Grupa: Poznań III

Data: sobota, 12 maj 2018 16:00

Lokalizacja: Granowo

W sobotę w Granowie miejscowy Orzeł podejmował Las Puszczykowo.

Oba zespoły w tej rundzie grają w kratkę. Orzeł przegrał chociażby ze Szturmem Junikowo, natomiast goście z Puszczykowa wygrywali chociażby z Wichrem Strzyżewo, czy też z Promieniem Opalenicą, a zgubili punkty z ekipami z samego dołu tabeli, czyli z Interem Zdrój i LSS-em Ptaszkowo.

Od początku meczu Orzeł miał dość sporą przewagę, i już po 18 minutach prowadził z drużyną z Puszczykowa 3:0. Najpierw już w drugiej minucie przy próbie wybicia piłki z pola karnego zawodnik gości zrobił to tak niedfortunnie, że futbolówka uderzyła w jego rękę i arbiter główny bez wahania wskazuje na „wapno”. Do piłki podszedł Arek Kubicki i mimo złego uderzenia piłka odbija się od bramkarza i wpada do bramki. W 12 minucie drugą bramkę zdobywa dla Orła Paweł Rozumek. Po podaniu z głębi pola wyszedł sam na sam z bramkarzem i podcinając piłkę lekko nad wpada z piłką do pustej bramki i mamy 2:0 dla gospodarzy. Po paru kolejnych minutach ponownie „jedenastka” dla Orła i drugi raz nie pomylił się Kubicki. Pod koniec pierwszej części spotkania Las zdobył bramkę kontaktową. Po stałym fragmencie obrońca gospodarzy Maciej Kaźmierczak wybija piłkę z pola karnego, lecz ta po drodze trafia w Piotra Horle i najprzytomniej w tej sytuacji odnalazł się zawodnik gości Hubert Kowalkiewicz i bez problemów pokonał golkipera Orła Szymona Alkowskiego. Do przerwy mieliśmy 3:1.

Druga połowa to dalej dominacja Orła. Goście z Puszczykowa byli bardziej aktywni jak w pierwszej odsłonie spotkania, lecz nie przynosiło to zamierzonego skutku. W 78 minucie technicznie niski strzał za pola karnego gości oddał Arek Kubicki i futbolówka po raz czwarty znajduje miejsce w bramce Tomasza Trawickiego. Tym sposobem zawodnik gospodarzy skompletował hattricka w tym meczu. Zaraz po tej brance nad Granowem przeszła ulewa. Większość kibiców opuściła trybuny w celu znalezienia schronienia, aby do końca jakoś obejrzeć ten pojedynek. Deszcz jednak nie przeszkodził zawodnikom w kontynowaniu gry. Padły jeszcze trzy bramki w tym meczu. Piątą dla Orła dołożył Arkadiusz Kubicki, a dwie dla gości zdobył rezerwowy Dominik Skorczyk. Spotkanie zakończyło się więc wynikiem 5:3 dla Orła.

W następnej kolejce Orzeł Granowo pojedzie do Ptaszkowa, aby zmierzyć się z tamtejszym LSS-em, natomiast zespół Lasu Puszczykowo u siebie będzie podejmować obecnego lidera ligi, czyli NKS Niepruszewo.

Orzeł Granowo - Las Puszczykowo 5:3 (3:1)

Arkadiusz Kubicki 2 (k.), 18 (k.), 78, 83, Paweł Rozumek 12 - Hubert Kowalkiewicz 38, Dominik Skorczyk 80, 85