Ilość widzów: ok. 130

Data: sobota, 17 listopad 2018 13:00

Lokalizacja: Swarzędz

Do niepokonanej na własnym boisku Unii Swarzędz przyjechała w mroźną sobotę Obra Kościan.

Mecz lepiej rozpoczął się dla Obry i już w pierwszej minucie dogodną sytuację do zdobycia bramki miał Maciej Przewłocki, jednak jego strzał okazał się niecelny. W dziewiątej minucie swoją okazję do zdobycia bramki miała Unia. Błąd popełnił Michał Gelert, z piłką w kierunku bramki Obry ruszył Krzysztof Stępiński, ale jego uderzenie okazało się niecelne. W odpowiedzi Obra przeprowadziła szybką akcję lewą stroną boiska. Mariusz Józefiak dośrodkował piłkę w pole karne, tam dobrze ustawiony był Maciej Przewłocki, który przyjął piłkę i oddał strzał na bramkę Andrzeja Budnika, jednak bramkarz gospodarzy nie miał problemu z wyłapaniem piłki. Kolejną groźną sytuację Obra stworzyła sobie w 26 minucie. Piłkę w pole karne zagrał Piotr Sznabel, najwyżej wyskoczył Kacper Borowiak i uderzył piłkę głową w kierunku bramki, jednak golkiper gości przeniósł futbolówkę ponad poprzeczkę. Kilka minut później na bramkę Andrzeja Budnika uderzał Jakub Płotkowiak, ale i tym razem ze strzałem zawodnika Obry poradził sobie bramkarz Unii bez problemu. W 45 minucie powinno być 1:0 dla Unii. Błąd popełnił Michał Gelert, z piłką w pole karne wbiegł zawodnik ze Swarzędza i zagrał wzdłuż bramki do Marcina Nowickiego, któremu praktycznie pozostało przyłożyć nogę i wpakować piłkę do bramki Obry, jednak zrobił to zbyt lekko i piłkę z linii zdołał wybić jeszcze dobrze spisujący się tego dnia Daniel Tomczak. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i do szatni oba zespoły schodziły przy bezbramkowym remisie.

Od początku drugiej połowy to Obra była zespołem lepszym i już chwilę po wznowieniu gry stworzyła sobie dobrą okazję do zdobycia bramki. Prawą stroną przedarł się Jacek Żak, dośrodkował w pole karne, piłkę przed szesnastkę wybił obrońca, ta spadła wprost pod nogi Piotra Sznabla, który uderzył z powietrza. jednak piłkę zdołali zablokować jeszcze obrońcy. W 50 minucie Krzysztof Stępień miał doskonałą okazję do zdobycia bramki, jednak napastnik ze Swarzędza przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 77 minucie faulowany przed polem karnym był Krystian Łukaszyk. Do piłki podszedł sam poszkodowany i ładnym strzałem pokonał zasłoniętego bramkarza Unii. Od tego momentu Obra cofnęła się do obrony i nastawiła się na grę z kontry. W 80 minucie ładnie z piłką ruszył Szymon Słoma, jednak dograł niecelnie Andrzej Budnik wyłapał piłkę. Gospodarze mieli jeszcze w doliczonym czasie gry dobrą okazję do wyrównania. Uderzenie zawodnika Unii z zrzutu wolnego zablokował jednak mur, a dobitka okazała się bardzo niecelna. Do końca wynik się już nie zmienił i trzy punkty wróciły do Kościana.

Unia Swarzędz – Obra Kościan 0:1 (0:0)

Krystian Łukaszyk 78

Unia: Andrzej Budnik- Jakub Dohnal (82.Piotr Babuszkiewicz), Marcin Nowicki, Tomasz Węcławek, Filip Soboń, Krzysztof Stępiński (69.Dominik Nowacki), Mateusz Świergiel, Patryk Pawłowski, Paweł Koralewski, Mikołaj Kistowski, Krystian Antczak

Obra: Daniel Tomczak, Kacper Borowiak(67.Tomasz Olejnik), Michał Gelert, Jakub Płotkowiak, Mariusz Józefiak(60. Krystian Łukaszyk), Piotr Sznabel, Dawid Ratajczak(77.Szymon Słoma), Jacek Żak, Krzysztof Marchewka, Tomasz Kaczmarek, Maciej Przewłocki(80.Mateusz Adamski).

Żółte kartki: Tomasz Węcławek, Filip Soboń, Mateusz Świergiel – Jacek Żak, Piotr Sznabel, Krzysztof Marchewka, Krystian Łukaszyk.