Grupa: Konin

Ilość widzów: ok. 30

Data: sobota, 17 listopad 2018 12:00

Lokalizacja: Nekla

W ostatnim w tym roku meczu konińskiej okręgówki Płomień Nekla podejmował Basztę Przedecz.

Mecz odbył się na bocznym boisku, z powodu małego remontu na głównej płycie. Spotkanie bardzo pechowo rozpoczęło się dla Baszty. W 2 minucie doszło do przypadkowego starcia Damiana Jóźwiaka z własnym bramkarzem Krystianem Karolakiem. Niestety, ale ten pierwszy musiał opuścić boisko gdyż doznał kontuzji. W 13 minucie ładnym podaniem popisał się Patryk Maciejewski. Piłka minęła wszystkich obrońców i trafiła do zamykającego akcję z lewej strony Norberta Szklarza, który pewnym uderzeniem umieścił wyprowadził Płomień na prowadzenie. Do przerwy Płomień prowadził 2:0, gdyż po rzucie wolnym z własnej połowy boiska wykonywanym przez Bartłomieja Figasa, błąd popełnił bramkarz gości i swoją niepewną interwencją skierował piłkę na słupek, a ta potem wpadła do bramki.

Po przerwie od początku inicjatywę przejęli goście z Przedecza. Od początku atakowali i wywalczyli kilka rzutów rożnych, które sprawiały sporo problemów w polu bramkowym gospodarzy. Ponadto w drugiej części spotkania piłkarze Baszty wielokrotnie dochodzili do dobrych sytuacji bramkowych, ale w ostatniej chwili byli blokowani przez obrońców lub dokonywali złych wyborów. Płomień odpowiadał między innymi ze stałych fragmentów gry. Po jednym z nich piłki do bramki nie potrafił z bliska umieścić Marcin Walkowiak. Dobrą sytuację miał też Łukasz Wojciuszkiewicz, ale jego lob nad bramkarzem został wybity z linii bramkowej. Na kilkanaście minut przed końcem kontuzji doznał Artur Siejak i konieczna była zmiana brakarza. Krystian Dzwonarkiewicz po wejściu nie pozwolił by piłka wpadła do bramki Płomienia i spotkanie zakończyło się zwycięstwem ekipy z Nekli 2:0

Płomień Nekla - Baszta Przedecz 2:0 (0:0)