Przeglądarka ligowa - A i B-klasa - 10-11.11.2018

Przeglądarka ligowa - A i B-klasa - 10-11.11.2018

Zapraszamy na ostatnie w tym roku ligowe podsumowanie A i B-klasy.

A-klasa - grupa I

a1w

Meblorz Swarzędz kończy rundę bez porażki. W ostatnim meczu na jesień wygrał na wyjeździe z Jurandem Koziegłowy 2:1 po dwóch trafieniach Bartosza Wrębiaka. Także bez porażki jest nadal Lechita Kłecko. U siebie gracze z Kłecka wygrali z Antaresem Zalasewo 5:0, i mają jeszcze zaległy mecz z Polonia Poznań. Jeśli go wygrają zakończą rundę na drugim miejscu. Póki co jest na nim Pelikan Niechanowo, który łatwo ograł czerwoną latarnię z Łopuchowa 5:2. W ścisłej czołówce walczącej o awans pozostaje też Piast Łubowo po wygranej 2:1 z Kłosem II Zaniemyśl. Obie bramki zdobył dla Piasta Patryk Cegielski. 

Dobrą serię kontynuuje Polonia Poznań, która po dwóch trafieniach Jędrzeja Ratajczaka wygrała z Zawiszą Dolsk 2:1. Jeśli Polonia wygra zaległy mecz z Lechitą skończy rundę na miesjcu piątym i jeszcze przy mega dobrej drugiej rundzie może myśleć o awansie do okręgówki. Trzecią kolejną wygraną zanotowal Orkan Manieczki wygrywając 2:1 z Pogonią Książ Wielkopolski. To w ogóle była kolejka wyników 2:1 bo tak samo wygrali też Błękitni Owińska w Kleszczewie. 

Clescevia Kleszczewo - Błękitni Owińska - http://peryferiafutbolu.pl/relacje-galerie-meczowe/item/2279-clescevia-kleszczewo-blekitni-owinska

a1

A-klasa - grupa II

a2w

Efektownie rundę zakończył mistrz jesieni, czyli Nałęcz Ostroróg. Wygrana 6:0 z Wartą Obrzycko pokazała, że Nałęcz ma za sobą świetną runde i zasłużenie jest pierwszy w tabeli. Kolejne cztery bramki dołożył super snajper, czyli Bartłomiej Roda. Na ten moment to najpoważniejszy rywal Macieja Lisieckiego z Czarnych Czerniejewo w walce o złoty but. Skromnie wygrali za to Złoci Zlotkowo, bo tylko 3:2 z Kłosem Gałowo, ale na ten moment daje im to drugie miejsce. Minąć może ich jeszcze Przemysław Poznań, który w ten weekend wygrał 7:1 z Zielonymi Gaj Mały, a w zanadrzu mają jeszcze walkower za mecz z Wartą Obrzycko i zaległe spotkanie z Rzemieślnikiem Kwilcz.

Czwartej porażki w pięciu ostatnich meczach doznali Czarni Kaźmierz. Pokonała ich tym razem Tarnovia III 1:0 po bramce Piotra Gąski. Sporo emocji było w Ryczywole. Golnica mierzyła się z Sucharami Suchy Las. Dla Sucharów była to jedna z ostatnich szans aby pozostać na wiosne w grze o awans. Szanse udało sie wykotzystać bo dzięki bramce Kamila Postóła w doliczonym czasie gry zespół z Suchego Lasu wyjechał z trzema punktami po wygranej 4:3. Swoich szans na wiosnę szukać będzie także Rożnovia Rożnowo. Na koniec rundy pokonala 6:1 Orła Łowyń (hattrick Dawida Golona) i została w czołówce. Orzeł za to zakończył rok bez choćby punktu. Na koniec mecz Poznań FC z Rzemieślnikiem Kwilcz. Poznaniacy wygrywając ten mecz mogli zbliżyć sie do Rzemieślnika na trzy punkty i odskoczyć trochę od dołu tabeli, ale to goście z Kwilcza, głównie dzieki trzem bramkom Krzysztofa Zomerfelda wygrali 4:1 i ewidentanie odznaczyli w tabeli cztery ostatnie zespoły.

MKS Przemysław Poznań - Zieloni Gaj Mały - http://peryferiafutbolu.pl/relacje-galerie-meczowe/item/2275-mks-przemyslaw-poznan-zieloni-gaj-maly

Złoci Złotkowo - Kłos Gałowo - http://peryferiafutbolu.pl/relacje-galerie-meczowe/item/2269-zloci-zlotkowo-klos-galowo

a2

A-klasa - grupa III

a3w

Darmowe trzy punkty dopisze na swoje konto Stella Luboń. Obra Zbąszyń postanowiła nie przyjeżdżać na mecz i podarowała liderowi punkty bez gry. Na drugim miejscu jesień zakończyła Dyskobolia Grodzisk po wygranej 2:0 z Mosiną. Rzutem na taśmę wyrobiła sobie trzy punkty przewagi nad Promieniem Opalenica, który przegrał trochę niespodziewanie w Michorzewie z Huraganem 1:2. 

