Podsumowanie weekendu w okręgu pilskim

Zapraszamy na podsumowanie weekendu w okręgu pilskim.

PKO

Padła ostatnia twierdza. Po zwycięstwie Korony w Połajewie, nie ma już drużyny bez porażki. Potknięcie Płomienia wykorzystał Orkan, który zrównał się punktami z drużyną Włodzimierza Michalskiego. Wysokie zwycięstwa odniosły drużyny z Damasławka i Margonina, szczególnie wygrana Leśnika w Czarnkowie robi wrażenie. Nie odbył się mecz w Lubaszu, a Radwan spadł na ostatnie miejsce w tabeli.

Mecz lidera z Koroną Stróżewo lepiej rozpoczęli goście, którzy w 6 minucie objęli prowadzenie po strzale Pawła Kurnika. Ten zimny prysznic podziałał na drużynę Płomienia, którzy od tego momentu przejęli inicjatywę i w 33 minucie Sołowiej doprowadził do wyrównania. Gdy piłkarze myślami byli już w szatni dwójkowa akcja Sołowiej – R. Koczorowski zakończyła się celnym strzałem tego drugiego i miejscowi na przerwę schodzili z prowadzeniem 2:1. W 55 minucie Płomień podwyższył prowadzenie. Strzał popularnego „Słowika” z rzutu wolnego zablokował Skiba, ale dobitka Koczorowskiego znalazła drogę do bramki. Czyżby zanosiło się na kolejne wysokie zwycięstwo lidera? Innego zdania byli podopieczni Marka Trzebnego. Siedem minut później kontaktowego gola uzyskał ponownie Kurnik, ale gdy po chwili z boiska po drugiej żółtej kartce boisko musiał opuścić Andrzejczak, miny na ławce przyjezdnych nie były ciekawe. Goście zaczęli grać jakby to oni mieli liczebną przewagę i najpierw Jopp z 16 metrów doprowadził do remisu, a trzy minuty przed końcem Urbański precyzyjnie wykonał rzut wolny dając Koronie bardzo cenne trzy punkty.

Leśnik Margonin powoli zapomina o okresie słabszej gry, a wygrana 6:2 w Czarnkowie jeszcze bardziej podbuduje ich morale. Strzelanie rozpoczął Dariusz Walczak, który w 3 minucie wykorzystał precyzyjne dogranie od Grali. Szybko strzelona bramka dodała gościom skrzydeł i w 20 minucie było już … 0:3. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Górzyński. Do przerwy miejscowi strzelili bramkę kontaktową (Robert Solarek z 16 metrów) i na przerwę zespoły schodziły przy prowadzeniu Leśnika 3:1. Druga połowa przebiegała nadal pod dyktando zespołu Macieja Nowaka, hattricka skompletował Walczak, a po jednym trafieniu zaliczyli Koczorowski (dla Noteci) i Wenikajtys, którzy precyzyjnie wykonali rzuty karne. Rozczarowanie w Jędrzejewie. Beniaminek kolejny raz zagrał bardzo dobre spotkanie i chociaż to goście mieli optyczną przewagę, to od 63 minuty miejscowi prowadzili po strzale Bartosza Marcinkowskiego. Gdy wszyscy czekali już na ostatni gwizdek sędziego, Sparta wykonywała rzut wolny. Piłka trafiła do Patryka Lacha, który doprowadził do wyrównania. Kolejne wysokie zwycięstwo na swoim koncie zanotowali piłkarze Sokoła Damasławek, którzy podejmowali Polonię Jastrowie. W 17 minucie precyzyjne dośrodkowanie strzałem głową na bramkę zamienił Łuszczyński dając miejscowym prowadzenie. Do przerwy dwa trafienia zaliczył Łukasz Kaczmarek i podopieczni Piotra Rybaka ze spokojem mogli oczekiwać drugiej części meczu. Po zmianie stron nadal stroną przeważającej byli gospodarze, a dwie szybkie kontry skutecznie wykończyli Łukaszewicz i Rakowicz, ustalając końcowy wynik na 5:0. Kolejny remis uzyskali podopieczni Zbigniewa Krzoski. Jest on o tyle cenniejszy, że wywieziony z Gołańczy, a wiadomo, że Zamek nie jest skłonny do oddawania punktów swoim przeciwnikom. Prowadzenie dla Stelii uzyskał Kania, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Po 10 minutach był już remis. Gospodarze wykonywali rzut rożny, a dośrodkowanie wykorzystał Kacper Wierzbicki. Na przerwę drużyny schodziły jednak przy prowadzeniu gości. Zagrana z autu piłka przeleciała wzdłuż bramki, dopadł do niej Mrozek dopełniając formalności. Druga odsłona to szaleńcza pogoń podopiecznych Łukasza Mendla i gdy wydawało się, że goście dowiozą jedno bramkowe prowadzenie do końca, Krysiński najpierw głową trafił w słupek, ale dobitka była już bardziej precyzyjna i mecz zakończył się podziałem punktów.

