Baraż o III ligę

Ilość widzów: 1100 (400 z Gniezna)

Data: sobota, 09 czerwiec 2018 16:00

Lokalizacja: Września

Po zwycięstwach w swoich czwartoligowych grupach do barażu o awans do III ligi przystąpiły Victoria Września i Mieszko Gniezno.

Od środka ruszyli gospodarze, którzy od razu postanowili zaatakować gnieźnieńską bramkę, jednak pierwszy strzał tego dnia był niecelny. Mieszkowcy odpowiedzieli już w drugiej minucie i byli bardzo blisko zdobycia bramki, ale na posterunku był defensor Wrześnian, który wybił piłkę niemal z linii bramkowej. W 5 minucie Victoria miała doskonałą okazję z rzutu wolnego. Tutaj na posterunku był Wiktor Beśka, który sparował futbolówkę na róg. Minutę później jeden z zawodników gospodarzy obejrzał żółty kartonik. Kolejne minuty to spore zaskoczenie. Mieszkowcy sprawiali wrażenie przestraszonych rangą meczu, co skrzętnie wykorzystywali rywale. Grali bez kompleksów, walczyli o każdą piłkę, byli bardzo ambitni. Ich starania zostały nagrodzone w 25 minucie, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego fatalnie zachował się Beśka. Golkiper gości „wypluł” piłkę, co bezlitośnie wykorzystał Maciej Matuszak i wyprowadził Victorię na prowadzenie. Od tego momentu gra Mieszka wyglądała coraz gorzej. W międzyczasie w 28 i 30 minucie kolejni zawodnicy z Wrześni zobaczyli żółte kartki. W 36 minucie mogło być już 2:0, ale piłka tylko odbiła się od poprzeczki gnieźnieńskiej bramki. Minutę później pierwszą żółtą kartką ukarany został zawodnik Mieszka. W 45 minucie Mieszko chciał rozegrać krótki róg. Kompletnie im to nie wyszło, goście zostali zmuszeni do wycofania piłki niemal na swoją połowę. Ta akcja idealnie podsumowuje poziom gry Gnieźnian w tym meczu. W doliczonym czasie pierwszej połowy goście obejrzeli jeszcze drugi żółty kartonik. Chwilę później sędzia zakończył pierwszą połowę. O ile wynik do przerwy nie był wielką sensacją, to różnica klas dzieląca oba zespoły w tym meczu już tak.

Druga część spotkania to kompletnie inny obraz gry. Nie wiem, co trener Mariusz Bekas powiedział swoim graczom w szatni, ale jedno jest pewne – zdecydowanie zmotywował ich do walki. Od początku drugiej połowy Mieszko ruszył do ataku i już w 47 minucie było 1:1, a na listę strzelców wpisał się Michał Steinke. Kolejne minuty to budowanie przewagi przez Gnieźnian. Gospodarzom przyszło zapłacić cenę za ambitną walkę w pierwszej połowie, zaczęli odstawać kondycyjnie od swojego rywala. Tymczasem Mieszko rozpędzał się coraz bardziej, aż wreszcie w 59 minucie wyszedł na prowadzenie za sprawą Dawida Radomskiego. Bramka ta podziałała na piłkarzy Victorii, którzy do 64 minuty praktycznie nie schodzili z połowy przeciwnika. Na więcej nie starczyło im sił. Gospodarze mieli jeszcze dobre okazje w 71 i 80 minucie, ale w obu przypadkach strzały obronił Beśka. W 87 minucie goście obejrzeli kolejną żółtą kartkę i była to ostatnia warta odnotowania rzecz w tym spotkaniu. Victoria ostatecznie uległa Gnieźnianom 1:2 i przed rewanżem jest w trudnej sytuacji.