Ciekawie zapowiadały się derby Lubonia pomiędzy Lubońskim a Pogromem. Chyba po raz pierwszy w tej rundzie trochę szczęścia dopisało Pogromowi, który często przegrywał jedna bramką. Tym razem to oni wygrali 2:1 po bramkach Macieja Matuszalskiego i Przemysława Latosi. Honorową bramkę dla Lubońskiego zdobył Emil Pośpiech. Pogrom pozostał na miejscu 13 w strefie spadkowej, ale zrównał się punktami z NAP Nowy Tomyśl, który 2:5 przegrał z Wichrem Strzyżewo (hattrick Tomasza Śliwy) i traci tylko jeden punkt do Orła Rostarzewo, ktory 1:3 przegrał z Lasem Puszczykowo. Na samym dnie bez wygranej i bez wielkich nadziei na utrzymanie pozostaje LZS Wąsowo, który na koniec przyjął siedem bramek od Ogrola Sielinko.

a3

B-klasa - grupa I

b1w

Maratończyk Brzeźno bez problemu pokonał 8:0 LKS Kicin i jako jedyny w strefie poznańskiej zakończył runde jesienną bez jakiejkolwiek straty punktów. Także 8:0 wygrał drugi na koniec rundy UKS Śrem. Zespół ze Śremu pokonał w takich rozmiarach Wełniankę Kiszkowo (hattrick Łukasza Jakubca) i na sam koniec rundy odstawił WKS Owieczki na sześć punktów. Zespół z Owieczek niespodziewanie łatwo 1:5 przegrał w Gułtowach z GKS-em i wiosną to oni będą gonić dwa miejsca dające awans do A-klasy. 

Chyba największą pozywtyną niespodzianką rundy jest ekipa Lidera Szczytniki Czerniejwskie. Zespół, który w zeszłym roku szorował dno, zakończył rok wygraną 2:1 z Odlewem Poznań i z aż 20 punktami na koncie. Odlew został więc na 12 miejscu co oznacza, że trzy ostatnie miejsca należą do zespołów z Poznania. Na przedostatnie w ostatniej chwili wybił sie KS Strzeszyn, który w meczu na dnie wygrał zdecydowanie z Jadwiżańskim 5:0 i zdobył swoje pierwsze historyczne punkty. 

Sporo emocji było w meczu Lotnika Poznań z Pelikanem Żydowo. Lotnik już po 10 minutach prowadził 2:0 i taki wynik utrzymal się do przerwy.Druga połowa należała jednak do gości, którzy szybko doprowadzili do remisu, a w 90 minucie za sprawą Dawida Rożewskiego zdobyli trzy punkty. Czwartą kolejną (na boisku) porażkę zanotował KS Uchorowo. Zespół z Uchorowa przegrał z Orłami Plewiska 1:2 i oni na pewno cieszą sie już z końca rundy.

KS Strzeszyn - Jadwiżański KS - http://peryferiafutbolu.pl/relacje-galerie-meczowe/item/2276-ks-strzeszyn-poznan-jadwizanski-ks-poznan

b1

B-klasa - grupa II

b2w

Efektownie rundę zakończył lider z Baborówka. Wygrana 9:0 z Płomieniem Chrzypsko Wielkie pokazała różnicę klas. LKS powiększył przewagę nad LZS Otorowo, bo ci niespodziewanie przegrali w Sierakowie z Wartą 2:5. Sporo emocji było tu w samej końcówce, bo LZS w 90 minucie za sprawą Marka Tacika doprowadził wynik tylko na 2:3, ale w doliczonym czasie gry Paweł Kuster wbił gościom jeszcze dwie bramki kompletując hattricka i zapewnił Warcie trzy punkty. Warta ma jeszcze do zagrania zaległy mecz z Płomieniem Chrzypsko Wielkie i w przypadku wygranej zbliży się do LZS-u Otorowo i Rokity Rokietnica na bliski dystans. 

Wspomniany Rokita wygrał 4:2 w Golęczewie z GKS-em i zakończył rundę na podium. O awansie do A-klasy ciągle myśli jeszcze LKS Lipa. Zespół z Lipy zaczął sezon kiepsko, ale druga część sezonu należała do nich co potwierdziła wygrana w Kąsinowie 5:0. Sporo emocji było w Kiekrzu. Arka grała z KS Gaj Wielki i gdy już wydawało się, że mecz zakończy się remisem 2:2 to goście wbili zwycięską bramkę, a tak naprawde wbiła ją sobie sama Arka za sprawą Krzysztofa Zastróżnego. Na samym dnie zostaje oczywiście Sparta Brody bez choćby punktu. Wydawało się, że już na jesień dobiją do 100 straconych goli, ale Czarni II Wróblewo wygrali "tylko" 3:0 i Sparta kończy rok z 98 bramkami w plecy. 

GKS Golęczewo - Rokita Rokietnica - http://peryferiafutbolu.pl/relacje-galerie-meczowe/item/2270-gks-goleczewo-rokita-rokietnica

b2

B-klasa - grupa III

b3w

Jeśli na boisko wychodzi zdecydowany lider, czyli Korona Bukowiec i Błędno Nądnia, czyli zespół, który na boisku nie zdobył  żadnego punktu to szansa, że zakończy się to pogromem jest bardzo spora. I tak też się stało. Korona wygrała 15:0, a pięć razy do bramki trafił Patryk Strugarek. Spokojnie wygrała też Pieczarka Wielichowo, która 8:2 pokonała na wyjeździe Piast Jabłonna. Cały czas dystans tylko dwóch punktow do Pieczarki trzyma Dąb Bolewice, który 2:0 wygrał z Okoniem Sapowice.

Sporo emocji było w meczu Płomienia II Przyprostynia z Jastrzębiem Rudniki. Płomień prowadził do 66 minuty 4:1, ale ostatecznie mecz zakończył się remisem 4:4. Bramkę na remis zdobył Remigiusz Prządka w doliczonym czasie gry. Po trzy puknkty na koniec rundy zgranęli też Huragan Łomnica (3:1 z LSS Ptaszkowo), Orlik Sepno (4:1 z Gromem Zębowo) i TS Nowy Tomyśl (3:1 z Borusją Boruja Kościelna).

b3

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

 

miedzychod.jpg

 

 

 

 logo_wybrane.png

 

 

Instagram

ppx

 

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com