Przeglądarka ligowa - A i B-klasa - 27-28.04.2019

Zapraszamy na przegląd weekendu w A i B-klasie.

A-klasa - gr. I

a1w

Ciężki mecz ma za sobą Meblorz Swarzędz, który w sobotni wieczór zmierzył się na wyjeździe z Polonią Poznań. Do przerwy wynik brzmiał 1:1, a w 62 minucie Dominik Piosik strzelając swoją drugą bramkę wyprowadził Polonię na prowadzenie. Meblorz zabrał się jednak do roboty i dzięki dwóm trafieniom Piotra Gawrona już w 71 minucie prowadził 3:2. Meblorz dołożył jeszcze jedną bramkę, autorstwa Tomasza Śródeckiego i wygrał ostatecznie 4:2. Skromnie swoje mecze wygrała cała trójka zespołów walczących o drugie miejse premiowane awansem. Po 2:1 wygrały Piast Łubowo w Owińskach i Lechita Kłecko w Kleszczewie, a 3:1 Pelikan Niechanowo wygrał w Dolsku. Ta walka naprawdę może trwać do ostatnich minut ostatniej kolejki.

Ważny mecz w grze o utrzymanie odbył się w Zaniemyślu. Kłos II dzięki dwóm bramkom Pawła Kaźmierczaka wygrał 2:1 z KS Łopuchowo i dał sobie sporą szansę na utrzymanie, bo strata do Clescevii to już tylko 1 punkt. Tym samym już chyba na dobre ze spadkiem pogodzili się w Łopuchowie. Sytuacja na dole jest zagęszczona bo przegrał też Anatares Zalasewo 1:4 z Pogonią Książ Wielkopolski pomimo szybkiego wyjścia na prowadzenie. Pewny utrzymania nie może być nawet Orkan Manieczki, który też pierwszy objął prowadzenie w meczu z Jurandem Koziegłowy, ale jeszcze przed przerwą goście zdobyli trzy bramki i ostatecznie wygrali 3:1. Orkan w tym roku nie zdobył jeszcze choćby jednego punktu i to sprawia, że też nalezy ich zaliczyć do grona zespołów walczących o utrzymanie.

a1

A-klasa - gr. II

a2w

Pewną wygraną odniósł lider tabeli, czyli Przemysław Poznań, który 5:2 wygrał w Kaźmierzu z Czarnymi. Mecz był mimo wszystko nerwowy, bo gracze gospodarzy kończyli mecz w ósemkę. Przemysław powiększył przewagę nad drugim Nałęczem Ostroróg do 5 punktów, który niespodziewanie tylko zremisował u siebie 1:1 z Poznań FC ratując ten remis po bramce Wiesława Rzeszowskiego w 73 minucie.  Nałęcz po tym remisie ma już tylko trzy punkty przewagi nad Sucharami Suchy Las i Złotymi Złotkowo. Suchary wygraly 5:2 z Zielonymi Gaj Mały, a Złoci 2:0 z Tarnovią III. Jeśli zespół z Ostrorogu nie weźmie się szybko w garść to wydawało się pewny awans do Klasy Okręgowej za chwilę im odjedzie.

Kolejny raz w tej kolejce Golnica Ryczywół potwierdziła, ze jest najdziwniejszym zespołem w tej grupie. Teoretycznie porażlę domową 0:3 z Rzemieślnikiem Kwilcz można by uznać za niespodziankę, ale gdy spojrzy się na bilans Golnicy u siebie (2-2-6) i na wyjeździe (7-1-0) to widać, że gra w tym sezonie idzie im tylko na wyjazdach i domowe porażki to żadne zaskoczenie. Także 3:0 wygrał Kłos Gałowo, który pokonał Rożnovię Rożnowo. Rożnovia po całkiem udanej rundzie jesiennej, w tym roku jest cieniem tej drużyny i ma koncie raptem jeden punkt. Kłos za to w tej rundzie gra bardzo dobrze (cztery wygrane w pięciu meczach) i systematycznie pnie się w górę tabeli.

W Łowyniu rozegrano mecz pomiędzy dwoma najgorszymi drużynami w tym sezonie. Patrząc na to, że Orzeł w tym roku zdobył już 4 punkty to gospodarze wydawali się być lekkim faworytem. I do przerwy po bramce Marcina Surówki faktycznie to Orzeł prowadził 1:0. W drugiej połowie jednak Warta trzy razy trafiła do bramki i wygrała 3:1. Strata Warty do Poznań FC to 6 punktów i ciężko sobie jednak wyobrazić, aby zespół z Obrzycka mógł się utrzymać, w końcu jedyne punkty jakie zdobywa w tym sezonie to właśnie te w meczach z Orłem.

a2

A-klasa - gr. III

a3w

Stella Luboń nadal bez porażki. Tym razem w derbach Lubonia Stella po bramkach Jakuba Solarka i Daniela Barana wygrała 2:0 z Lubońskim. Na drugim miejscu umocnił się za to Promień Opalenica. Promień wygrał aż 8:0 z walczącym o utrzymanie Orłem Rostarzewo, a cztery bramki zdobył Krzysztof Paryzek. Promień zwiększył przewagę nad Dyskobolią do 5 punktów, gdyż ta tylko zremisowała w Michorzewie 1:1. Dyskobolia prowadziła po bramce Tomasza Piątyszka aż do 92 minuty meczu. Wtedy to jednak Dawid Kowala dał Huraganowi remis. Dyskobolia wiosną gubi co jakiś czas punkty i odrobienie strat do Promienia robi się coraz trudniejsze.

