Data: sobota, 06 październik 2018 15:00

Lokalizacja: Poznań - Droga Dębinska

W 13 kolejce I ligi Warta Poznań podejmowała Chojniczankę Chojnice.

Warta szukała kolejnych punktów w walce o utrzymanie, a Chojniczanka chciała być jeszcze bliżej strefy awansu.

Zgodnie z przewidywaniami to Chojniczanka objęła prowadzenie. W 31 minucie Paweł Zawistowski uderzył zza pola karnego i nie dał szans Adrianowi Lisowi. Warta ruszyła po tej stracie bramki do ataków i miała świetną szansę w samej końcówce połowy. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową uderzał Bartosz Kieliba, ale piłka przeleciała minimalnie obok bramki. Do przerwy mieliśmy więc 1:0 dla gości.

W 52 minucie z powodu kontuzji z boiska na noszach został zniesiony Krzysztof Biegański, a za niego pojawił się Łukasz Spławski. To właśnie Spławski w 55 minucie zdobył nawet bramkę, ale sędzia odgwizdał faul napastnika gospodarzy i bramki nie uznał. W 61. minucie groźnym uderzeniem z dystansu popisał się Robert Janicki, ale piłka minimalnie minęła bramkę. Jednak cztery minuty później Janicki dobrze ustawiony w polu karnym dobrze dobił uderzenie i było 1:1. Po tej bramce obie ekipy trochę zwolniły, a najlepszą okazję mieli goście w samej końcówce.Z rzutu wolnego uderzał Wojciech Trochim, jednak ten strzał nie sprawił większych problemów Lisowi. Ostatecznie mecz zakończył się sprawiedliwym remisem.

Dla Warty jest to na pewno korzystny rezultat i bardzo ważny punkt. Kolejnym rywalem Zielonych będzie Chrobry Głogów. Mecz zostanie rozegrany w Poznaniu w niedzielę 21 października o godzinie 14:00

Warta Poznań – Chojniczanka Chojnice 1:1 (0:1)

Robert Janicki 65 – Paweł Zawistowski 31

Warta Poznań: Lis – Szymusik, Kieliba, Onsorge, Jasiński – Biegański (52’ Spławski), Grobelny, Cierpka, Janicki (87’ Piceluk), Kiełb – Fadecki (78’ Zulciak).

Chojniczanka Chojnice: Janukiewicz – Kobryń, Sylwestrzak, Boczek, Pietruszka – Zawistowski, Foszmańczyk (82’ Grzelczak), Gardzielewicz, Trochim – Drozdowicz, Surdykowski (65’ Danielewicz).

Żółte kartki: Cierpka, Kieliba, Szymusik, Zulciak – Surdykowski, Boczek.

Sędzia: Daniel Kruciński (Żywiec)

Warta - Chojniczanka 1-1. (1)
Warta - Chojniczanka 1-1. (2)
Warta - Chojniczanka 1-1. (3)
Warta - Chojniczanka 1-1. (4)
Warta - Chojniczanka 1-1. (5)