Przeglądarka ligowa - 3 i 4 liga - 06-07.10.2018

Zapraszamy na podsumowanie weekendu w 3 i 4 lidze.

III liga - gr. II

3w

Bardzo ciekawie jak zawsze zapowiadało się starcie odwieczych rywali, czyli Górnika Konin z KKS-em Kalisz. Mecz na dobre rozkręcił nam się w drugiej połowie. Goście z Kalisza wyszli na prowadzenie w 63 minucie po bramce Ivana Vidala. W 82 minucie wyrównał Dawid Śnieg, i gdy już wydawało się, że mecz zakończy się remisem to Robert Tunkiewiecz w ostatniej minucie zapewnił KKS-owi wygraną. Tak samo jak KKS po 20 punktów mają też po tej kolejce Lech II Poznań i Sokół Kleczew. Lech wygrał 3:1 z Chemikiem Bydgoszcz dzięki trzem bramkom Huberta Sobola, a Sokół w takich samych rozmiarach z Wierzycą Pelplin.

Gdy tydzień temu Jarota wygrała nieoczekiwanie w Stężycy mogło się wydawać, że zrobią teraz z rozpędu trochę punktów. Tymczasem w meczu u siebie z Gwardią Koszalin dostali solidnego gonga bo to goście z Koszalina wygrali 2:0. Wygrał za to Mieszko Gniezno, który 1:0 pokonał Wdę Świecie. Złotego gola zdobył Damian Pawlak.

W niedzielny poranek z rezerwami Pogoni Szczecin mierzyła się Polonia Środa Wielkopolska. Pogoń do tej pory zdobyła raptem jeden punkt, więc Polonia była zdecydowanym faworytem tego meczu i wygrała go, ale tak jak Mieszko tylko 1:0. Zwycięską bramkę zdobył Szymon Zgarda.

Na fotel lidera po tej kolejce wróciła Radunia Stężcya, która wygrała 2:0 z Bałtykiem Gdynia i wykorzystała bezbramkowy remis KP Starogard Gdański ze Świtem Skolwin

3

IV liga

4w

O ile ostatnio na wyjazdach kiepsko radził sobie Lubuszanin Trzcianka, to u siebie są bezbłędni i dzięki efektownej wygranej 6:1 z Obrą Kościan pozostali na czele tabeli. Kolejne dwie bramki do dorobku dorzucił Orlande Kpassa i samodzielnie z 12 bramkami wysunął się na czołowo klasyfikacji strzelców. Punkt za Lubuszaninem trzyma się nadal Unia Swarzędz, która pewnie wygrała z Orkanam Śmiłowo 3:1. Ważnym meczem w czołówce było starcie Centry Ostrów z Pogonią Nowe Skalmierzyce. Mecz zakończył się remisem 2:2, co raczej nie krzywdzi żadnej ze stron.

Remis Centry z Pogonią wykorzystała Nielba Wągrowiec, która po wygraniu 3:1 z Kotwicą Kórnik awansowała na trzecie miejsce. Dwie bramki dla Nielby zdobył Mateusz Piechowiak. Kotwica coraz mocniej osadza sie na dole tabeli, ale pamiętajmy że całą jesień zagra na wyjazdach, więc jest spora szansa, że wiosną będą odrabiać stracone punkty. Ciekawy mecz rozegrano też w Pniewach. Sokół przegrał z Polonią Kępno 2:4 i obie ekipy zrównały się punktami na ten moment.

Straty z początku sezonu mozolnie odrabiają Warta Międzychód i Victoria Września. Obie ekipy tym razem wygrały bardzo pewnie. Warta pokonała u siebie Ostrovię 5:2, a Victoria wygrała z Krobianką Krobia 4:0. Cztery bramki swoim rywalom zaaplikował też LKS Gołuchów. LKS mierzył się z Tarnovia, która przecież tydzień temu zmiotła Lubuszanina Trzcianka. Tym razem jednak Tarnovia zagrała katastrofalnie bo LKS wygrał aż 4:1. Tarnovia w tym sezonie na wyjeździe nie wygrała ani jednego meczu i jest coraz bliżej strefy spadkowej.

Nie zatrzymuje się Polonia Leszno. Dzięki bramkom Łukasza Glapiaka i Artura Krawczyka wygrała w Trzemesznie ze Zjednoczonymi 2:0 i jest to ich czwarta kolejna wygrana. Bez bramek zakończył się mecz Olimpii Koło z KS Opatówek i gracze z Koła zrobili kolejny mały kroczek w stronę nawiązania walki i wydostania się z dna.