A-klasa - grupa I

Polonia II Środa Wielkopolska 3-2 Stella Luboń

Lechita Kłecko 1-3 Pogoń Książ Wielkopolski

a1ww

Polonia II Środa wygrała ze Stellą Luboń 3-2 i w tabeli powinna mieć 26 punktów, a nie 23 jak niżej podaje serwis 90minut.pl. Polonia jest więc blisko czołowej dwójki i zostaje w grze o awans do okręgówki.

Na szóstym miejscu jesień zakończył Pelikan Niechanowo, który 3-1 wygrał w Brzeźnie. Pelikan sezon rozpoczął bardzo dobrze, ale ostatnie kiepskie wyniki powoduja, że wiosną o awans trzeba będzie solidnie się napracować. Pelikan jest w tabeli za Pogonią Książ, która wygrywając 3-1 w Kłecku zaliczyła piąty kolejny mecz bez porażki i jak tak dalej będa grali na wiosnę to mogą się liczyć w grze o awans.

a1

A-klasa - grupa II

a2w

a2ww

Pewne wygrane domowe zanotowaly Patria Buk i KS Sękowo. Patria wygrała aż 8-0 z Zielonymi Gaj Mały i kończy rok siedem punktów za liderem z Objezierza. Czwarte miejsce powinno dać awans do Klasy Okręgowej, więc ta wygrana była bardzo ważna.

Runde bez wygranej i tylko z jednym punktem na koncie kończy Warta Wartosław. Porażka 0-4 w Sękowie pokazuje, że o uratowanie A-klasowego bytu będzie bardzo ciężko.

a2

A-klasa - grupa III

a3ww

a3w

Lider z Wronczyna wygrywając 4-1 z Interem Zdrój powiększył przewagę na przerwę zimową nad druga Mosiną do czterech punktów. W drugim zaległym meczu tej grupy w Granowie nie doczekano się bramek. Szersza relacja z tego meczu dostępna tuaj - http://peryferiafutbolu.pl/relacje-galerie-meczowe/item/1518-orzel-granowo-canarinhos-skorzewo

a3

B-klasa - grupa I

b1w

Druga kolejna porażka KS Łopuchowo. Lider po porażce z Meblorzem, tym razem przegrał u siebie z Błękitnymi Owińska 2-3. Decydującą o wygranej bramkę zdobył Bartosz Czechowski już w doliczonym czasie gry. Oznacza to, że jeśli za tydzień Meblorz pokona w zaległym meczu Rożnovię Rożnowo to właśnie drużyna ze Swarzędza spędzi zimę na pozycji lidera.

Ta kolejka poza wpadką Łopuchowa przyniosła także niespodziewane porażki Antaresu Zalasewo (3-4 z LKS Lipa) i Pelikana Żydowo (0-3 z KS Uchorowo).

Nie odbył się mecz Jadwiżańskiego z LKS Kicin. Sprawa mocno dziwna, bo gdy piłkarze przyjechali na mecz okazało sie, że takie same plany mieli zawodnicy Warty Poznań i Górnika Zabrze w CLJ. Okazało się, ze mecz Jadwiżańskiego z jakiegoś bliżej nieznanego powodu zniknął z harmonogramu meczów na obiekcie MOS przy ul.Gdańskiej. Mecz prawdopodobnie zostanie rozegrany w innym terminie.

b1

B-klasa - grupa II

b2wnowe

Polonia Poznań kończy rundę bez żadnego potknięcia. W ostatnim meczu wygrała 4-0 z KS Kąsinowo i ze świetnym bilansem bramek 70-5 kończy rundę z przewagą ośmiu punktów nad drugimi Czarnymi Kaźmierz. Oczwyiście Polonia wiosną grać będzie tylko na wyjazdach, ale trudno sobie wyobrazić aby stracili na tyle punktów aby wypadli z pierwszej trójki, która da awans do A-klasy.