Orkan po wysokim zwycięstwie w Stróżewie chciał przed własnymi kibicami pokazać swoją moc w starciu z Notecią Rosko. Lepiej rozpoczęli goście, w 30 minucie dośrodkował Łukasz Sikora, strzał Lury obronił bramkarz, ale wobec dobitki Mateusza Naplochy był już bezradny. Odpowiedź podopiecznych Tomasza Miedzińskiego była natychmiastowa. Najpierw Urbański a po trzech minutach Jagodziński wyprowadzili Orkan na prowadzenie. Po zmianie stron swoje bramki zdobyli Wiśniewski, Rusiecki i Skwarek i dzięki tej wygranej drużyna ze Śmiłowa zrównała się punktami z Płomieniem. Opuścił ostatnie miejsce Włókniarz Okonek. Podopieczni Zbigniewa Kotwicy przed własną publicznością wygrali z Polonią Chodzież. Początek miejscowi mieli wręcz wymarzony, bo już w 6 minucie do bramki trafił Płochocki. Wyrównał po indywidualnej akcji Bentkowski, co zapowiadało nadmiar emocji do końca meczu. Tuż po zmianie stron błąd młodego bramkarza Polonii z zimną krwią wykorzystał Bednarek i punkty pozostały w Okonku.

Płomień Połajewo – Korona Stróżewo 3:4 (R. Koczorowski 2, Sołowiej – Kurnik 2, Jopp, Urbański)

Orkan Śmiłowo – Noteć Rosko 5:1 (Urbański, Jagodziński, Wiśniewski, Rusiecki, Skwarek – M. Naplocha)

Wenus Jędrzejewo – Sparta Złotów 1:1 (Marcinkowski – Lach)

Noteć Czarnków – Leśnik Margonin 2:6 (Solarek, Koczorowski – D. Walczak 3, Górzyński 2, Wenikajtys)

Włókniarz Okonek – Polonia Chodzież 2:1 (Płochocki, Bednarek – Bentkowski)

Zamek Gołańcz – Stella Białośliwie 2:2 (Wierzbicki, Krysiński – Kania, Mrozek)

Sokół Damasławek – Polonia Jastrowie 5:0 (Kaczmarek 2, Łuszczyński, Łukaszewicz, Rakowicz)

10 bramek – Krysiński (Zamek)

9 bramek – Konarski (Korona), Kaczmarek (Sokół), Górzyński (Leśnik)

7 bramekMagdziarz (Płomień), Pertek (Wenus)

6 bramek – Wenikajtys (Leśnik), Walczak (Leśnik)

5 bramek – Marach (Orzeł), Fertikowski (Sparta), Ginda-Kopeć (Orkan), Kosiński (Orkan)

A-klasa gr. 1

I stało się. Unia Wapo znalazła pogromcę, przegrywając 0:1 w Bądeczu. Bohaterem Iskry został Przemysław Jagiełka, który w 61 minucie zdobył jedyną bramkę meczu. Nadal swojego rytmu nie może odnaleźć Sokół Mieścisko, który przegrał trzeci raz z rzędu. Dla gości z Miasteczka dwa razy trafił Patryk Olszewski, a gospodarzy stać było jedynie na honorowe trafienie Tomasza Tyszkiewicza w doliczonym czasie gry. Długo opór Tarnovii stawiała drużyna Sokoła Kościerzyn. Dopiero w 44 minucie trafił „człowiek od zadań specjalnych” Oskar Staroń i Tarnovia prowadziła 1:0. W ostatnim kwadransie miejscowi przypieczętowali zwycięstwo, a na listę strzelców wpisali się Jakub Stawiszyński i Patryk Popławski, który zaliczył dublet. Dzięki temu team Gazara samodzielnie usadowił się w fotelu lidera, mając trzy punkty przewagi nad spadkowiczem z Wapna.

