Grupa: Poznań Zachód

Ilość widzów: ok. 50

Data: niedziela, 07 październik 2018 16:00

Lokalizacja: Strykowo

W niedzielne wietrzne popołudnie w Strykowie mierzyły się ekipy miejscowej Spójni oraz Patrii Buk.

Może nie był to pojedynek na szczycie, ale na pewno warto było przyjrzeć się grze tych ekip bo jak na razie ich dyspozycja jest sporym zaskoczeniem. Odmłodzona drużyna gospodarzy sprawia w tym sezonie wrażenie znacznie solidniejszej niż w rozgrywkach 2017/2018 gdzie do końca walczyła o utrzymanie. Natomiast beniaminek z Buku początek nowych rozgrywek może uznać za bardzo udany co pokazuje ich wysokie miejsce w ligowej tabeli.
Od początku meczu było widać sporą nerwowość w grze obu zespołów. Szybciej stres opanowali goście, którzy wyglądali lepiej w początkowych fragmentach spotkania. Pierwszy sygnał do ataku przyjezdnym dał Maciej Cieślak, który próbował zaskoczyć mierzonym strzałem z 25 metrów Krzysztofa Rozumka. Na przeszkodzie stanął jednak golkiper gospodarzy oraz poprzeczka. Po chwili w podbramkowym zamieszaniu szczęścia szukał Paweł Prugar, ale piłka po jego strzale głową minęła słupek bramki Strykowian. W końcu po upływie pierwszego kwadransa dała o sobie znać formacja ofensywna gospodarzy. Wycofanie piłki do Tomasza Pacygona, który strzela mocno lecz niecelnie. Po chwili znów gorąco w polu karnym przyjezdnych. Sebastian Rajewicz posyła centrostrzał w kierunku bramki Ryszarda Nowaka i tylko jego przytomne zachowanie uchroniło Patrię przed utratą gola. Ta część pierwszej połowy to przewaga zawodników Spójni, którzy regularnie gościli na połowie przeciwnika. Swoją okazję miał Piotra Kaczmarek, ale jego strzał okazał się zbyt lekki i nie sprawił większych problemów bramkarzowi gości. Ostatnie minuty pierwszej połowy to głównie gra w środku pola przerywana nieraz zagraniami faul. Przy stanie 0:0 arbiter główny zaprosił piłkarzy na regulaminową przerwę.

Druga odsłona to już zdecydowanie lepsza gra obu ekip. Pierwszy swojej szansy na otwarcie wyniku szukał zawodnik z Buku - Tomasz Klamecki, ale jego strzał zza pola karnego był niecelny. Po krótkim okresie wyrównanej walki w środkowej strefie boiska akcja przeniosła się pod bramkę gości. Bartłomiej Urbaniak kąśliwym strzałem z 18 metrów próbował zaskoczyć Ryszarda Nowaka, ale golkiper Patrii wyciągnął się jak długi i z niemałym trudem obronił to uderzenie. Po chwili znów groźnie pod polem karnym przyjezdnych, tym razem zaskoczyć bramkarza próbował Krystian Kurkowiak, ale i jego strzał z rzutu wolnego i dobitka były niecelne. Kolejny fragment meczu to znów wymiana ciosów w środku pola, ale niestety dla zgromadzonej na obiekcie w Strykowie publiczności brakowało w dalszym ciągu konkretów. Dopiero pod koniec spotkania piłkarze obu drużyn nieco się ożywili, a w szczególności zawodnicy z Buku. To właśnie oni mieli dwie piłki meczowe, ale ostatecznie wynik nie uległ zmianie i mecz zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów.

Typowy mecz walki z gatunku tych na 1:0. Obiektywnie żadna z ekip nie zasłużyła na wygraną bo z przebiegu spotkania nie była lepsza od rywala. Pomimo kilku sytuacji do zdobycia gola jedni jak i drudzy zawodnicy nie potrafili przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść bo najzwyczajniej brakowało dziś skuteczności i kropki nad "i". Cytując klasyka "liczy się to co w sieci...", a w minioną niedzielę w sieci hulał tylko wiatr.

Spójnia Strykowo - Patria Buk 0:0

Spójnia Strykowo: K. Rozumek, F. Ignaszczak (K. Bałuszek 70')(A. Korek 88'), G. Hojan, P. Kaczmarek (A. Skóra 85'), K. Kurkowiak, T. Pacygon, P. Pawlak (K. Sobański 52'), Ł. Rajewicz, S. Rajewicz, M. Urbaniak, B. Urbaniak.

Patria Buk: R. Nowak, M. Cieślak, Ł. Małolepszy, T. Klamecki, B. Klamecki (J. Tonder 70'), M. Kubiak, P. Prugar, S. Rokus (A. Ślotała 55'), K. Ślotała, K. Witczak, M. Witczak.