TSG Kamieniec - Orzeł Granowo

Grupa: Poznań Zachód

Data: sobota, 06 październik 2018 16:00

Lokalizacja: Kamieniec

Na stadionie w Kamieńcu w derbach powiatu grodziskiego naprzeciw siebie stanął miejscowy TSG oraz Orzeł Granowo.

Goście z Granowa mogli przebojowo wejść w mecz, ale strzał zza pola karnego Sebastiana Szobera broni jednak pewnie golkiper gospodarzy. Chwilę później odpowiedział zespół z Kamieńca. Akcja dwójkowa Brzeskot – Koshakov i strzał tego drugiego z bliska przechodzi nad bramką gości. W 4 minucie po zamieszaniu w polu karnym i braku odpowiedniej komunikacji w szeregach Orła wykorzystuje  Jacek Kozłowski i z bliskiej odległości pakuje piłkę do bramki mamy 1:0 dla gospodarzy.  Goście z Granowa próbowali odrabiać głupio straconą bramkę, lecz szczelna defensywa zespołu z Kamieńca na wiele nie pozwalała. W 16 minucie lukę w obronie TSG znalazł Arkadiusz Kubicki, który zagrał do Pawła Rozumka, a ten strzałem z kilku metrów nie dał jakichkolwiek szans na interwencje Mateuszowi Chojnackiemu i mieliśmy remis. W 30 minucie z daleka umieścić futbolówkę w bramce gospodarzy próbował Hubert Tomczak, ale piłka tylko zatrzepotała jedynie w bocznej siatce. Do końca pierwszej połowy wynik się nie zmienił i mieliśmy remis 1:1.

W drugiej połowie Orzeł przejął panowanie na boisku, ale sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Nie brakowało za to walki na boisku i ostrej gry obu zespołów. Arbiter główny często upominał zawodników. W oko rzuciła się także praca sędziego liniowego, który albo nie podejmował żadnych decyzji, albo sugerował się tym co widział sędzia główny, a nie on sam, przez to zbierał niemiłe uwagi od osób oglądających to spotkanie. W 80 minucie doskonałą okazje na wyjście na prowadzenie mieli gospodarze. W klarownej sytuacji znalazł się Paweł Brzeskot i będąc sam na sam z golkiperem gości nie wykorzystał tej  kapitalnej sytuacji, gdyż antastyczną interwencją wykazał się bramkarz Orła – Szymon Alkowski.  Już w doliczonym czasie gry i praktycznie w ostatniej akcji meczu Orzeł miał rzut wolny na 40 metrze od bramki gości.  W pole karne gospodarzy powędrowały najwyższe „wieże” w zespole Orła. Najprzytomniej w szesnastce zespołu z Kamieńca po wrzutce Kubickiego zachował się Maciej Kaźmierczak i strzałem z bliskiej odległości zapewnił trzy punkty swojej drużynie.  Szał radości opanował trybunę w Kamieńcu, na której w większości znajdowali się liczni kibice z Granowa. Orzeł wygrał ten mecz 2:1.

Zespół z Granowa wiele odpoczynku nie będzie miał, gdyż już w środę uda się na mecz pucharowy do Opalenicy, natomiast TSG Kamieniec ze spokojem może przygotować się do kolejnego meczu, w którym ich rywalem będzie Orkan Konarzewo.

TSG Kamieniec - Orzeł Granowo 1:2 (1:1)