Grupa: Piła

Ilość widzów: ok. 100

Data: sobota, 04 listopad 2017 14:00

Lokalizacja: Jędrzejewo

Dużym zainteresowaniem cieszył się sobotni mecz w Jędrzejewie, gdzie miejscowy Wenus podejmował lidera rozgrywek – Orkan Śmiłowo. Gospodarze na swoim kameralnym stadionie są w stanie odebrać punkty każdemu przeciwnikowi i również z takim nastawieniem wyszli na to spotkanie.

Trener gospodarzy ponownie postawił w bramce na doświadczonego Ostromeckiego, który w pierwszych minutach jak w transie bronił strzały Tatery, Skwarka i Kosińskiego. Pierwsza bramka padła w 22 minucie. Goście „rozklepali” defensywę beniaminka, a wbiegającemu Skwarkowi nie pozostało nic, jak tylko umieścić piłkę w bramce. 6 minut później było już 0:2. Goście wyprowadzili szybki kontratak, a na listę strzelców wpisał się bardzo aktywny Mateusz Tatera. Szybkie dwa ciosy sprawiły, że do końca pierwszej połowy miejscowi bardziej skoncentrowali się na tym by nie stracić kolejnego gola, dlatego gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Również goście nie kwapili się do podkręcenia tempa, o co miał w przerwie pretensje do swoich podopiecznych popularny „Miedzian”.

Na drugą połowę w drużynie gości na plac gry wyszli Ginda-Kopeć, Urbański i Popiołek, co miało wpłynąć pozytywnie na jakość gry lidera PKO. W drużynie miejscowych na boisku pojawił się Pertek i to właśnie ta zmiana miała większy wpływ na to, co działo się na murawie. W 47 minucie Musiał uderzył z dystansu, ale futbolówka minimalnie poszybowała obok słupka. Dziesięć minut później składną akcję wykończył Pertek, ale jego uderzenie z woleja było minimalnie niecelne. Goście w tym okresie sprawiali wrażenie, jakby czekali na odpowiedni moment do zadania decydującego ciosu. Moment ten nastąpił w 70 minucie. Podanie ze środka boiska trafiło do Urbańskiego, który w sytuacji sam na sam pokonał Ostromeckiego. Ostatnie minuty upłynęły na desperackich próbach gospodarzy, by chociaż zdobyć bramkę kontaktową. Na to trafienie z pewnością zasłużyli, szczególnie za postawę w drugiej części meczu.

Po meczu powiedzieli:

Damian Dolny (Wenus) – na pewno zwyciężyła dzisiaj drużyna lepsza, która już na samym początku strzelić kilka bramek i praktycznie rozstrzygnąć losy pojedynku. U nas gra nie kleiła się, dopiero rozmowa w szatni poskutkowała i drugą połowę zaczęliśmy już tak jak to sobie zakładaliśmy. Szkoda, że nie udało nam się wykorzystać stworzonych sytuacji, bo wtedy wynik mógłby być zupełnie inny. Niestety … szybka kontra gości, trzy bramkowa przewaga i wiedzieliśmy, że w tym meczu już nic nie zwojujemy. Na pewno w tym meczu chcieliśmy powalczyć o punkty, bo w naszej sytuacji, każdy jest na wagę złota.

Tomasz Miedziński (Orkan) – cieszymy się z kolejnych trzech punktów, wywalczonych na trudnym terenie. Sam wynik może sugerować na łatwe zwycięstwo, ale gospodarze postawili nam ciężkie warunki i jeszcze nie jedna drużyna straci w Jędrzejewie punkty. Z wyniku jestem zadowolony, z gry już zdecydowanie mniej. Dzisiaj wystąpiło kilku zawodników, którzy ostatnio grali mniej, ale widać, że przed nami naprawdę dużo pracy do wykonania.

Wenus Jędrzejewo - Orkan Śmiłowo 0:3 (0:2)

Bramki: Skwarek 22', Tatera 29', Urbański 70'

Wenus: Ostromecki, Ślazyk, Musiał, Urban, Maciej Rzysko (72’ Sotek), Marcinkowski, Kolasa, Gredczyszyn, Gauza (85’ Piątek), Fryś, Dolny (46’ Pertek), trener Damian Dolny

Orkan: Szak, Rusiecki, Ryczek, Zieliński, Kozak (46’ Urbański), Skwarek (46’ Ginda-Kopeć), Mikołajczak (80’ Palacz), Tatera, Jagodziński, Kosiński, Foryś (46’Popiołek), trener Tomasz Miedziński

Żółte kartki: Ślazyk, Gredczyszyn, Urban - Jagodziński, Kozak

Sędziowie: Namerła, Topola, W. Sikora