Puchar Polski - okręg Poznań - 1/16 finału

Ilość widzów: ok. 180

Data: środa, 10 październik 2018 18:30

Lokalizacja: Pobiedziska

W meczu 1/16 Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego Huragan Pobiedziska podejmował w meczu derbowym Mieszko Gniezno. Dla gospodarzy było to historyczne wydarzenie, ponieważ rozgrywali pierwszy w historii mecz na własnym stadionie przy sztucznym oświetleniu.

Od środka zaczęli gracze Huraganu, jednak to goście mieli pierwszą okazję już w 3 minucie z rzutu rożnego. W 7 minucie z rzutu wolnego odpowiedzieli czerwono-czarni, jednak strzał Patryka Jóźwiaka minął gnieźnieńską bramkę. Chwilę później Mieszkowcy aż trzykrotnie wykonywali rzut rożny, za każdym razem bez większego efektu. W 15 minucie ładnym uderzeniem popisał się Kacper Bienert, ale wywalczył tylko rzut rożny dla gospodarzy. Minutę później sam na sam bramkarzem Huraganu znalazł się Mikołaj Panowicz, ale górą z tego pojedynku wyszedł Dominik Nowicki. Kolejne minuty, to próby obu ekip, jednak strzały Jakuba Hoffmana z Mieszka, czy Davida Paku-Tshela z Huraganu nie znalazły drogi do bramki. W 38 minucie żółtą kartką ukarany został Mikołaj Szymocha z Pobiedzisk, a już po chwili identyczną karę otrzymał Marcin Tomaszewski z Gniezna. Druga kartka była kontrowersyjna, ukarany powinien zostać David Paku-Tshela, ale to już może każdy ocenić sobie sam w powtórce wideo. W dalszej części pierwszej połowy goście mieli jeszcze dwie okazje z rzutów rożnych, natomiast gospodarze jedną sytuację z rzutu wolnego. Choć pierwsze 45 minut nie przyniosło goli, to kibice nie mogli narzekać na brak emocji.

Drugą połowę od środka rozpoczął Mieszko, który od razu ruszył do ataku, totalnie zaskakując ekipę Huraganu. Najpierw na bramkę czerwono-czarnych uderzył Adam Konieczny, po nim dwukrotnie Mikołaj Panowicz, a po chwili Mateusz Roszak. W 55 minucie na strzał zdecydował się kapitan biało-niebieskich Michał Steinke i dał Gnieźnianom upragnione prowadzenie. W 62 minucie na 2:0 podwyższył Adam Konieczny. Gospodarze zostali kompletnie stłamszeni, co bezlitośnie wykorzystał w 67 minucie Adrian Kaliszan i było już 3:0 dla Mieszka. W 74 minucie żółtą kartkę otrzymał zawodnik gospodarzy Kacper Bienert, a po chwili identyczną karę poniósł jego kolega z zespołu Patryk Jóźwiak. W 81 czerwoną kartkę za kretyński i brutalny faul otrzymał David Paku-Tshela, drużyna miejscowych musiała kończyć ten mecz w dziesiątkę. W ostatniej akcji meczu honorowe trafienie zaliczył Ryszard Wierzbiński osładzając nieco swojej drużynie gorycz porażki. Ostatecznie Mieszko Gniezno wygrał ten mecz 3:1 i w następnej rundzie zmierzy się z Liderem Swarzędz. Mecz ten odbędzie się 24 października w Swarzędzu.

Plusy spotkania:
- Postawa Huraganu w pierwszej połowie. Panowie zagrali bardzo ambitnie, nie było widać różnicy dwóch klas rozgrywkowych, jaka dzieli oba zespoły
- Druga połowa w wykonaniu Mieszka. Wreszcie zobaczyliśmy poziom, do jakiego Gnieźnianie przyzwyczaili swoich kibiców.
- Gol Adriana Kaliszana cudownej urody
- Debiutancki gol w seniorskich rozgrywkach Ryszarda Wierzbińskiego. Zawodnik ma dopiero 17 lat, jeszcze wiele przed nim.

Minusy spotkania:
- Minus tylko jeden, za to bardzo duży, a jest nim David Paku-Tshela. Choć miał kilka dobrych zagrań, to jednak więcej było tych złych. Do tego kilkukrotnie faulował, a na idiotyczne zachowanie, po którym ujrzał czerwoną kartkę, to po prostu szkoda słów.

Zawodnik meczu:
Żaden z piłkarzy nie wybił się na tyle mocno, żeby zasłużyć na to wyróżnienie. Słowa uznania należą się za to trenerowi Mariuszowi Bekasowi za to, że w przewie meczu kapitalnie zmotywował Mieszkowców do gry.

Huragan Pobiedziska - Mieszko Gniezno 1:3 (0:0)

Ryszard Wierzbiński 90 - Michał Steinke 55, Adam Konieczny 62, Adrian Kaliszan 67