Czarni jak już wspomnieliśmy zajmują drugie miejsce. W ostatnim meczu wygrali z Czarnymi II Wróblewo 1-0. O awans walczyć jeszcze na pewno będą też Tarnovia III, która 4-0 wygrała z Rokitą Rokietnica i Złoci Złotkowo, którzy 4-2 wygrali z KS Gaj Wielki. Jeszcze przed przerwą zimową doskoczyć tu może KS Kąsinowo, ktory ma dwa mecze zaległe, które rozegrane zostaną co ciekawe w najbliższy weekend. W sobotę zagrają u siebie ze Złotymi Złotkowo, a w niedzielę na wyjeździe z KS Gaj Wielki.

Pewnie u siebie wygrał LZS Otorowo, który aż 8-0 pokonał Arkę Kiekrz, a jeszcze wyżej wygrał GKS Golęczewo, który zmiótł z boiska Spartę Brody w rozmiarach aż 15-1. Sparta kończy rok z zerem na koncie. To dla nich trzecia kolejna runda bez jakiegokolwiek punktu.

b2nowa

B-klasa - grupa III

b3w

Poznań FC w ostatnim meczu rundy jesiennej poniósł pierwszą porażkę. W meczu na własnym boisku lider przegrał z Orkanem Manieczki 0-1, a złotą bramkę zdobył Arkadiusz Lewandowicz w 89 minucie. Poznań FC zajmuje obecnie pierwsze miejsce, ale rundę zakończy pewnie na drugim miejscu, gdyż dwa punkty straty ma obecnie Zawisza Dolsk, który w weekend zagra jeszcze zaległy mecz ze Skrą Otusz. Ciężko sobie wyobrazić inny wynik niż wygrana Zawiszy i to wysoka. Czołówka tej grupy jest strasznie wyrównana bo w grze o awans cały czas są także Pogrom Luboń (3-1 w Rudnikach) i Przemysław Poznan (4-1 z Samymi Kozakami Dobra). Na ten moment ciężko wytypować kto z tej piątki obejdzie sie smakiem, a ktoś obejdzie się na pewno. A spojrzeć jeszcze trzeba na UKS Śrem, który czai sie caly czas za plecami tej piątki. Tym razem UKS wygrał 7-1 z KS Szczytniki i strata trzech punktów do Przemysława i Orkana Manieczki to nie jest coś nie do odrobienia.

Najwyżej w tej kolejce wygrał Okoń Sapowice, który Skrę Otusz pokonał aż 10-0. Skra, gdyby nie walkower za mecz 1 kolejki z Odlewem, to rundę skończyłaby z zerowym kontem punktowym i bilansem bramek 3-131. Te trzy punkty trochę zamazują rzeczywistość bo Skra to zdecydowanie najgorsza ekipa w tej rundzie ze wszystkich grających drużyn we wszystkich ligach i grupach.

Drugą wygraną z rzędu zanotował Odlew Poznań, który 1-0 pokonał Orły Plewiska. Odlew kończy rundę na 9 miejscu.

b3

B-klasa - grupa IV

b4w

Dyskobolia wygrała 5-1 z Błędno Nądnia i kończy rundę na pierwszym miejscu z przewagą pięciu punktów nad Ogrolem Sielinko. Ogrol to drugie miejsce wywalczył sobie w ostatniej kolejce pokonując TS Nowy Tomyśl 2-1. Obie bramki dla zwycięzców zdobył Sebastian Szulc.

Pewnie mecze u siebie wygrały Płomień II Przyprostynia, który az 7-2 wygrał z Gromem Zębowo i Piast Jabłonna, który 6-3 wygrał z Borusją Boruja Kościelna. Co ciekawe Piast do przerwy przegrywał 1-2, ale w drugiej połowie wzięli sie do roboty i rozbili zespół Borusji.

Po raz pierwszy w sezonie padła twierdza w Sepnie. Sposób na miejscowego Orlika znalazła Sparta II Szamotuły, która wygrała 3-1.