Avia Kamionki - Warta Śrem

Grupa: III

Data: niedziela, 08 wrzesień 2019 15:00

Lokalizacja: Kamionki

Trudny mecz - tak przed spotkaniem swoje przewidywania mogliby określić trenerzy i zawodnicy obydwu drużyn, albowiem ani przyjazd śremskiej drużyny nie zwiastował w szeregach Avii łatwej niedzieli, ani też wyjazd do Kamionek nie wydawał się być spacerem dla drużyny Warty.

W rzeczy samej już początek spotkania pokazał, że obydwie jedenastki wyszły na murawę maksymalnie zmobilizowane. Kilka starć bark w bark, pojedynków główkowych czy akcji bokiem boiska zdecydowanie urozmaiciły przebieg gry zgromadzonej widowni, choć z początku emocje bardziej studzili gracze Warty Śrem. Z ich strony metodą na zdobycie bramki miały się okazać krótsze wymiany podań, w przeciwieństwie do gospodarzy. Ci zdecydowali się na nieco szybsze rajdy bokiem boiska. Jeden z nich, zwieńczony dobrym podaniem w pole karne i celnym strzałem pozwolił drużynie Avii objąć prowadzenie. W 10 minucie meczu wynik otworzył Mateusz Gajewski. Wyjście gospodarzy na prowadzenie zdecydowanie podgrzało atmosferę, ale nie podcięło skrzydeł gościom. Już w 17 minucie do wyrównania doprowadził Bartosz Skrzypczak. Pod koniec połowy emocje wzięły górę, czego dowodem jest żółta kartka dla trenera drużyny przyjezdnej.

Rozmowa w szatni, zmiana taktyki lub ogólna mobilizacja - jakiś czynnik sprawił, że goście w drugiej połowie zjawili się na boisku z bardzo klarownym celem - zwycięstwem. O ile nie można powiedzieć o graczach z Kamionek, jakoby odstawali poziomem w środku pola, tak jednak ich rywale wykazali się znacznie większą konsekwencją. Wobec łatwych w obronie strzałów gospodarzy, ci odpowiedzieli dwukrotnym celnym podaniem między dwóch obrońców Avii. Najpierw w 67 minucie na listę strzelców ponownie wpisał się Bartosz Skrzypczak, a później w 77 minucie swojego gola dodał Mateusz Mocek. Warta wygrała więc 3:1 i do domu wróciła z tarczą.

Avia Kamionki - Warta Śrem 1:3 (1:1)