Przeglądarka ligowa - Liga Międzyokręgowa i ligowe zaległości - 17-18.11.2018

Zapraszamy na ostatnie w tym roku podsumowanie weekendu w Lidze Międzyokręgowej oraz na ligowe zaległości z niższych lig.

Liga Międzyokręgowa - grupa I

lmo1w

Najciekawiej w tej pierwszej rewanżowej kolejce zapowiadało się starcie Iskry Szydłowo ze Spartą Oborniki. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem co wykorzystała Wełna Skoki, która po strzelaninie wygrała w Złotowie ze Spartą 5:4 i zimę spędzi na pierwszym miejscu. Mecz miał dramatyczny przebieg bo Sparta już po 5 minutach prowadziła 2:0, ale do przerwy wynik brzmiał 3:3. W drugiej połowie Wełna wyszła na 5:3, a Sparta odpowiedziała jedną bramką. Co ciekawe piłka jeszcze wpadła do bramki Wełny, ale tuz po końcowym gwizdku i było trochę pretensji, ale wynik co jasne sie już nie zmienił. Po trzy bramki zdobyli w tym meczu Krzysztof Wojciechowski ze Sparty i Jakub Ślósarczyk z Wełny. Ślósarczyk tym samym dogonił w klasyfikacji strzelców swojego kolegę z zespołu Radosława Modlibowskiego i razem z 16 bramkami są na jej czele. Kapitalną końcówkę roku ma za sobą Concordia Murowana Goślina, dla której wygrana 2:0 z Lechią Kostrzyn jest szóstą kolejną i zimę spędzi na bardzo wysokim 5 miejscu.

Punkt przed Concordią rok zakończył Huragan Pobiedziska, który bez problemu rozprawił się z dobrze grającą ostatnio Vitcovią Witkowo 5:1. Dwie pozycje do góry przed przerwą zimową skoczył TPS Winogrady po wygranej 2:1 na wyjeździe z GLKS Wysoka. Dla dolnych rejonów tabeli bardzo ważne było starcie Leśnika Margonin z Błękitnymi Wronki. Leśnik wygrał 4:1 i zyskał parę punktów przewagi nad dołem. Na ostatnim miejscu zimę spędzi Korona Stróżewo, która na koniec roku przegrała u siebie 2:4 z Płomieniem Połajewo.

Mecz Pogoni Łobżenica z Zamkiem Gołańcz przełożony został na wiosnę.

lmo1

Liga Międzyokręgowa - grupa II

lmo2w

Zwycięstwem rok zakończył lider tabeli, czyli Pogoń Lwówek. Na własnym boisku Pogoń wygrała 3:0 z Płomieniem Przyprostynia, a dwie bramki dorzucił najlepszy ligowy strzelec, czyli Damian Kozłowski. Odpowiedzieć nie miała jak Wiara Lecha, której mecz z Akademią Reissa zostanie rozegrany na wiosnę. Na podium rok zakończył GKS Dopiewo, który skromnie 1:0 wygrał z Rawią Rawicz i wykorzystał potknięcie Promienia Krzywiń w Plewiskach. Promień przegrał 1:3. GKS jeszcze może umocnić się na tym miejscu, bo za tydzień został im zaległy mecz z PKS Racot. Do czołówki na zimę dołączyła też Kania Gostyń, która też skromnie bo 1:0 wygrała z PKS Racot.

Sporo emocji było w meczu na dole tabeli pomiędzy LZS-em Stare Oborzyska z Lipnem Stęszew. Gospodarze prowadzili już 2:0, ale do 56 minuty Lipno zdołało wyjść na prowadzenie 3:2. Gospodarze za sprawą Łukasza Kamińskiego w 71 minucie wyrównali, ale ostatecznie trzy punkty pojechały do Stęszewa. W 74 minucie Nikodem Kasperczak zdobył bramkę zwycięską i Lipno zainkasowało ważne trzy punkty w walce o utrzymanie. Punkt zdobyła też Pogoń Śmigiel, która 1:1 zremisowała na wyjeździe z Koroną Piaski.

Do Chorzemina na mecz z Orkanem nie dojechała Orla Jutrosin. Będzie to już drugi walkower dla zespołu z Jutrosina i wiosną muszą się pilnować aby nie zostać karnie relegowani o dwie klasy rozgrywkowe za trzeci niedojazd na mecz.

lmo2

Zaległości ligowe:

We wschodniej grupie okręgówki Canarinhos Skórzewo bez problemu poradzili sobie 6:0 z Trzynastką Poznań (hattrick Jarosława Kurdzieko) co pozwoliło im zakończyć rundę na 10 miejscu z 15 punktami. Do utrzymania jeszcze daleko, ale na pewno sytuacja jest poprawna. Gorzej w Trzynastce, która ma za sobą fatalną rundę i tylko jedną wygraną z tak samo będącą w fatalnej sytuacji Wielkopolską Komorniki. Oba zespoły na wiosnę muszą grać dwa razy lepiej jeśli marzą jeszcze o utrzymaniu.

W I grupie A-klasy o miano niepokonanego w tym roku walczył Lechita Kłecko. Udało się to zachować, gdyż Lechita wygrał w Poznaniu z Polonią 3:0 i dzięki temu skończył rundę na drugim miejscu tuż za plecami Meblorza Swarzędz. W grupie II rozegrano dwa mecze. MKS Przemysław pewnie i spodziewanie wygrał 6:1 z Rzemieślnikiem Kwilcz. Co ciekawe to goście z Kwilcza objęli w 11 minucie prowadzenie, ale już po 24 minutach było 4:1. Przemysław zakończył więc rundę dwa punkty za Nałęczem Ostroróg. Do sporej niespodzianki doszło w Rożnowie. Rożnovia była faworytem w meczu z Kłosem Gałowo i wygrana dawała im bliski kontakt na zime z czołówką. Jednak to Kłos wygrał 4:2 i zapewnił sobie więcej komfortu na przerwę w walce o utrzymanie. W grupie III Obra Zbąszyń wygrała z NAP Nowy Tomyśl 2:1 i zimę spędzi na 8 miejscu.

W B-klasie w grupie I jedyną zaległością było spotkanie Wełnianki Kiszkowo z Jadwiżańskim. Wygrała Wełnianka, ale skromnie bo tylko 1:0. Jadwiżański więc pozostał na dnie z zerowym dorobkiem punktowym. W grupie II doszło do derbowego starcia Płomienia Chrzypsko Wielkie z Wartą Sieraków. Mecz wygrała po trudnym boju Warta 3:2 i zajęła 4 miejsce i do drugiego LZS Otorowo strata to tylko trzy punkty, więc awans do A-klasy ciągle jest w zasięgu. W grupie III Orlik Sepno podejmował TS Nowy Tomyśl. Gospodarze prowadzili już 2:0, ale ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2.