Ilość widzów: 1500

Data: sobota, 11 maj 2019 12:15

Lokalizacja: Poznań - Droga Dębinska

Pewna utrzymania w I lidze Warta Poznań podejmowała GKS Katowice.

GKS o utrzymanie ciągle walczy, więc dla nich był to zdecydowanie ważniejszy mecz. I było to widać w przebiegu całego spotkania. Już w 7. minucie Wojciech Lisowski trafił piłką w spojenie słupka z poprzeczką bramki Tomasza Laskowskiego. GKS dalej przeważał i potwierdził to golem w 30 minucie. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, David Anon strzelił z 10 metra po ziemi prosto do bramki Warty i było 1:0 dla gości. Pod koniec pierwszej połowy dobrą i właściwie jedyną okazję w tym meczu miała Warta. Na uderzenie z linii pola karnego zdecydował się Grzegorz Szymusik. Piłka zmierzała w okienko bramki GKS, ale Krzysztof Baran obronił w ładnym stylu to uderzenie. Druga połowa była już zdecydowanie słabszym widowiskiem. Warta praktycznie nie podejmowała żadnych ataków, a GKS spokojnie kontrolował mecz. Goście mieli kilka okazji na podwyższenie wyniku, ale Laskowski w bramce spisywał się bez zarzutu.

Ostatecznie więc GKS wygrał 1:0 i przybliżył się do utrzymania w lidze i prawie pewne jest, że do II ligi spadną Wigry Suwałki, co jest bardzo dobrą informacją dla Warty w kontekście podziału pieniędzy za Pro Junior System.

Warta Poznań - GKS Katowice 0:1 (0:1)

David Anon 30

Warta: Laskowski – Szymusik, Marciniak, Wypych, Kiełb – Kalupa, Grobelny – Jakóbowski, Żebrakowski (86. Szmyt), Napołow (58. Fadecki) – Spławski (76. Biegański).

GKS: Baran – Lisowski, Jędrych, Dejmek, Mączyński – Błąd, Poczobut (75. Habusta), Rzonca, Anon, Puchacz (65. Tabiś) – Woźniak (58. Śpiączka).