Grupa: Poznań I

Ilość widzów: ok. 50

Data: sobota, 11 listopad 2017 13:00

Lokalizacja: Gruszczyn

Najciekawszy mecz pierwszej grupy poznańskiej B-klasy, prawdziwy hit tego sezonu rozegrany został w minioną sobotę. KS Łopuchowo przyjechał do Gruszczyna, gdzie mecze w roli gospodarza rozgrywa Meblorz Swarzędz.

Goście, w 10 meczach odnieśli 9 zwycięstw i z 27 punktami są liderami. Gospodarze kontynuują podobną serię meczów bez porażki, jednak ostatnie 3 spotkania zakończyły się podziałem punktów. 21 punktów przed pierwszym gwizdkiem dawało im pozycję wicelidera. Pogoda nie zachęcała do przyjścia na stadion, temperatura kręciła się gdzieś około 8 stopni, a z nieba co jakiś czas leciał deszcz. To jednak nie przeszkodziło kibicom Meblorza zebrać się w około 50- osobowej grupie.

Pierwszy gwizdek usłyszeliśmy planowo o godzinie 13:00. W tym samym czasie kibice gospodarzy odpalili race i odśpiewali hymn. Co warte pochwalenia nie było to odśpiewanie pierwszej zwrotki i refrenu, tylko mogliśmy wysłuchać całego Mazurka Dąbrowskiego. Wcześniej na płocie zawisnął transparent z napisem „NIEPODLEGŁOŚĆ” w barwach biało- czerwonych.

Pierwsze minuty spotkania były spokojne. W 3 minucie o pierwszy strzał pokusili się goście, piłka poleciała jednak wysoko nad poprzeczką. Meblorze mieli problem z dokładnością podań, przez co KS kilkakrotnie przedzierał się na połowę rywali. Wszystko próbowali przepchnąć prawym skrzydłem, ale nie przyniosło to żadnych efektów. Po 10 minutach do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. W 13 minucie parę metrów przed polem karnym faulowany był pomocnik Meblorza. Do wykonania rzutu wolnego podszedł Jakub Strużyński. Uderzył bardzo ładnie, piłka leciała pod poprzeczkę przeciwników, ale bramkarz Łopuchowa popisał się doskonałą interwencją. Te kilka minut należało do swarzędzan. W tym czasie próbowali kilkakrotnie wpakować piłkę do bramki, za każdym razem byli dobrze blokowani. Po kolejnym rzucie rożnym goście ruszyli z kontratakiem, niestety nie udało się wywalczyć nic więcej niż korner. Po stałym fragmencie gry piłkę wybili Meblorze, ta trafiła pod nogi Patryka Kucharskiego. Pomocnik gospodarzy zagrał piłkę w środkową strefę boiska do Damiana Tonaka. Szybki skrzydłowy w kilka sekund znalazł się pod bramką gości i pewnym strzałem otworzył wynik. W kolejnych minutach gra się uspokoiła. Swarzędzanie grali mądrze, nie pchali piłki do przodu, czekali na odpowiedni moment żeby przyśpieszyć akcje. Łopuchowianie próbowali wykorzystać szanse, których kilka było, za każdym razem przytomnie reagowała defensywa gospodarzy. Najgroźniejszą okazję goście mieli w 38 minucie. Po rzucie wolnym piłka trafiła przed pole karne do jednego z przyjezdnych, ten oddał mocny strzał, ale piłka w drodze do bramki odbiła się jeszcze od pleców obrońcy ze Swarzędza i skończyło się na rzucie rożnym. Do przerwy 1-0.

W drugiej części gry goście postawili na wysoki pressing, naciskali już na obrońców Meblorza, żeby szybko odebrać piłkę i wyrównać. Defensorzy gospodarzy zmuszeni byli do dalekiego wybijania piłki, co przyniosło 2 bramkę. W 50 minucie po wybiciu piłka trafiła do Tomasz Nowackiego. Ten wszedł w pole karne i był faulowany. Sędzia asystent od razu pobiegł do linii końcowej, jednak sędzia główny pokazał, że faulu nie było. Po konsultacji arbiter się zreflektował i uznał, że kolega który był bliżej zdarzenia widział lepiej sytuację i wskazał na 11 metr. Do piłki podszedł Jakub Strużyński i pewnie podwyższył prowadzenie. Meblorze nie mogli długo cieszyć się dwubramkową przewagą. W 54 minucie stracili piłkę w środku pola, ta trafiła do napastnika Łopuchowa, który wyszedł sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Początkowo wydawało się, że to właśnie golkiper wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku, jednak piłka wyleciała mu z rąk co wykorzystał Bartosz Ignasiak. Po tej bramce w końcu widzieliśmy więcej Łopuchowa w Łopuchowie. Drużyna zaczęła grać jak przystało na lidera tabeli. Atakowali częściej, groźniej, a już w 59 minucie mogli doprowadzić do remisu. Goście odebrali piłkę przed własnym polem karnym i posłali ją do przodu do Adama Rybarczyka. Zawodnicy Meblorza chyba uciekli myślami do rogali Marcińskich, inaczej ciężko wytłumaczyć ich bierność. Rybarczyk uderzył obok wychodzącego Łukasza Maćkowiaka. Piłka minęła bramkarza i powoli kulała się w stronę bramki. Ostatecznie minęła słupek o centymetry, ale ta sytuacja zapowiadała, że ostatnie pół godziny będzie bardzo ciekawe. Meblorze również ruszyli do przodu. Chcieli strzelić bramkę na 3-1, żeby znów móc spokojnie rozgrywać piłkę. Goście natomiast starali się doprowadzić do wyrównania. W 81 minucie spełnił się scenariusz gospodarzy. Mogliśmy obejrzeć niemal lustrzaną sytuację z 59 minuty, tym razem w wykonaniu Meblorza. Piłka trafiła w polu karnym do Tomasza Nowackiego, ten uderzył obok wychodzącego bramkarza, a piłka powoli potoczyła się do pustej bramki Łopuchowa. Po tej akcji swarzędzanie cofnęli się do obrony, z przodu pozostał tylko jeden zawodnik. Goście nie odpuszczali, grali do końca, wierzyli że jeszcze uda się powalczyć chociaż o remis. W doliczonym czasie gry to jednak gospodarze wyprowadzili jeszcze jeden cios. W 94 minucie prostopadłą piłkę na sam na sam z bramkarzem dostał Marcin Lemiesz, bramkarz jednak go ubiegł i wybił piłkę delikatnie do boku. Tam przejął ją Jakub Strużyński i ładnym strzałem umieścił ją w bramce. Minutę później goście strzelili jeszcze bramkę po rzucie rożnym, a sędzia zakończył mecz.

Spotkanie spełniło moje oczekiwania. Mecz był dobry do oglądania. Dzięki zwycięstwu Meblorz traci do Łopuchowa już tylko 3 punkty. Obie drużyny mają do zakończenia rundy jeszcze jedno spotkanie. W przyszłym tygodniu KS Łopuchowo podejmie u siebie Błękitnych Owińska. Swarzędzanie w kolejny weekend pauzują, za to 26.11 rozegrają zaległy mecz z Rożnovią Rożnowo.