Spora sensacja w Puszczykowie. Miejscowy Las, który niedawno potrafił wygrać u siebie z Dyskobolią, tym razem przegrał z zamykającym tabelę LZS Wąsowo aż 0:3. Wydawało się, ze LZS w tym sezonie nie zgarnie już punktu, nie mówiąc o wygranej, a tymczasem dzięki dwóm bramkom Szymona Biniaka i jednej Mikołaja Osika doszło do takiej sensacji. Zgodnie z oczekiwaniami za to było nieopodal Puszczykowa, czyli w Mosinie. Miesjcowy KS wygrał 5:1 z Pogromem Luboń i zespół z Lubonia dalej nie może wydostać się ze strefy spadkowej.

Bardzo blisko utrzymania po tej kolejce jest NAP Nowy Tomyśl, który wygrał 2:0 z Ogrolem Sielinko. Ogrol do tej pory wiosną wygrał wszystkie mecze, więc na pewno jest to mała niespodzianka. Spory skok w tabeli zanotowała Obra Zbąszyń. Po wygranej 3:1 w Strzyżewie z Wichrem Obra awansowała z 9 na 6 miejsce.

a3

B-klasa - gr. I

b1w

Drugi mecz z rzędu punkty stracił Maratończyk Brzeźno remisując 2:2 w Gułtowach z GKS. Goście z Brzeźna wyszli na prowadzenie w 21 minucie po bramce Filipa Kwiatkowskiego, ale jeszcze przed przerwą po trafieniu samobójczym był remis. Zaraz po przerwie GKS za sprawą Krystiana Strzałkowskiego prowadził 2:1. Maratończyka stać tylko było na odpowiedzenie raz, a zrobił to Maciej Markiewicz w 67 minucie. Maratończyk w tym momencie ma tyle samo punktów co UKS Śrem, który spokojnie ograł 4:1 Lotnika Poznań, a hattrickiem popisał się Jakub Strzelec. Ciągle 6 punktów straty ma do strefy objętej awansem WKS Owieczki. Wygrana z Odlewem Poznań 6:1 przyszła im dość łatwo, ale najważniejsze mecze dopiero przed nimi.

Sporo emocji było w meczu KS Strzeszyn - LKS Kicin. Zespół z Poznania w tej rundzie gra zdecydowanie lepiej niż jesienią i z każdym podejmują walkę. W meczu z Kicinem do przerwy nawet prowadzili 2:1. W drugiej połowie jednak Krystian Schreiber dwa razy trafił do bramki i to goście zabrali ze sobą trzy punkty. Także wynikiem 3:2 zakończył się mecz KS Uchorowo z Liderem Szczytniki Czerniejewskie. Wygrane w tej kolejce zanotowały także Pelikan Żydowo z Jadwiżańskim KS i Orły Plewiska z Wełnianką Kiszkowo.

b1

B-klasa - gr. II

b2w

Liderujący LKS Baborówko miał ciężką przeprawę we Wróblewie, ale ostatecznie dzięki bramce Pawła Stachury w 81 minucie wygrał kolejne spotkanie. Nadal 5 punktów za Baborówkiem jest LZS Otorowo, chociaż w Bytyniu z KS Gaj Wielki już po 8 minutach niespodziewanie było 2:0 dla gospodarzy. LZS zdobył bramkę kontaktową tuż przed przerwą, a w drugiej połowie już wszystko poszło zgodnie z planem i LZS dołożył kolejne trzy bramki i wygrał 4:2. Pewnie swój mecz wygrał próbujący nadal gonić zespół z Otorowa, Rokita Rokietnica. Wynik 5:1 z Płomieniem Chrzypsko Wielkie jasno pokazuje, że wygrana była spokojna.

Królem polowania w tej kolejce okazał się Szymon Szacht, który aż siedem razy wpakował piłkę do bramki Arki Kiekrz. LKS Lipa wygrał ten mecz 12:1, ale w związku z wygranymi czołówki nic ta wygrana ich nie przybliżyła do nich. Na wyjeździe wygrała też Warta Sieraków, która 4:2 pokonał Grom w Bininie. Ostatnim meczem w tej kolejce było spotkanie GKS Golęczewo - KS Kąsinowo, które zakończyło się remisem 1:1.

b2

B-klasa - gr. III

b3w

Korona Bukowiec wygrała 3:0 z Płomieniem II Przyprostynia i ciągle pewnym galopem zmierza do A-klasy. W tej kolejce pauzowała Pieczarka Wielichowo, co wykorzystał Huragan Łomnica, który 3:1 wygrał z Gromem Zębowo i awansował na ten moment na drugie miejsce. W czołówce walczącej o awans pozostał też Dąb Bolewice, który wygrał ze słabym wiosną Piastem Jabłonna 3:0.

Wygrane zanotowały też TS Nowy Tomyśl, 4:2 z LSS Ptaszkowo i Orlik Sepno, 1:0 z Jastrzębiem Rudniki. Nie odbył się za to mecz w Boruji Kościelnej, gdzie na spotkanie nie dojechał Okoń Sapowice.