Ilość widzów: ok. 70

Data: sobota, 03 listopad 2018 13:00

Lokalizacja: Oborniki

Spotkanie Sparty Oborniki z Huraganem Pobiedziska zapowiadało sie chyba najciekawiej ze wszystkich w tej kolejce w grupie I Ligi Międzyokregowej.

Za faworyta uznawać można było Spartę, bo w końcu to lider tabeli. Huragan po dobrym początku i kryzysie w środkowej fazie rundy teraz pomału odbudowuje swoją pozycję w ligowej tabeli.

Mecz fantastycznie zaczął sie dla gości z Pobiedzsk. Już w 3 minucie po niefortunnym odbiciu piłki od Mikołaja Michałowskiego Huragan wyszedł na prowadzenie. Mecz od samego początku był bardzo szybki i obfitujący w akcje. Między 5 a 6 minutą obie strony miały naprawdę świetne okazje do zdobycia bramki. W 15 minucie to Huragan zdobył bramkę i wyszedł na dwubramkowe prowadzenie. Strzelcem gola był David Paku-Tshela. Sparta mogła odpowiedzieć w 25 minucie, ale nie wykorzystała świetnej okazji. Wykorzystał za to swoją Huragan i po strzale Mateusza Chachuły w 35 minucie prowadził już 3:0. Gospodarze mieli swoje okazje  między 37 a 41 minutą gdy wykonywali kolejno rzuty wolne i rożne. Było gorąco za każdym razem pod bramką Dominika Nowickiego, ale bramka nie padła. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:0 dla Huraganu, ale na boisku wcale nie było widać takiej różnicy, po prostu Huragan potrafił wykorzystać swoje szanse, a Sparta nie.

Druga połowa to nadal było dobre widowisko z obu stron. Scenariusz jednak był taki sam jak w piewrszej. Sparta miała dwie naprawdę dogodne sytuacje, ale gola zdobył Huragan, a dokładnie Damian Gocałek w 72 minucie. Huragan mógł podwyższyć wynik na 5:0, ale jeden z zawodników nie wykorzystał kiksu bramkarza Sparty i nie poszedł do końca za piłką. Sparta do końca walczyła o zdobycie chociażby honorowej bramki. Zasłużyli na to, ale zdobyć sie jej nie udało.

Huragan wygrał więc 4:0 i pokazał się naprawdę ze świetnej strony. Sparta po tej porażce straciła pozycję lidera na rzecz Iskry Szydłowo, która 4:1 wygrała z Pogonią Łobżenica.

Sparta Oborniki - Huragan Pobiedziska 0:4 (0:3)

Mikołaj Michałowski (sam.) 3, David Paku Tshela 15, Mateusz Chachuła 35, Damian Gocałek 72

Sparta - Wosicki, Bukowski, Nowak, Kołakowski, Zenger, Drozdowski, Michałowski, Kosmowski, Maciejewski, Kaźmierczak, Kowalik. Na zmiany wchodzili - Wojciechowski, Schoen, Trębacz, Cyranek, Król, Goch, Hnat.