Znamy zwycięzców okręgowych Pucharów Polski

W środę 24 kwietnia odbyły się finały Pucharu Polski we wszystkich okręgach województwa wielkopolskiego.

W strefie poznańskiej o czym już było w osobnej relacji zgodnie z przewidywaniami wygrała Polonia Środa Wielkopolska, chociaż wygrana nie przyszła łatwo. Polonia objęła prowadzenie po bramce Michała Górzyńskiego w 69 minucie, ale Sparta Oborniki po pięknym trafieniu z rzutu wolnego Filipa Trębacza wyrwała remis i doszło do rzutów karnych. Tam jednak Sparta dwa razy się pomyliła i Polonia dzięki temu wygrała puchar po raz 5 z rzędu. Rywalem Polonii w meczu półfinałowym na szczeblu wojewódzkim będzie Lubuszanin Trzcianka, który pewnie wygrał finał w okręgu pilskim z Iskrą Szydłowo 3:0. Dwie bramki zdobył Radosław Barabasz, a jedną dorzucił Mikołaj Łuczak.

Trzecią ekipą pewną gry w półfinale etapu wojewódzkiego jest KKS Kalisz, który w finale okręgu kaliskiego zmiótł Jarotę Jarocin aż 6:0. Hattrickiem w tym meczu popisał się najlepszy strzelec KKS-u w lidze, czyli Hubert Antkowiak. Ich półfinałowy rywal zostanie wyłoniony z pary Obra Kościan - Sokół Kleczew, czyli zwycięzców Pucharu kolejno w okręgu leszczyńskim oraz konińskim. Obydwa mecze finałowe trwały dłużej niż regulaminowe 90 minut. Obra dopiero w rzutach karnych pokonała Rydzyniaka Rydzyna tracąc gola na wagę wygranej w 90 minucie. Karne już jednak lepiej wykonywali gracze z Kościana. Sokół za to mierzył się z Górnikiem Konin i dopiero w dogrywce Jakub Groszkowski zapewnił im wygraną 1:0.

Start fazy wojewódzkiej zaplanowano na 8 maja.