olszewski, a sędzia bez wahania wskazał na "wapno". Pewnym egzekutorem rzutu karnego był Damian Wiśniewski. Trzy minuty później goście mogli już prowadzić, jednak piłka po strzale Kacpra Serwatki zatrzymała się na poprzeczce Łopuchowa, a dobitka Alana Tomkowiaka została złapana przez golkipera rywali. Piłkarze Lechity dopięli swego w 78. minucie, świetne dośrodkowanie w pole karne posłał Piotr Saskowski, a Jakub Wiśniewski z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Do końca rezultat spotkania już nie uległ zmianie i tym samym Lechita wywiózł komplet punktów z trudnego terenu, odwracając wynik meczu podobnie, jak to było w pierwszym starciu tych drużyn.