Podsumowanie weekendu - okręg pilski - 9-10.09.2017

Podsumowanie weekendu w okręgu pilskim.

PKO

Za nami szósta seria spotkań Pilskiej Klasy Okręgowej i doczekaliśmy się samodzielnego lidera. Konia z rzędem temu, kto przed sezonem prawidłowo wytypowałby największą niespodziankę obecnych rozgrywek. Po zwycięstwie nad chodzieską Polonią 5:0 stawce przewodzi Płomień Połajewo. Do przerwy nie zanosiło się na wysoką wygraną podopiecznych Włodzimierza Michalskiego. Celną główką popisał się Sołowiej i Płomień prowadził 1:0. Po przerwie drużyna z Połajewa dołożyła jednak cztery trafienia, a na listę strzelców wpisywali się Roman Koczorowski (z karnego), Grabarz i Magdziarz. Jedną bramkę poloniści strzelili sobie sami i tym samym „Płomyczek” zbliżył się do swojej fantastycznej średniej meczowej (31 bramek w sześciu spotkaniach). Kolejny raz zaskoczył swoich przeciwników Zbigniew Krzoska. W tym sezonie Stella odbierała już punkty Sparcie i Leśnikowi, teraz przyszła kolej na team ze Śmiłowa. Rozpoczęło się planowo i w 7 minucie prowadzenie dla drużyny Tomasza Miedzińskiego dał Sebastian Purczyński, a szansy na podwyższenie rezultatu nie wykorzystał Kosiński, który z karnego trafił w słupek. Niewykorzystana szansa zemściła się po pół godzinie Atomową bombą popisał się Tomasz Nijak i na boisku był remis 1:1. Problemy gospodarzy nawarstwiły się jeszcze bardziej w 52 minucie, gdy za drugą żółtą kartkę z boiska został usunięty Adrian Jagodziński. Ostatnie minuty widzowie oglądali na stojąco, ale jedyne warte podkreślenia są czerwone kartki, jakie ujrzeli Marcin Urbański i Krzysztof Kania. A już za tydzień do Białośliwia wybiera się Płomień …

Cenne trzy punkty z Roska wywiozła Sparta Złotów. Gospodarze wzmocnieni byłym zawodnikiem Młodej Ekstraklasy Lecha Poznań Kacprem Lurą zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, ale nie zdołali przełamać fatalnej passy i zanotowali piątą kolejną przegraną. W pierwszej połowie złotowianie mieli doskonałą okazję do strzelenia bramki, ale rzut karny obronił Patryk Bak. Co się odwlecze… W drugiej połowie na boisku pojawił się nowy nabytek Sparty – Łukasz Golla, którego akcja zakończyła się bramką Pawła Madeja. I tak dramatyczna sytuacja skomplikowała się jeszcze bardziej po czerwonej kartce dla Grasia, który tym samym osłabił Rożan w kolejnych meczach. Kolejne rozczarowanie w Czarnkowie. Co prawda ich ostatni rywal to jeden z faworytów do awansu, ale na swoim boisku Noteć niełatwo oddaje punkty swoim przeciwnikom. W tym sezonie dużo się zmieniło i w czterech meczach trzy razy triumfowali goście. Już w 11 minucie na prowadzenie Koronę wyprowadził Paweł Kurnik. Noteć szybko starała się doprowadzić do remisu i udało jej się za sprawą Jędrzeja Siemieniewskiego. Ale od tego momentu bramki zdobywali już tylko podopieczni Marka Trzebnego (dwa trafienia Konarskiego i jeden gol Kurnika) pewnie pokonując Noteć 4:1. Dużo dramaturgii w Lubaszu. Radwan po zwycięstwie w Okonku chciał podtrzymać serię u siebie w spotkaniu z Sokołem Damasławek, który przed tygodniem również zanotował premierowe zwycięstwo. W ubiegłym sezonie w starciu między tymi drużynami nastąpiło przełamanie drużyny Wojciecha Kałużyńskiego i gdy w niedzielę po 73 minutach miejscowi prowadzili 2:0 (dwie bramki Gracjana Dymka) nikt nie przypuszczał, że goście odmienią losy tego pojedynku. Kwadrans przed końcem samobójczą bramkę strzelił Łukasz Ozorkiewicz, co dodało skrzydeł zespołowi Piotra Rybaka. Po chwili swoje gole dorzucili Cherubin i Łukaszewicz i dość nieoczekiwanie punkty pojechały do Damasławka. Nie mieli problemów z pokonaniem „czerwonej latarni” zawodnicy z Gołańczy. Już w 25 minucie indywidualną akcją popisał się Hubert Reis i było 1:0. Dość nieoczekiwanie na przerwę zespoły schodziły przy wyniku remisowym. Po rzucie rożnym piłkę do siatki skierował Michał Leszczyński. Po zmianie stron strzelecki popis dał Radosław Mazurowski, który zanotował klasyczny hattrick. Po godzinie gry wykorzystał prostopadłe podanie dając miejscowym prowadzenie. Niespełna 4 minuty później Mazurowski wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony boiska. Na 4:1 wynik podwyższył Krysiński, w swoim stylu trafiając głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Dzieła zniszczenia dokonał Mazurowski pięć minut przed zakończeniem meczu.

