Piast Łubowo - Lechita Kłecko

Grupa: Poznań I

Data: niedziela, 21 maj 2017 12:00

Lokalizacja: Łubowo

Niedzielnego przedpołudnia 21 maja, w Łubowie doszło do szlagierowego meczu 22. kolejki poznańskiej klasy B grupy 1, w którym w ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego wicelider tabeli miejscowy drużyna Piasta podejmowała trzecią ekipę rozgrywek Lechitę Kłecko.

Jak można było się spodziewać spotkanie było bardzo wyrównanym pojedynkiem piłkarskim, a walka o piłkę toczyła się na całej szerokości boiska w Łubowie. Obie ekipystworzyły niedzielnego przedpołudnia dobre widowisko, co potwierdziło, żeich aspirację awansu do Klasy A nie są na wyrost, ale to gospodarze cieszyli się z zwycięstwa pokonując Lechitę Kłecko w stosunku 2:1.

Od początku meczu groźniej zaatakowali podopieczni Arkadiusza Kościańskiego, którzy chcieli udowodnić, że ich wysokie drugie miejsce w tabeli nie jest przypadkiem. Już w 3. minucie po raz pierwszy musiał wykazać się kunsztem bramkarskim golkiper z Kłecka - Daniel Wojciechowski, który obronił bezpośredni strzał z rzutu wolnego. Cztery minuty później groźną akcję przeprowadził skrzydłowy Piasta, którzy po minięciu obrońcy dośrodkował płasko piłkę w pole karne, ale w porę strzał Patryka Kanclerza z niewielkiej odległości zablokowałobrońca z Kłecka. Na odpowiedź kłecczan musieliśmy czekać do 17. minucie, kiedy to ładną akcję Bartosza Wiśniewskiego zakończył niecelnym strzałem Alan Tomkowiak. W 24. minucie kolejną dobrą akcję przeprowadził Bartosz Wiśniewski, który dograł piłkę do Artura Kolmera, a ten sprytnym strzałem wpakował piłkę do siatki. Gol nie został jednak uznany, ponieważ sędzia asystent zasygnalizował spalonego. W 37. minucie po zagraniu długiej piłki przez obrońcę z Łubowa, futbolówka trafiła w pole karne gości, a nieporozumienie pomiędzy bramkarzem, a obrońcą Lechity wykorzystał Damian Grzesiak, który skierował piłkę do pustej bramki gości. Trzy minuty później mogło być, a nawet powinno być już 1:1. Aktywny Bartosz Wiśniewski minął dwóch rywali i świetnie podał do Alana Tomkowiaka, jednak jego strzał obronił bramkarz Piasta – Macieja Kołodziejczaka, a dobitka Artura Kolmera poszybowała nad poprzeczką bramki gospodarzy. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy swoją okazję mieli jeszcze łubowianie, ale strzał zza pola karnego sprawował na rzut rożny Wojciechowski. I pierwsza połowa spotkania derbowego zakończyła się prowadzeniem Piasta Łubowa 1:0

Po zmianie stron w 53. minucie świetną akcję lewą flanką boiska przeprowadzili gospodarze, którą ładnym strzałem wykończył Krystian Grzesiak podwyższając prowadzenie zespołu z Łubowa na 2:0. W 66. minucie indywidualną akcję środkiem boiska przeprowadził Kacper Serwatka, ale jego uderzenie minęło lewy słupek bramki Piasta Łubowo. W kolejnych fragmentach gry kibice byli świadkami ostrej gry z obu stron, a sędzia pokazał w całym meczu osiem żółtych kartek, z czego aż pięć dla piłkarzy Piasta. W 78. minucie mocny strzał głową oddał Michał Kaczor i gdy wydawało się, że piłka wpadnie w końcu do bramki Piasta Łubowo, to świetną interwencją na linii bramkowej popisał się obrońca gospodarzy, który wybił piłkę zmierzającą do bramki. Cztery minuty później Lechici w końcu znaleźli drogę do bramki Piasta. Zamieszanie w polu karnym po rzucie wolnym wykorzystał Jakub Wiśniewski, który zdobył kontaktową bramkę. W doliczonym czasie gry obie drużyny miały jeszcze po jednej dobrej okazji, jednak w obu przypadkach zabrakło skuteczności i mecz zakończył się wygraną Piasta 2:1. Dzięki ósmemu zwycięstwu z rzędu łubowianie w rundzie rewanżowej trwającego sezonu są już o krok od awansu do Klasy A, natomiast Lechita pomimo porażki zachował trzecią lokatę.

Piast Łubowo – Lechita Kłecko 2:1 (1:0)

bramki: Damian Grzesiak 37’ Krystian Grzesiak 53’ – Jakub Wiśniewski 82’

Skład Piast Łubowo: Maciej Kołodziejczak, Paweł Kulczak (80’ Przemysław Śniegowski), Przemysław Wolniewicz, Łukasz Reszelewski, Michał Kanclerz, Damian Grzesiak, Karol Szwajcowski (60’ Adamski Filip, 75’ Adrian Wachoń), Patryk Kanclerz, Kamil Maciejewski, Maciej Adamski (70’ Wiśniewski Tomasz) Krystian Grzesiak.

Skład Lechity Kłecko: Daniel Wojciechowski - Krzysztof Kubalewski, Stefan Grzechowiak, Krzysztof Moskal, Jakub Wiśniewski, Michał Kaczor, Bartosz Wiśniewski, Damian Wiśniewski, Kacper Serwatka, Artur Kolmer (60' Rafał Walczak), Alan Tomkowiak