Data: sobota, 23 czerwiec 2018 10:00

Lokalizacja: Opalenica

W Rosji w najlepsze trwa mundial, a tymczasem do nowego sezonu przygotowania zaczęły zarówno Lech jak i Warta Poznań.

W sobotni poranek obie ekipy stanęły naprzeciw siebie w meczu towarzyskim.

Dla Lecha był to pierwszy oficjalny mecz pod wodzą Ivana Djurdjevicia. Co już na początek rzuciło się w oczy to gra system 3-5-2 i gra od pierwszych minut takich zawodników jak Thomas Rogme, Vernon De Marco czy Tomasz Cywka. Kapitanem był Christian Gytkjaer.

Zdecydowanie mecz lepiej zaczął Lech. Już w piątej minucie piłkę na dwudziestym metrze od bramki Tomasza Laskowskiego, przejął Kamil Jóźwiak. Podbiegł z nią w kierunku pola karnego rywali i technicznym strzałem po ziemi pokonał bramkarza beniaminka pierwszej ligi. Dokładnie po kwadransie Lech pprowadził już 2:0. Piłka znalazła się w pod nogami Darko Jevticia, który miał kilku partnerów do wyboru, a zdecydował się na prostopadłe zagranie do wbiegającego za plecy obrońców Warty Jóźwiaka, który nie miał problemu z pewnym wykończeniem podania. Spotkanie toczyło się pod kontrolą Kolejorza, a nawet gdy Warta zbliżała się do pola karnego ich akcje kończyły się na Rafale Janickim bądź Thomasie Rogne. Podopieczni Ivana Djurdjevicia też co jakiś uderzali na bramkę Warty, ale do przerwy wynik sie nie zmienił.

Na drugą połowę Lech wyszedł w odmienionym składzie. Djurdjevic postanowił dać szansę występu każdemu z piłkarzy znajdujących się w kadrze meczowej na ten pojedynek. I to właśnie rezerwowi Nicklas Barkroth i Paweł Tomczyk wykreowali pierwszą dogodną okazję do powiększenia prowadzenia swojej drużyny. Dośrodkowanie Szweda próbował na trafienie zamienić młody napastnik, ale jego uderzenie głową powędrowało koło słupka bramki Warty. Mimo licznych roszad w szeregach niebiesko-bialych, obraz gry nie uległ zmianie. W dalszym ciągu to właśnie oni dominowali nad swoim rywalem, przejawiając od niego znacznie większą chęć strzelenia kolejnych goli. W drugich czterdziestu pięciu minutach brakowało im jednak nieco dokładności w kluczowych momentach.

Lech Poznań - Warta Poznań 2:0 (2:0)
Kamil Jóźwiak 5, 15

Lech Poznań: 1. Jasmin Burić (31, 30. Matúš Putnocký; 59, 33. Karol Szymański) - 26. Rafał Janicki (46, 28. Maciej Orłowski), 4. Thomas Rogne, 3. Vernon De Marco - 17. Maciej Makuszewski (46, 34. Tymoteusz Klupś), 7. Maciej Gajos, 19. Tomasz Cywka (46, 6. Łukasz Trałka), 10. Darko Jevtić (46, 18. Mihai Răduț), 29. Kamil Jóźwiak (46, 23. Nicklas Bärkroth), 77. Piotr Tomasik (46, 22. Wołodymyr Kostewycz) - 32. Christian Gytkjær (46, 11. Paweł Tomczyk).

Warta Poznań: 12. Tomasz Laskowski (46, 1. Adrian Lis) - 27. Marcin Wasielewski, 5. Bartosz Kieliba, 2. Tomasz Dejewski (46, 24. Mateusz Wypych), 14. Radosław Jasiński (46, 3. Jakub Kiełb) - 8. Krystian Sanocki (46, 22. Niklas Zulciak), 17. Artur Marciniak (83, 7. Michał Grobelny), 7. Michał Grobelny (46, 23. Bartosz Kalupa), 20. Adrian Cierpka (46, 28. Robert Janicki), 6. Nikodem Fiedosewicz (46, 19. Krzysztof Biegański) - 11. Paweł Piceluk (46, 9. Michał Przybyła).