Przeglądarka ligowa - IV liga i Klasa Okręgowa 09-10.06.2018

Zapraszamy na przegląd wydarzeń w IV lidze i w Klasie Okręgowej.

IV liga

Rozgrywki ligowe już się zakonczyło, ale została do rozstrzygnięcia najważniejsza rzecz, czyli to kto zagra w III lidze. Pierwszy mecz barażowy pomiędzy Victorią Września a Mieszkiem Gniezno rozegrany zosrał we Wrześni. Pierwsza połowa dość nieoczekiwanie była pod dyktando Victorii i po bramce Macieja Matuszaka do przerwy prowadzili 1:0. Mieszko w drugiej połowie jednak wziął się do roboty i zaraz po przerwie Michał Steinke wyrównał. W 59 minucie Dawid Radomski zdobył dla gości drugą bramkę i Mieszko ostatecznie wygrał 2:1 i przed rewanżem jest w bardzo korzystnej sytuacji. Przy okazji dzięki temu coraz bliżej utrzymania w IV lidze jest Grom Plewiska, którego los zależy od tych barażów oraz od tego, aby nikt nie spadł z III ligi.

Klasa Okręgowa - grupa wschodnia

wschW

Wszystko w tej grupie jest już jasne. Najpierw dzięki wygranej w środku tygodnia z Piastem Kobylnica 3:2 awans do Ligi Międzyokręgowej zapewniła sobie Wiara Lecha. W weekend DWL postawiło się mocno Zjednoczonym Trzemeszno, ale mimo prowadzenia 2:1 przegrali 2:3.

Po kolejce weekendowej i wygranych do Lechii Kostrzyn, DWL i TPS-u Winogrady dołączyły Vitcovia Witkowo (2:1 z Wartą Śrem) i Concordia Murowana Goślina (3:1 z SKS 13 Poznań). Nikt juz do pierwszej szóstki nie wskoczy, bo Avia Kamionki, która teoretycznie może zrównać sie punktami z Concordią to nawet jeśli to się wydarzy to jest gorsza od Concordii w bezpośrednich meczach. Warto zauważyć, że Concordia zasłużyła sobie w pełni na ten awans. Wiosną są gorsi tylko od hegemona z Trzemeszna.

Wszystko stało się jasne także na dole. Luboński aby dać sobie nadzieję na ostatnią kolejkę musiał zdobyć punkty z Avią Kamionki. Nie udało się to bo Avia wygrała aż 6:0. Luboński ma więc do Kłosa cztery punkty straty i już oficjalnie spada do A-klasy.

wsch

Klasa Okręgowa - grupa zachodnia

zachw

W tej grupie także wszystko już jasne, chociaż z małym zastrzeżeniem, ale o tym później. Przede wszystkim dzięki wygranej w Przyprostyni 3:1 do IV ligi awansował Sokół Pniewy. Pogoń Lwówek pomimo wygranej 3:2 w Dusznikach nie ma już na ten awans szans. Pogoń traci trzy punkty, a w meczach bezpośrednich Sokół ma lepszy bilans. Wiadomo też jakie zespoły na pewno zagrają w nowym seoznie w Lidze Międzyokręgowej. Są to właśnie wspomniane już Pogoń Lwówek i Płomień Przyprostynia oraz Błękitni Wronki i Akademia Reissa (te dwa zespoły zagrały teraz ze sobą i Błękitni wygrali aż 4:0). Do rozdania było ostatnie miejsce. To zapewniło sobie Lipno Stęszew, które po bramce Tomasza Woźniaka wygrało 1:0 ze Spójnią Strykowo i mimo słabszej postawy ostatnio zapewniło sobie szóste miejsce.

Dużą szansę na wdrapanie się na to miejsce zmarnował Orkan Konarzewo. W zaległym meczu w tygodniu nieoczekiwanie przegrał u siebie 0:2 z TSG Kamieniec i nawet wygrana ze Spartą Szamotuły 2:1 w weekend nie da juz awansu na miesjce szóste, bo w meczach bezpośrednich lepsze było Lipno. Tutaj jednak dochodzimy do tego małego zastrzeżenia. Jeśli żaden wielkopolski zespół nie spadnie z III ligi, a utrzyma się w IV lidze Grom Plewiska to miejsce siódme w tej grupie da baraż o awans z zespołem z okręgu leszczyńskiego. Orkan ma więc o co walczyć i do tego brakuje im punktu w ostatnim meczu z Płomienien Przyprostynia. W razie porażki muszą liczyć na to, że w Baranowie z Akademią Reissa nie wygra Sparta Szamotuły.

Pierwsze zwycięstwo wiosną zaliczyła zdegradowana Obra Zbąszyń. Pokonała u siebie na otarcie łez Sokoła Rakoniewice aż 7:3.