IKP Olimpia Poznań - Polonia Poznań

Mecz towarzyski

Data: sobota, 24 luty 2018 18:00

Lokalizacja: Poznań Śródka

Piłkarze Olimpii Poznań w swoim trzecim meczu towarzyskim przegrali 1-2 z zespołem Polonii Poznań. Honorowego gola dla drużyny strzelił w drugiej połowie Gaweł Perz.

Zawodnikom obu zespołów przyszło się zmierzyć się w ekstremalnych warunkach atmosferycznych. Niska temperatura nie ułatwiała gry, ale to nie przeszkodziło stworzyć Olimpii i Polonii ciekawego widowisko.

Polonia Poznań liderująca w klasie B objęła prowadzenie w 14. minucie spotkania. Wówczas Przemysław Bartnicki dostrzegł wysoko ustawionego Roberta Kaczmarka, zdecydował się na uderzenie z czterdziestu metrów, lobując bramkarza Olimpii. Chwilę później było już 2-0 dla naszych rywali. Tym razem pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Ratajczak.

Olimpia dążyła do wyrównania strat. Najpierw bliski strzelenia gola był Dariusz Andrzejak, jednak piłka po jego lobie przeleciała tuż nad spojeniem słupka z poprzeczką. Chwilę później szczęścia szukał Artur Bednarczyk, ale w tym wypadku futbolówka zatrzymała się na poprzeczce.

Podopieczni trenera Dariusza Gajowieckiego nie odpuszczali również w drugiej połowie. W 69. minucie w zamieszaniu podbramkowym najprzytomniej zachował się Gaweł Perz, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. Po chwili bliski wyrównania był Marcin Daniel, lecz jego próba z woleja okazała się niecelna – futbolówka odbiła się od poprzeczki.

Olimpia Poznań 1-2 (0-2) Polonia Poznań