"Trzy szybkie do..." Sokół Pniewy

"Trzy szybkie do..." Sokół Pniewy

Na temat przygotowań do rundy wiosennej, oczekiwań i finansowania klubu, tym razem porozmawialiśmy z Andrzejem Koniecznym, sekretarzem Sokoła Pniewy.

 

1. Jak minęły przygotowania do startu nowej rundy?

Zespół w okresie przygotowawczym rozegrał do tej pory sześć sparingów, wygrywając cztery z nich (Orzeł Słopanowo, Orzeł Granowo, TPS Winogrady Poznań i Szturm Junikowo) i dwa przegrywając (GKS Dopiewo, Polonia Poznań). Pierwsze trzy mecze odbyły się na sztucznych boiskach w Baranowie i Poznaniu, trzy ostatnie już na naturalnych murawach. Do rozegrania przed ligą pozostał nam jeszcze jeden mecz. Treningi odbywają się trzy razy w tygodniu, dwa razy na orliku i raz na klubowym boisku. W kwestii transferów zaszły kosmetyczne zmiany. Pracę za granicą podjął podstawowy bramkarz Jarosław Ławniczak. Zrezygnowano z usług Mike Okoro. Mogą jeszcze zajść zmiany wśród zawodników drugiego planu, z podstawowego składu nikt już nie powinien odejść. Do zespołu dołączy 4-5 zawodników. Do każdej z formacji pojawi się co najmniej jeden zawodnik. Dwóch z zawodników reprezentowało już barwy Sokoła w przeszłości, przy czym w przypadku jednego z nich trwają wciąż negocjacje co do kwoty odstępnego z jego obecnego klubu.


2. O co walczycie w lidze na wiosnę?

O utrzymanie obecnej pozycji w tabeli, choć znając ambicje naszych piłkarzy marzy się im miejsce na najniższym stopniu podium ligowej rywalizacji. Jeśli nie uda się tego zrealizować tragedii nie będzie. Każde miejsce w pierwszej siódemce będzie satysfakcjonujące. Dużym sukcesem dla nas będzie również sytuacja w której udałoby się nie przegrać żadnego meczu w Pniewach w tym sezonie.


3. Dużo klubów w regionie zmaga się z problemami finansowymi w związku z brakami w dotacjach od gmin. Jak finansowanie wygląda u Was?

Klub otrzymał od miasta dotację w kwocie 94 tys. zł na wszystkie drużyny (seniorzy, juniorzy, trampkarze, młodzicy, orlicy młodsi, orlicy starsi, grupa naborowa). Część tej kwoty oprócz spraw czysto sportowych i podatków wydawana jest na wynajem Stadionu Miejskiego (mecze ligowe seniorów) i pomieszczeń w których mieści się siedziba klubu. Po za dotacją i niewielkimi środkami od sponsorów, klub co miesiąc otrzymuje pieniądze z dzierżawy terenu pod wieżę telekomunikacyjną. Skupiamy się również na działaniach profilaktycznych, co umożliwia nam np. organizację obozów dla młodszych drużyn młodzieżowych, co niemożliwe byłoby ze środków klubu. Poszukujemy także inne możliwości finansowania działań klubu, jak np. program KLUB organizowany przez Ministerstwo Sportu skierowany do młodzieży od 4 do 18 roku życia. Pragniemy mocno podkreślić, że młodzież jest dla nas istotnym elementem w strukturze budowy zespołu seniorskiego na najbliższe lata. Co sezon staramy się wprowadzić do zespołu minimum jednego wychowanka.

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

 

miedzychod.jpg

 

 

 

 logo_wybrane.png

 

 

Instagram

ppx

 

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com