A-klasa gr. 2

Podobnie jak w grupie pierwszej nie powiodło się liderowi z Pęckowa, który dostał lanie w Kaczorach i to właśnie Zjednoczeni zostali nowym liderem (szerzej o meczu Zjednoczeni – Orzeł pod adresem: http://www.peryferiafutbolu.pl/relacje-galerie-meczowe/item/1408-zjednoczeni-kaczory-orzel-peckowo ). Nie odbył się drugi elektryzujący pojedynek, w Wyszynach boisko nie nadawało się do gry. Na drugie miejsce awansowała Fortuna Wieleń, która dzięki trafieniu z rzutu wolnego Cezarego Mrotka pokonała Sokół Gębice 1:0. Jak w kalejdoskopie zmieniała się sytuacja w Młynkowie. Po 10 minutach gry zastanawiano się raczej nad rozmiarami zwycięstwa gości. Już w 3 minucie Fabian Sawicki, a 5 minut później Rafał Pawlaczyk zaskoczyli bramkarza z Młynkowa i Gryf prowadził 2:0. Te dwa szybkie ciosy mobilizująco wpłynęły na podopiecznych Tobiasza Muellera, którzy z każdą kolejną minutą coraz bardziej naciskali na swoich przeciwników. Efektu bramkowego gospodarze doczekali się w drugiej połowie, a do bramki trafiali bracia Grzegorz i Jacek Grot (dwie bramki), dzięki czemu komplet punktów został w Młynkowie.

B-klasa gr. 1

Z zespołów, które przed weekendem zajmowały pierwsze pozycje w swoich ligach, jedynie druga drużyna Iskry nie zanotowała porażki. Piast Głubczyn był jedynie tłem dla dobrze grających zawodników z Szydłowa. Bramki Bączkowskiego, Oleckiego, Zupnika (po dwie), Zublewicza i Hejaka pozwoliły miejscowym odnieść wysokie zwycięstwo 8:1. Jeszcze lepszą skutecznością popisali się zawodnicy z Zawady. Po kwadransie gry goście prowadzili 2:1 (Kowalski – Nowak, Kotecki), ale wszystkie pozostałe bramki zdobywali już tylko piłkarze z Zawady: Kotecki 2, Spiliszewski 2, Fąs, Nowak, Warzecha, Nełka i Pochylski.

B-klasa gr. 2

Zapowiadaliśmy ciężką przeprawę Golnicy Ryczywół w Kuźnicy Czarnkowskiej i wcale się nie pomyliliśmy. Błękitni odczarowali swój stadion i odnieśli pierwsze domowe zwycięstwo w tegorocznym sezonie. Do przerwy bracia Michał i Krzysztof Kolasa strzelili po bramce i drużyna z Kuźnicy prowadziła 2:0. Dopiero w końcówce kontaktowego gola strzelił Krzysztof Cieciura, ale na wyrównanie nie starczyło Golnicy już czasu. W pojedynku drugich drużyn Noteci zdecydowanie lepsza okazała się ta czarnkowska, dla której bramki zdobywali Roman Grolewski (dwie), Bartosz Sikora (dwie), Krystian Ratajczak i Dominik Ratajczak. Pozbierała się krzyska Drawa po pucharowym laniu. W sobotę podejmowała lokalnego rywala – drugi zespół Orła Pęckowa i w pełni zasłużenie wygrała 5:1. Po 30 minutach mogło wydawać się, że jest już po meczu. Drawa prowadziła 3:0 a na listę strzelców wpisywali się Kamil Mrotek oraz dwukrotnie Jakub Popławski. Przed przerwą nadzieję gościom dał dobry niczym wino Piotr Judkowiak, ale w końcówce dwie bramki Pawła Wysoczańskiego rozwiały wszelkie wątpliwości dotyczące zwycięzcy tego pojedynku.

Drawa Krzyż – Orzeł Pęckowo 5:1

Błękitni Kuźnica Czarnkowska – Golnica Ryczywół 2:1

Noteć II Czarnków – Noteć II Rosko 6:1

Tarzani Wrzeszczyna – Orzeł Gulcz 0:2

1. Golnica Ryczywół 6 15 15:7

2. Victoria Miały 5 12 9:5

3. Błękitni Kuźnica Czarnkowska 5 9 14:9

4. Noteć II Czarnków 5 7 13:9