Przeglądarka ligowa - Liga Międzyokręgowa i Klasa Okręgowa - 03-04.11.2018

Zapraszamy na podsumowanie weekendu w Lidze Międzyokręgowej i w Klasie Okręgowej.

Liga Międzyokręgowa - grupa I

lmo1w

Zmiana lidera. Liderująca do tej pory Sparta Oborniki doznała u siebie bardzo wysokiej porażki aż 0:4 z Huraganem Pobiedziska. Huragan po chwilowym kryzysie ewidentanie znowu nabrał wiatru w żagle i obecnie jest już na 4 miejscu i do lidera ma tylko cztery punkty straty. A tym liderem jest na ten moment Iskra Szydłowo, która spokojnie ograła Pogoń Łobżenica 4:1. Punkt za liderem i na podium jest nadal Wełna Skoki, która też nie miała problemów z wygraniem swojego meczu z Błękitnymi Wronki 4:0.

Szansy na mocniejsze dołączenie do czołówki nie wykorzystał TPS Winogrady. TPS niespodziewanie przegrał u siebie ze Spartą Złotów 1:2. Obie bramki Sparta zdobyła z rzutów karnych za sprawą Karola Jurka. W kryzysie na pewno jest GLKS Wysoka. Zespół długo trzymał się w czołówce, a tymczasem od pięciu spotkań nie potrafo wygrać. Tym razem pokonał ich Zamek Gołańcz 1:0 po bramce Krzysztofa Gryszczyńskiego. Po dwóch wygranych przegrała Vitcovia Witkowo. To jednak nie są już takie porażki tak jak na początku sezonu. Vitcovia przegrała u siebie 2:3 z Lechią Kostrzyn.

Od dołu tabeli coraz mocniej odbija się Concordia Murowana Goślina. Wygrana 4:1 z Koroną Stróżewo spycha zespół ze Stróżewa już na trzecie miejsce od dołu i tylko punkt przewagi nad Vitcovią i Błękitnymi daje im sporo do myślenia. Koronę w tabeli przeskoczył Leśnik Margonin, który trochę niespodziewanie wygrał 2:1 w Połajewie.

lmo1

Liga Międzyokręgowa - grupa II

lmo2w

Ogromna sensacja w Śmiglu. W starciu dwóch Pogoni zdecydowanym faworytem była ta z Lwówka, która jeszcze nie przegrała w tym sezonie ani razu aż właśnie do soboty. Pogoń Śmigiel wygrała jednak 2:0, zdobywając drugą bramkę w doliczonym czasie gry za sprawą Dominika Kubiaka. Dla zespołu ze Śmigla to bardzo ważna wygrana w walce o utrzymanie, a Pogoń z Lwówka traci przewagę nad Wiarą Lecha. Kibole wygrali 2:0 z Gromem Plewiska i mają do Pogoni tylko trzy punkty straty. Zmiana nastąpiła na trzecim stopniu podium. GKS Dopiewo przegrał z będacą w dobrej formie ostatnio Akademią Reissa 0:1, co wykorzystał Płomień Przyprostynia wygrywając 3:1 z Orkanem Chorzemin.

Bardzo efektownie zagrał PKS Racot, który pokazał wyższość nad Orlą Jutrosin wygrywając aż 8:0. Po czterech kolejnych porażkach efektownie przełamała się Korona Piaski. Wygrana 4:1 nad Rawią Rawicz na pewno da im trochę wytchnienia po ostatnich kiepskich wynikach. Na samym dole ciągle jest LZS Stare Oborzyska, który przegrał 1:3 w Krzywiniu z Promieniem. Coraz gorzej w tabeli wygląda Lipno Stęszew. Po porażce 0:2 u siebie z Kanią Gostyń spadli na 14 miejsce.

