Puchar Polski - Wielkopolska - finał

Ilość widzów: 1500 (ok. 150 ze Środy Wielkopolskiej)

Data: środa, 06 czerwiec 2018 18:00

Lokalizacja: Trzcianka

W wielkim finale Pucharu Polski na szczeblu województwa spotkały się Lubuszanin Trzcianka i Polonia Środa Wielkopolska.

Faworytem meczu była Polonia, bo w końcu to zespół z III ligi, a ostatnio ma patent na wygrywanie pucharu, zarówno na etapie strefy poznańskiej, jak i także przed rokiem na szczeblu województwa.

Mecz w Trzciance był świętem dla lokalnej publiczności, bo na trybunach zjawiło się spokojnie ok. 1500 widzów. Spotkanie lepiej zaczęła Polonia i to ona prowadziła grę. Lubuszanin był trochę wycofany i czekał na swoją okazję i w 19 minucie po jednej z szybkich akcji uderzał Błażej Nowak, ale świetna parada Karola Szymańskiego uchroniła Polonię od straty gola. Trzy minuty później w końcu dobrą akcję miała Polonia, a z dystansu uderzał Luis Henriquez. Piłka minimalnie jednak minęła słupek. W 26 minucie goście wykonywali rzut rożny. Do piłki podszedł Damian Buczma a zagraną przez niego piłkę w pole karne do własnej bramki wpakował jeden z obrońców Lubuszanina. Do końca pierwszej połowy żaden z zespołów nie stworzył już poważniejszej okazji do zdobycia bramki i Polonia prowadziła 1:0.

W drugiej połowie od samego początku Polonia mocniej zaatakowała, częściej był przy piłce i stwarzała sobie kolejne sytuacje. Ku zaskoczeniu jednak i ku uciesze miejscowych to jednak Lubuszanin zdobył bramkę. W 58 minucie do piłki w polu karnym dopadł Paweł Wicher i z bliskiej odległości nie dał szans Szymańskiemu. Mecz od tego momentu trochę się wyrównał, a obie strony jakby czaiły się na swoją złotą okazję i ta trafiła się gościom. W 77 minucie bokiem boiska przedarł się Jakub Solarek, który zagrał w pole karne do Krystiana Pawlaka a ten ładnym strzałem umieścił piłkę w bramce. Mieliśmy 2:1 dla gości i około kwadrans do końcowego gwizdka. Ostatnie minuty były bardzo nerwowe. Lubuszanin musiał się już odkryć i próbował za wszelką cenę wyrównać. Nic z tego jednak nie wyszło i to chwilę przed godziną 20 Polonia mogła podnieść ręce do góry w geście triumfu.

Polonia wygrała wojewódzki Puchar Polski po raz drugi z rzędu i nagrodą za to będzie start w centralnym etapie pucharu w sezonie kolejnym. Dzięki reformie tych rozgrywek Polonia trafi od razu do 1/32 finału, która zostanie rozegrana pod koniec września. Rywalem Polonii będzie mógł być nawet zespół z Ekstraklasy, a w najskrytszych marzeniach dzieli ich ledwie pięć spotkań od wielkiego finału na Stadionie Narodowym.