Grupa: Poznań II

Ilość widzów: ok. 100

Data: niedziela, 08 październik 2017 11:00

Lokalizacja: Rokietnica

Pomimo nieciekawej pogody w niedzielne przedpołudnie na trybunach obiektu w Rokietnicy zasiadł komplet publiczności aby zobaczyć derbową potyczkę pomiędzy miejscową Rokitą a Arką Kiekrz.

Obie ekipy nie plasują się może w czubie tabeli, ale ich pojedynki należą zawsze do elektryzujących. Walka nie toczy się tu tylko o 3 punkty , ale w głównej mierze o renomę na fyrtlu.

Krótko przed pierwszym gwizdkiem dali o sobie znać miejscowi ultrasi odpalając race i śpiewając ku chwale klubu z Rokietnicy. Jak się okazało po chwili dało do pozytywnego kopa zawodnikom Rokity bo to oni rozpoczęli spotkanie z większym animuszem. Ten fragment gry należał do gospodarzy, ale na odpowiedź gości nie przyszło czekać zbyt długo. Szybko rozegrany rzut wolny, długie zagranie w pole karne, Jakub Segieda ładnie gasi piłkę klatką piersiową, przegrywa jednak pojedynek sam na sam z bramkarzem miejscowych – Sebastianem Kubiakiem. Po chwili akcja przenosi się na drugą stronę boiska, Nikodem Zdun przyjmuje futbolówkę i zagrywa na lewe skrzydło , Damiana Kurz strzela lewą nogą ale na posterunku jest Bartosz Cukiert, który nie daje się pokonać w tej sytuacji. W 35 minucie licznie zgromadzona publika ma w końcu okazję do wiwatowania, długa piłka w pole karne od Norberta Jankowiaka, bramkarz Arki wypuszcza ją z rąk, dopada do niej Wojciech Piwowarczyk i wyprowadza gospodarzy na prowadzenie. Po upływie zaledwie kilku minut Rokita strzela Arce bramkę do szatni. Dośrodkowanie z prawej strony od Dominika Kusa, w polu karnym przyjmuje ją Cezary Król i zagrywa na lewo, Damian Kurz dopełnia formalności i po 45 minutach mamy 2:0.

Druga odsłona to już inna para kaloszy. Tempo nieco spadło, ale ekipa z Rokietnicy nie musiała go specjalnie forsować mając dwubramkowe prowadzenie. Goście z Kiekrza nie próbowali za wszelką odwracać losów spotkania, dopiero po upływie 15 minut mieli pierwsza dogodną sytuację na zdobycie bramki kontaktowej, Krzysztof Zastróżny znalazł się w dogodnej sytuacji po podaniu z głębi pola ale strzał był zbyt lekki i obrońca Rokity zdołał wybić piłkę z linii bramkowej. W 68 minucie miała miejsce dość kuriozalna sytuacja, zawodnik gości – Dominik Filuś mija rywala, który próbował zabrać mu piłkę wślizgiem (może przypadkowo nadepnął przeciwnika), arbiter odgwizdał faul na zawodniku gospodarzy i ukarał gracza Arki żółtą kartką, która była jego drugą w tym spotkaniu. Osłabieni przyjezdni grali na pierwszy rzut oka lepiej w dziesięciu niż w komplecie, ale nadal nie potrafili znaleźć drogi do bramki Rokity. Zawodnicy z Rokietnicy szukali szans na podwyższenie rezultatu w kontratakach, niestety w końcowej fazie razili nieskutecznością. Wynikł nie uległ już zmianie, a 3 punkty zostały w stolicy gminy.

Pomimo kontrowersji związanej z kartką dla zawodnika gości to drużyna Rokity w pełni zasłużenie wygrała to spotkanie. Zdecydowanie lepiej poradzili sobie z trudnym boiskiem, które po weekendowych opadach przyjęło sporo wody i gra na nim kosztowała sporo siły. Drużyna Arki musi popracować nad kreowaniem sytuacji w ofensywie bo niestety dziś było ich jak na lekarstwo. Zwycięzca konkursu „truskawka na torcie” mógł być tylko jeden – Damian Kurz, najjaśniejsza postać w przedniej formacji gospodarzy.

Rokita Rokietnica : Arka Kiekrz 2:0 (2:0)

Bramki: W.Piwowarczyk 35', D. Kurz 41’

Rokita Rokietnica: S. Kubiak, N. Zdun (J. Stróżyk 55’), W. Piwowarczyk, P. Nowacki, D. Kusa, D. Kurz, C. Król (D. Przybył 46’), (M. Miarka 79’), J. Janowicz (P. Kaszkowiak 79’), N. Jankowiak, A. Janiszewski, F. Grochowalski.

Arka Kiekrz: B. Cukiert, J. Bocheński, B. Bocheński, M. Frankowski, H. Pucała, Ł. Rybak, J. Segieda, B. Sporny, M. Szaban (M. Koźlak 46’), A. Szpoper (M. Krajewski 85’), K. Zastróżny.