Grupa: Poznań Zachód

Data: niedziela, 09 wrzesień 2018 12:00

Lokalizacja: Obrowo

Starcie w czwartej kolejce zachodniej grupy okręgówki pomiędzy Bykami Obrowo a Orkanem Konarzewo zapowiadało się naprawdę bardzo dobrze.

Byki to beniaminek, który od początku sezon daje całkiem dobrze radę. W trzech meczach (wszystkie wyjazdowe) zaliczyli wygraną z TSG Kamieniec 4:2, remis z Tarnovią II 1:1 i porażkę z Orłem Granowo 1:3. Było więc całkiem przyzwoicie, a powrót na własne boisko na pewno dodawał sporo animuszu i wiary w jeszcze lepsze wyniki. Orkan to jeden z faworytów tego sezonu. Co prawda zaczął sezon od porażki 1:3 z Patrią Buk, ale potem wygrał z Orłem Słopanowo 5:4 i Orłem Granowo 3:1 i widać, że zespół wraca na dobre tory. Potwierdzeniem tego miał być mecz w Obrowie.

Dodatkowo ten mecz był także meczem charytatwnym pod hasłem #GramyDlaKuby. Na rzecz chorego mieszkańca Obrowa Jakuba Wojtkowiaka zbierane były fanty, a podczas meczu można było kupić losy i wygrać nagrody. Już wcześniej były także organizowane licytacje w internecie, dzieki ktorym zbierano pięniądze na pomoc Kubie.

Pierwsza połowa pomimo tego, że obie ekipy miały naprawdę sporo sytuacji bramek nie przyniosła. Zdecydowanie ciekawiej było w drugiej odsłonie meczu. Jako pierwsi bramkę zdobyli goście. W 52 minucie po rzucie rożnym najwyżej do główki wyskoczył Łukasz Szczudeł i otworzył wynik meczu. Dwie minuty później szarżujący gracz gości został wycięty w polu karnym i bez wahania sędzia wskazał na 11 metr. Jedenastkę pewnie wykorzystał Kamil Przytuła. Było więc 2:0 dla Orkanu. Byki jednak nie załamaly się i w 62 minucie zdobyły gola kontaktowego. Po rzucie rożnym wykonanym przez Kamila Bzdziela za lekko piłkę wybił bramkarz gości i sprytem wykazał się Kacper Szmyt, który skierował piłkę do bramki. Swoją szansę jednak zmarnowali siedem minut później. Naciskany obrońca Byków zdecydował się na podanie do bramkarza. Okazało się ono za krótkie i przejął je snajper gości Tomasz Paprzycki. Minął bramkarza i do pustej bramki zdobył trzecią bramkę dla Orkanu. Wynik meczu ustalił cztery minuty później Artur Karaszewski.

Orkan wygrał więc 4:1 i postawił kolejny krok w drodze po najwyższe miejsca w tym sezonie. Byki nie zaprezentowały się źle, naprawdę dzielnie walczyli i tworzyli sytuacje, ale błędy obronne były tu decydujące.