Przeglądarka ligowa - IV liga i Klasa Okręgowa 12-13.05.2018

Za nami kolejny weekend w IV lidze i w Klasie Okręgowej.

IV liga - grupa północna

4plnw

Kapitalny mecz obejrzeli kibice w Tarnowie Podgórnym. Tarnovia podejmowała lidera z Gniezna. Gdy po 4 minutach było 2:0 dla Mieszka wydawało się, że mecz pójdzie gładko w stronę gości. Do przerwy było 3:1 dla Mieszka. W drugiej połowie Bednarz zdobył gola na 2:3, ale w 79 minucie czwartą bramkę dla Mieszka zdobył Tomasz Bzdęga. Wynik 2:4 utrzymywał się do 87 minuty. Wtedy najpierw Zakrzewski, a w 90 minucie Kaliszan zdobyli bramki dla Tarnovii. Mieszko był więc blisko tzreciego remisu w sezonie. Zespół jednak pokazał, że nie na darmo jest liderem z taką przewagą i w szóstej minucie doliczonego czasu Michał Steinke dał im wygraną 5:4.

Takim samym zwariowanym wynikiem zakończył się mecz w Trzciance. Lubuszanin pokonał Huragan Pobiedziska, a hattrickiem dla miejscowych popisał się Paweł Wicher. Huragan dwukrotnie w tym meczu wychodził na prowadzenie, ale Lubuszanin w drugiej połowie pokazał, kto jest w tym sezonie mocniejszy. Z zespołów ścisłej czołówki wygrała też Warta Międzychód, która po bramce Gerarda Pińczuka w 89 minucie wygrała na wyjeździe z Kotwicą Kórnik 2:1.

Efektownie u siebie wygrała Unia Swarzędz, która pokonała GLKS Wysoka 5:2. Remis zanotowała Nielba Wągrowiec z Pogonią Łobżenica, ale przez bezbramkowy remis Gromu Plewiska z GKS Dopiewo raczej pierwsza siódemka się już nie zmieni.

4pln

IV liga - grupa południowa

4pldw

Victoria Września wygraną 2:0 w Odolanowie oficjalnie przeyklepała sobie pierwsze miejsce i baraż z Mieszkiem Gniezno. Kapitalny mecz zagrała Polonia Kępno, która rozbiła w Lesznie swoją imienniczkę aż 7:0. Polonia Leszno wydawało się, że miejsce w nowej IV lidze ma pewno. Tymczasem wcale niekoniecznie, gdyż obecnie jest siódma, a ósmy Tur Turek niespodziewanie pokonał Obrę Kościan 1:0 i zrównał się z Polonią punktami.

Niesamowity mecz obejrzeli kibice w Ostrowie Wielkopolskim. Ostrovia szybko wyszła na prowadzenie, ale jeszcze w pierwszej połowie hattrickiem dla gości popisał się Michał Mazurek i do przerwy Victoria Ostrzeszów prowadziła 3:1. Ostrovia w drugiej połowie ruszyła do odrabiania strat i już w 61 minucie było 3:3. Ostrovia mecz ostatecznie wygrała bo dostała w 90 minucie rzut karny. Tego na bramkę zamienił Daniel Kaczmarek. Zdecydowanie łatwiej wygrał LKS Gołuchów, który rozbił Białego Orła Koźmin 4:0.

Drugą w sezonie, a pierwszą wiosną wygraną odniósł PKS Racot. Do 87 minuty przegrywali z SKP Słupca 0:1. Wtedy to jednak najpierw Michał Nowak, a potem Norbert Karolewicz dali gospodarzom zwycięstwo.

4pld

Klasa Okręgowa - grupa wschodnia

wschW

W meczu na szczycie w Kostrzynie Lechia tylko zremisowała ze Zjednoczonymi Trzemeszno 0:0 i awans graczy z Trzemeszna do IV ligi jest już pewny na 99%. Pewnie swój mecz wygrała Vitcovia, która dzięki świetnej drugiej połowie rozniosła Lubońskiego 6:1.

Na remis za to kolejkę mają ekipy z Poznania. Po 1:1 zremisowały TPS Winogrady (z Orkanem Jarosławiec) i Wiara Lecha (z Wielkopolską Komorniki), natomiast 3:3 zremisowała Trzynastka z Wartą Śrem. Dla Trzynastki to chyba już koniec marzeń o grze w Lidze Międzyokręgowej. Kiepska wiosna mocno się do tego przyczyniła. Do gry za to po tej kolejce wróciła Avia Kamionki. Wygrana 2:1 na terenie dobrego wiosną Piasta Kobylnicy pozwala im ponownie włączyć się do gry. Dużo wskazuje na to, że o miejsce szóste walczyć będą właśnie Avia, Piast i Concordia Murowana Goślina, która spokojnie wygrała 4:0 z Kłosem Zaniemyśl.

wsch

Klasa Okręgowa - grupa zachodnia

zachh 2

Sytuacja w tej grupie szybko się wywróciła po zeszłotygodniowej wygranej Pogoni z Sokołem. Pogoń pojechała do Konarzewa i być może przesadą byłoby dopisywać sobie trzy punkty przed rozpoczęciem meczu, ale tego, że Pogoń przegra to spotkanie 1:5 to nie spodziewał się nikt. Hattrickiem dla gospodarzy popisał się Tomasz Paprzycki. Co ciekawe aby złapać znowu Pogoń w tabeli nie musiał na boisko nawet wyjść zespół z Pniew. Sokół Rakoniewice nie zebrał ekipy na wyjazd co oznacza, że Sokół Pniewy trzy punkty zgarnie walkowerem.

W Stęszewie w sobotę wygrała Akademia Reissa. Po wygranej 2:1 już tylko kataklizm może im zabrać awans do Ligi Międzyokręgowej. Niespodziewanie za to u siebie przegrał Płomień Przyprostynia, który okazał się gorszy 2:4 od TSG Kamieniec. Goście z Kamieńca zrobili spory krok w kierunku utrzymania. Tym bardziej, ze swoje mecze przegrały Obra Zbąszyń i Spójnia Strykowo.