lmo2

Klasa Okręgowa - grupa wschodnia

wschw

Pierwszą stratę punktów zanotowali Czarni Czerniejewo. Jako pierwsi sposób na lidera znalazł Kłos Zaniemyśl i mecz zakończył sie remisem 1:1. Niemniej co ciekawe nikt z grupy pościgowej do Czarnych sie nie zbliżył. Szalony mecz odbył sie w Kamionkach, gdzie Avia grała z Liderem Swarzędz. Do przerwy było 2:2, a już w 90 minucie wynik brzmiał 3:3. Gdy już szykowano się do końca meczu, bramkę dla gości ze Swarzędza zdobył w 93 minucie Maciej Jakubek. Lider był o krok od zdobycia trzech punktów, ale jednak gospodarzom udało sie wyrównać. Bartosz Kania minutę po bramce dla Lidera zdobył gola dla Avii i mecz zakończył się hokejowym remisem 4:4.

Nieoczekiwanej porażki doznała za to Warta Śrem. Warta jechała do Skórzewa jako zdecydowany faworyt. I byli od początku lepsi i w 38 minucie wyszli na prowadzenie za sprawą najlepszego na boisku Huberta Ściaka. Chwile później wyrównał Marcin Kaczmarek i długo było 1:1. W końcówce wygraną gospodarzom dali Mateusz Myszczyszyn i Marcin Pawlak. Canarinhos wygrali 3:1, a co ciekawe na bramce tego dnia stał nominalny gracz z pola - Dawid Dłużniewski. W związku z potraconymi punktami zespołów na górze tabela się spłaszczyła po wygranych Polonii II Środa Wielkopolska (7:0 z Olimpią Poznań) i Piasta Kobylnica (4:0 z Orkanem Jarosławiec). Na ten moment siódmy Piast do trzeciej Warty traci ledwie trzy punkty.

Szansy na punkty nie wykorzystała Wielkopolska Komorniki. Grali jak równy z równym z Phytopharmem Klęka, ale to goście z Klęki wygrali 3:2. Od zespołu z Komornik na trzy punkty odskoczył Szturm Junikowo, który skromnie wygrał 1:0 z SKS 13 Poznań.

wsch

Klasa Okręgowa - grupa zachodnia

zachw

Lider z Wróblewa nie dał szans Bykom Obrowo. Czarni wygrali spokojnie 5:0, a bramkami podzielili sie Robert Antoszewski, który zdobył trzy gole i Krystian Remisz, który zapakował dwie bramki. Zmiana nastąpiła za plecami Czarnych. Swoje wyjazdowe mecze przegrały oba Orkany. Orkan Konarzewo przegrał 1:2 z będącą ostatnio w świetnej formie Spartą Szamotuły 1:2, a Orkan Objezierze w takich samych rozmiarach przegrał w Strykowie ze Spójnią. Wykorzystała to Patria Buk, która po wygraniu 6:2 z Orłem Słopanowo wdrapała się na drugie miejsce.

Bliżej podium jest po tych wynkach po tej kolejce Orzeł Granowo po wygranej 4:0 z Sokołem Duszniki. Przechodząc w dół tabeli efektownie w końcu na wyjeździe wygrał NKS Niepruszewo. Do tej pory NKS przegrał wszystkie pięć wyjazdowych meczów i gdy po 30 minutach meczu w Baranowie przegrywał z Tarnovią II 0:2 nie zapowiadało się na przełamanie tej passy. NKS miał jednak kapitalną drugą połowę i ostatecznie wygrał aż 6:2, a hattrickiem popisał się Dariusz Czerniawski. Bardzo efektownie wygrał też TSG Kamieniec z LZS-em Wronczyn. Zespół z Kamieńca aż sześć bramek zdobył w pierwszych 30 minutach ustawiając sobie kapitalnie mecz. LZS na początku sezonu długo był w czołówce tabeli, ale teraz zalicza serię siedmiu meczów bez wygranej, w tym aż sześciu porażek i są coraz bliżej strefy spadkowej.