JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 593

Grupa: Poznań II

Ilość widzów: ok. 150

Data: niedziela, 02 wrzesień 2018 14:00

Lokalizacja: Ryczywół

Ryczywół to nowe miejsce na mapie strefy poznańskiej. Miejscowa Golnica po zmianie okręgu gra w A-klasie, a ich rywalem w czwartej kolejce byli Zieloni Gaj Mały.

Golnica sezon zaczęła bardzo dobrze bo póki co ma dwie wygrane i remis. Po dwóch wygranych w pierwszych kolejkach ze Złotymi Złotkowo i Wartą Obrzycko, przyszedł wyjazdowy remis z Tarnovią III. Chociaż i tu było blisko wygranej bo Golnica po 27 minutach prowadziła 3:0, ale mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 3:3. Zieloni, którzy mieli sporo szczęścia w ubiegłym sezonie bo poprzez reformę i wycofanie sie z ich grupy dwóch zespołów nie mieli jak z ligi spaść. Ten sezon pokazuje jednak, że ich gra to nie był przypadek i to będzie raczej cieżka walka o utrzymanie. Zieloni na początek przyjęli u siebie bęcki od Czarnych Kaźmierz i Nałęcza Ostroróg, a tydzień temu udało sie zremisować z Kłosem Gałowo. Na pewno do Ryczywołu nie jechali jako faworyt.

Mecz jednak zaczął się kapitalnie dla gości, bo już w 4 minucie po rzucie rożnym bramkę głową zdobył Krystian Komin. Zieloni objęli więc nieoczekiwanie prowadzenie.

Szybko jednak doszło do wyrównania bo już w 7 minucie strzałem z woleja popisał się Bartłomiej Skrzypek. Mecz był strasznie otwarty i trzy minuty później ponownie Zieloni wyszli na prowadzenie po bramce Jacka Pluteckiego. Golnica była strasznie podrażniona i już do 15 minuty wyszła na prowadzenie dzięki bramkom Zbigniewa Kaczmarka i Piotra Wardęgi. Kwadrans meczu i wynik 3:2. Szalone widowisko. Po tym wszystkim trochę gracze gospodarzy i gości wyhamowali i do przerwy mimo sytuacji podbramkowych wynik nie uległ zmianie.

Drugą połowę ponownie lepiej zaczęli Zieloni i po bramce Sebastiana Tatarka w 60 minucie  było 3:3. W 65 minucie wprowadzony niedawno na boisko Marek Musielak zakręcił obrońcami i idealnie dograł do Gracjana Olecha, a ten z bliskiej odległości ponownie wysunął Golnicę na prowadzenie. Siedem minut później Olech strzelił swoją drugą bramkę i mieliśmy 5:3 i Golnica była o krok od wygranej. Zieloni potrafili odpowiedzieć raz jeszcze i po bramce grającego trenera Artura Sarny było tylko 5:4. Do końca meczu było jeszcze gorąco, ale wynik już się nie zmienił. Golnica wygrała i pozostaje bez porażki w tym sezonie. Zieloni nadal są bez wygranej, ale pokazali się naprawdę dobrze i z optymizmem patrzą w przyszłość.

Warto też podkreślić, że przez cały mecz swoich zawodników dopingowali kibice z Ryczywołu, co przecież nie jest standardem na tym poziomie rozgrywkowym. Pojawili sie też kibice z Gaju Małego. Razem dało nam to strasznie pozytywny pojedynek, z dużą ilością bramek i dopingiem. Oby więcej takich spotkań.

Golnica Ryczywół - Zieloni Gaj Mały 5:4 (3:2)

Bartłomiej Skrzypek 7, Zbigniew Kaczmarek 12, Piotr Wardęga 15, Gracjan Olech 65,72 - Krystian Komin 4, Jacek Plutecki 10, Sebastian Tatarek 60, Artur Sarna 83

Golnica: Bąk, Gacek, Olech, Krystkowiak, Nowak, Krzyśka, Musielak, Skrzypek, Kamiński, Surma, Kaczmarek. Na zmiany wchodzili: Hahn, Fryc, Musiałowski, Wardęga, Filoda, Makowski, Grzebyta.
Trener Dawid Gruchot

Zieloni: Wieczorek, J.Plutecki, K.Plutecki, Komin, Jaśkowiak, Kurzawa, Tatarek, Tomczyk, Dorna, Białek, Rusinek. Na zmiany wchodzili: Rycerz, Cherian, Bamber, Jenek, Sarna, Niszczak.