Ilość widzów: 20 350

Data: czwartek, 16 sierpień 2018 20:15

Lokalizacja: Stadion Miejski

Lech Poznań w czwartkowy wieczór podemował u siebie KRC Genk myśląc jeszcze po cichu o awansie do IV rundy kwalifikacji do Ligi Europy.

Największa nadzieja poza boiskiem wisiała na trybunach. Na stadion wrócili kibice i wrócił głośny doping. Pierwszy mecz w Belgii pokazał, że Genk jest zdecydowanie lepszą ekipą, ale nie takie cuda piłka widziała.

Jednak już od początku meczu widać było, że awans Lecha będzie tego dnia naprawdę wyczynem ponad stan. To Genk lepiej rozgrywał piłkę, lepiej przesuwał sie na boisku. Lech poza ambicją i walecznością nic nie był w stanie pokazać. W 19 minucie gości objęli prowadzenie. Dokładne dośrodkowanie Ndongala na bramkę zamienił główkujący Samatta. W tym momencie Lech do awansu potrzebował czterech bramek czyli śmiało można było uznać, że mecz sie zamknał. Do tego wszystkiego Lech miał też pecha. Na rozgrzewce kontuzji doznał Kostevych przez co na wahadle zmuszony zagrać był De Marco, a po niespełna 30 minutach z kontuzją zszedł Rogne. Za niego pojawił się Orłowski. Najaktywniejszym zawodnikiem w Lechu był co nie jest zaskoczeniem Kamil Jóźwiak. Tuż przed przerwą Genk podwyższył na 2:0, gdyż podyktowany został rzut karny po faulu Jóźwiaka na Ndongali. Jedenastkę pewnie wykonał Trossard.

Szybko po przerwie Lechowi udało się złapać kontakt po bramce Cywki zza pola karnego. Przez chwilę podniosły się jakieś nadzieje. Przyspieszył trochę Tiba, znowu parę razy szarpnął Jóźwiak. Nic jednak z tego nie wyszło i końcówka meczu to już z obu stron było wyczekiwanie na końcowy gwizdek. Lech ostatecznie więc przegrał 1:2, czyli w dwumeczu 1:4. Nie ma się co oszukiwać, porażka była jak najbardziej zasłużona i Genk pokazał Lechowi miejsce w szyku i to, że trener Djurdjevic ma przed sobą dużo pracy.

Kibice na koniec podziękowali piłkarzom za walkę i teraz pozostaje kolejny rok walczyć o Mistrzostwo Polski. Może tym razem skutecznie...

Lech Poznań - KRC Genk 1:2 (0:2)

Tomasz Cywka (50') - Mbwana Samatta (19'), Leandro Trossard (45' k.)

Lech Poznań: Jasmin Burić - Rafał Janicki, Thomas Rogne (29'Maciej Orłowski), Nikola Vujadinović - Kamil Jóźwiak, Pedro Tiba, Tomasz Cywka, Vernon De Marco - Maciej Gajos (78'Darko Jevtić), Joao Amaral - Christian Gytkjaer (73'Paweł Tomczyk)

KRC Genk: Daniel Vuković - Joakim Maehle, Sebastien Dewaest, Joseph Aidoo, Jere Uronen - Ruslan Malinowskiy (74'Ibrahima Seck), Alejandro Pozuelo (60'Jakub Piotrowski), Sander Berge - Leandro Trossard (61'Edon Zhegrova), Mbwana Samatta, Dieumerci Ndongala

LECH-GENK 1-2 (1)
LECH-GENK 1-2 (2)
LECH-GENK 1-2 (3)
LECH-GENK 1-2 (4)
LECH-GENK 1-2 (5)