Przeglądarka ligowa B-klasa - 12.09.2018

Przeglądarka ligowa B-klasa - 12.09.2018

Wyjątkowo bo w środę rozegrana została czwarta kolejka w B-klasie. Podsumujmy to krótko.

 

B-klasa - grupa I

b1w

Najciekawiej w tej kolejce zapowidało się starcie w Śremie. UKS podejmował Maratończyka Brzeźno. Mecz nie był porywającym widowiskiem, a jedyną bramkę zdobyli goście z rzutu karnego po strzale Miłosza Tomczaka.  Maratończyk pozostał więc z kompletem punktów. Ciągle komplet ma też WKS Owieczki. Skromna wygrana 2:1 z Orłami Plewiska pozostawiła ich na samym szczycie tabeli.

Porażkę UKS-u Śrem wykorzystali Lotnik Poznań i GKS Gułtowy i wspięli się przed nich. Lotnik pewnie wygrał 5:0 z KS Strzeszyn, a GKS trochę skromniej, ale też bez problemu 3:0 z Odlewem Poznań. Wysoko wygrał też KS Uchorowo, który 4:1 pokonał LKS Kicin. Zespół z Kicina ciągle szuka pierwszej wygranejw  tym sezonie.

I na koniecv derby boiska w Żydowie. Derby, które potwierdziły, że ostatnia wysoka wygrana Lidera Szczytniki Czerniejewskie to nie przypadek. Lider wygrał z Pelikanem Żydowo 3:1 i zespół pokazuje w tym sezonie zupełnie inne oblicze niż w ubiegłych rozgrywkach, w których szorował dno. Najlepiej świadczy o tym to, że już po czterech meczach mają więcej punktów niż w całym ubiegłym sezonie.

b1

B-klasa - grupa II

b2w

Kolejka bez większych historii, czyli wygrali ci co mieli wygrać. Nadal trzy zespoły są z kompletem punktów, a najwyżej co było do przewidzenia wygrał Rokita Rokietnica. 10:0 ze Spartą Brody dało im na ten moment pozycję lidera. Sparta nadal nie zdobyła w tym sezonie choćby bramki. Inne zespoły z kompletem wrzuciły rywalom na ich boiskach po trzy bramki. LKS Baborówko wygrał 3:1 w Golęczewie, a LZS Otorowo 3:0 w Kiekrzu.

Na wyjeździe wygrał także KS Kąsinowo, który 3:0 pokonał Grom Binino. Pogłębie się za to kryzys LKS Lipa. Zespół kompletnie nie może się odnaleźć i doznał kolejnej porażki, tym razem 0:1 we Wróblewie.

b2

B-klasa - grupa III

b3w

Już tylko jeden zespół pozostał w tej grupie w stanie nienaruszonym. Jest to powracający do rozgrywek ligowych Korona Bukowiec. Korona wygrała w Jabłonnej 7:1, a hattrickiem popisali się Jakub Werner i Patryk Strugarek. Porażki doznała Pieczarka Wielichowo. W Rudnikach szans nie dał im Jastrząb, który wygrał 4:1.

Na drugie miejsce wskoczył Dąb Bolewice po wygranej 2:0 w Zębowie. Pierwszą wygraną w sezonie zanotował w końcu Okoń Sapowice. Dzięki bramce Krystiana Zielewicza w 86 minucie Okoń wygrał z Płomieniem II Przyprostynia 1:0. Pierwszej wygranej nie może odnieść ciągle spadkowicz z A-klasy, czyli LSS Ptaszkowo. Tym razem LSS przegrał 0:1 z Borusją Boruja Kościelna.

Dwa razy Błędno Nądnia wyrównywało stan mecz z Huraganem Łomnica, ale ostatecznie zakończyło się bez niespodzianki i Huragan wygrał 7:2.

b

 źródło tabel: www.90minut.pl

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

 

 

 

 pnl

 

 logo_wybrane.png

 

 

Instagram

ppx

 

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com