Poznajmy się - Klub Sportowy Strzeszyn

Poznajmy się - Klub Sportowy Strzeszyn

Strzeszyn to jeden z najbogatszych rejonów w Poznaniu. To tam niedaleko jeziora powstała swojego rodzaju enklawa, w której bogatsza część społeczeństwa w ładnych okolicznościach przyrody stawia sobie eleganckie domy i znajduje swoje miejsce na ziemi. To stamtąd właśnie pochodzi jeden z trzech nowych klubów jaki zagra w tym sezonie w B-klasie.

Klub Sportowy Strzeszyn w sezonie 2018/2019 zagra w grupie I poznańskiej B-klasy, a ich rywalem będą chociażby Odlew Poznań, Jadwiżański KS Poznań, Lotnik Poznań, Maratończyk Brzeźno czy inny nowy klub w stawce, WKS Owieczki.

Jak to sie stało, że taki właśnie klub zagra w nowym sezonie w rozgrywkach pod egidą WZPN i jakie są jego cele? O tym porozmawiałem z trenerem zespołu Markiem Witoszyńskim.

Kiedy i w jakich okolicznościach powstał klub?

Klub w zasadzie powstał niedawno bo w czerwcu tego roku. Po wielu latach pracy w różnych klubach, szukaniu możliwie jak najlepszego miejsca do rozwoju i zbieraniu odpowiedniego doświadczenia nasi trenerzy jako mieszkańcy i byli mieszkańcy Strzeszyna postanowili założyć klub, który będzie się identyfikował z tym rejonem Poznania. Założeniem powstania klubu było zaoferowanie ciekawej alternatywy mieszkańcom, danie im radości i przekazanie swojej filozofii pracy w sporcie.

Co spowodowało, że właśnie teraz zgłosiliście się do rozgrywek ligowych?

Plany już były wcześniej, ale dopiero teraz udało się poukładać różne sprawy organizacyjne i zgłosić do rozgrywek w tym sezonie.

Jaki stawiacie sobie cel na ten sezon, a jakie są plany długofalowe klubu?

Celem na ten sezon będzie stabilizacja klubu, w każdym aspekcie jego funkcjonowania. Chcemy skupić się przede wszystkim na rozwoju sportowym i organizacyjnym. W grupie seniorów celem na ten sezon będzie skompletowanie kadry, stworzenie dobrej drużyny, która będzie monolitem. Skupimy się również na opracowaniu precyzyjnego planu strategiczno-taktycznego i po prostu ciężkiej pracy na treningach. Wiele osób pyta się czy celem będzie awans do wyższej ligi? Nie, ewentualny awans będzie rezultatem pracy i zaangażowania zawodników i trenerów, ale nie będzie celem. Do tego jednak długa droga, żeby o tym myśleć. Będziemy jako klub również szkolić dzieci, ale jak wiadomo tutaj cele są zupełnie inne. Chodzi głównie o grę, zabawę i naukę. Długofalowo chcemy być wielosekcyjnym klubem, który działa możliwe jak najbardziej profesjonalnie. Chcemy być wizytówką Strzeszyna i okolic. Otwieramy również sekcje tenisa stołowego i myślimy już o innych.

Ile razy w tygodniu trenujecie i gdzie będziecie rozgrywać swoje mecze ligowe?

Będziemy trenować dwa razy w tygodniu na boisku w Kiekrzu i tam też będziemy rozgrywać swoje mecze ligowe. Naszym pierwszym historycznym meczem będzie mecz towarzyski z Arką Kiekrz. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie, które zostanie rozegrane 1 sierpnia o godzinie 19:00

 

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

 

miedzychod.jpg

 

 

 

 logo_wybrane.png

 

 

Instagram

ppx

 

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com