Grupa: Poznań Wschód

Data: niedziela, 13 maj 2018 11:00

Lokalizacja: Komorniki

Walcząca o utrzymanie Wielkopolska Komorniki w niedzielny poranek podejmowała Wiarę Lecha.

Goście z Poznania lepiej rozpoczęli to spotkanie. Swoich szans na zdobycie bramki szukali chociażby poprzez strzały z dystansu. Udało się to w końcu zrobić w 39 minucie. W środku pola piłkę przejął Pawlaczyk, który pobiegł z nią do linii końcowej  i dośrodkował w pole karne. Najlepiej zachował się Tomasz Smura który uderzeniem pod poprzeczkę pokonał bramkarza gospodarzy. Wielkopolska przed przerwą też miała swoje szanse na zdobycie bramki, ale dobrze spisywał się Guszczyński.

Druga połowa była jeszcze lepszym widowiskiem niż pierwsza, a przewagę zaczęli mieć gospodarze. Udokumentowali to w 53 minucie, gdy po dośrodkowaniu z lewej strony Marcin Depczyński pokonał bramkarza gości. Wielkopolska miała jeszcze spokojnie dwie świetne okazje na zdobycie bramki, ale nie udało się tego wykończyć. Pod koniec spotkania akcję sam na sam dla DWL miał Mateusz Bednarek, ale nie zamienił jej na bramkę.

Mecz zakończył się remisem 1:1 i to zdecydowanie jest korzystniejszy wynik dla Wielkopolski Komorniki.