Nadal frycowe płaci beniaminek z Jędrzejewa. W sobotę rozegrali kolejny dobry mecz, ale po końcowym gwizdku odetchnąć z ulgą mógł trener Polonii Jastrowie Piotr Gałecki. Przed tym spotkaniem zdobycze punktowe obydwu drużyn nie dawały powodów do zadowolenia, więc był to przysłowiowy mecz o „sześć punktów”. Po pierwszej części meczu w lepszej sytuacji byli jastrowianie, dzięki trafieniu Marcina Bąka. Jednak gdy do wyrównania doprowadził Gauza, kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego miejscowi kibice wierzyli, że podopieczni Damiana Dolnego zrobią wszystko by zainkasować komplet punktów. Nic takiego się nie stało, a na dodatek błąd gospodarzy wykorzystał Łukasz Kamiński i zawodnicy Polonii udali się do Jastrowia w szampańskich nastrojach. Mocno napracować się musieli piłkarze Leśnika Margonin by zwyciężyć w starciu z Orłem Osiek. Fantastycznie rozpoczęli przyjezdni, którzy od 3 minuty prowadzili po bramce Sebastiana Maracha. Nie załamało to podopiecznych Macieja Nowaka, którzy jeszcze do przerwy z nawiązką nadrobili straty i po bramkach Dariusza Walczaka i Huberta Wenikajtysa wyszli na prowadzenie. Po zmianie stron bramkę na 3:1 zdobył Górzyński, a nastroi nie był w stanie popsuć miejscowym nawet drugi gol Maracha, który ustalił wynik na 3:2 dla Leśnika.

Czołówka klasyfikacji strzelców:

8 bramek – Roman Koczorowski (Płomień), Robert Sołowiej (Płomień)

7 bramekKonarski (Korona),

6 bramek – Kaczmarek (Sokół Damasławek), Górzyński (Leśnik)

5 bramek – Kurnik (Korona), Magdziarz (Płomień), Krysiński (Zamek), Mazurowski (Zamek)

4 bramki – Kosiński (Orkan), Wenikajtys (Leśnik). Kępczyński (Polonia Chodzież), Marach (Orzeł)

A-klasa gr. 1

Nie zwalnia tempa spadkowicz z PKO Unia Wapno. Podopieczni Andrzeja Szostaka gromią kolejnych rywali, a w sobotę wyższość Unii musieli uznać piłkarze Sokoła Kościerzyn. Unia szybko wyszła na prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Kamil Barkowski. Gdy tuż przed przerwą do siatki trafił Marcin Seidel, wiadomo było, że gościom o punkty będzie ciężko. Po zmianie stron zespół z Wapna dołożył jeszcze 2 trafienia (Żarnowski i Oleszewski) i utrzymał prowadzenie w tabeli. Strzelaninę urządzili swoim przeciwnikom piłkarze Sokoła Mieścisko, którzy rozgromili Czarnych Ferdynandowo 9:1. Łupem bramkowym podzielili się Marcin Kalusiński (trzy bramki), Łukasz Nawrocki (trzy bramki), Tomasz Tyszkiewicz (dwa trafienia) i Mirosław Urbański. Gości stać było na bramkę kontaktową, którą zdobył Mateusz Marloch.

A-klasa gr. 2

Również w 2 grupie A-klasy prym wiodą spadkowicze z PKO. Z kwartetu wykruszył się jednak zespół z Wyszyn, który zremisował w Trzciance. Do przerwy zanosiło się na niespodziankę, gdyż po bramce Urbaniaka miejscowi prowadzili 1:0. Po zmianie stron wystarczyły 3 minuty a do bramki dwukrotnie trafił Krzyszfof Troczyński. Ale „Fryga” i spółka nie cieszyli się długo z prowadzenia. W 72 minucie bramkę zdobył rezerwowy Łukasz Malewicz ustalając wynik meczu na 2:2. Cenne wyjazdowe zwycięstwo odnieśli piłkarze Orła Pęckowo. Chociaż mecz w Dziembowie z miejscową Notecią nie rozpoczął się po ich myśli (prowadzenie miejscowych od 9 minuty za sprawą Patryka Palickiego), ale następne minuty wstrząsnęły gospodarzami. W odstępie 10 minut podopieczni Piotra Szymczaka trzykrotnie znaleźli sposób na bramkarza Noteci, a bramki zdobywali Hubert Stankiewicz i Andrzej Matuszak (dwie bramki). Ten ostatni jeszcze przed przerwą zdobył swoją trzecią bramkę zaliczając klasycznego hattricka. Noteć tuż po zmianie stron odpowiedziała jeszcze trafieniem Bartka Martenki, ale tego dnia na więcej nie pozwolili im goście, dla których była to czwarta wygrana z rzędu.

Derby St. Łubianka – Gryf Zofiowo 1:2

Unia Ujście – Fortuna Wieleń 1:10

KS Leżenica – Iskra Runowo 7:1

Noteć Dziembowo – Orzeł Pęckowo 2:4

Huragan Młynkowo – Kłos Budzyń 1:3

Sokół Gębice – Zjednoczeni Kaczory 1:2

LZS Trzcianka – Iskra Wyszyny 2:2

1. Orzeł Pęckowo 4 12 15:3