Poznań FC - Zawisza Dolsk

Grupa: Poznań III

Data: sobota, 12 maj 2018 14:00

Lokalizacja: Poznań Cytadela

W sobotę w Poznaniu spotkały sie dwa zespoły mające po 45 punktów, które są na miejscach 2-3.

W przypadku zawodników z Poznania jest to trochę mylące bo od Zawiszy mają dwa mecze mniej, a od lidera z Manieczek jeden. Ba, Poznań FC wiosną wygrał wszystkie sześć spotkań i pokazuje, że A-klasa to jedyne co ich interesuje w tym sezonie. I w tym meczu będą faworytem bo Zawisza wiosną w meczach z czołówką radzi sobie średnio. Przegrali w Manieczkach i zremisowali w bólach z Pogromem Luboń i UKS Śrem. Aby być pewnym gry w A-klasie trzeba zająć miejsce w pierwszej trójce. W przypadku porażki Zawisza poczuć miał mocny oddech Pogromu Luboń. Ewentualna wygrana powinna dać im mocnego kopa, a i terminarz na końcówkę sezonu mają całkiem przyjemny.

Od początku spotkania stroną przeważającą byli gospodarze. W pierwszej połowie swoje szanse mieli Olejniczak, Rudnicki, czy Cieśla jednak wszystko albo bronił bramkarz gości, albo minimalnie mijało bramkę. Druga połowa to nadal przewaga zawodników z Poznania, ale bez efektu bramkowego. W 58 minucie to jednak Zawisza wyprowadził jedyną skuteczną akcję w tym meczu. Piłkę w środku pola przejął Hubert Kubiak. Ładnie zagrał klepkę z Adamem Wawrzyniakiem, i Kubiak znalazł się sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Sytuacji nie zmarnował i Zawisza wygrał ten mecz 1:0.

Zawisza po tej wygranej jest drugi w tabeli i na pewno złapał mocny wiatr w żagle przed decydującą częścią sezonu.

Poznań FC - Zawisza Dolsk 0:1 (0:0)