Podsumowanie rundy jesiennej - Jurand Koziegłowy

Podsumowanie rundy jesiennej - Jurand Koziegłowy

Rozmowa z Piotrem Jabłeckim - trenerem Juranda Koziegłowy

Jak oceniacie rundę jesienną w swoim wykonaniu? Patrząc na tabelę, to do radości chyba raczej dość daleko.

To zależy z której strony na to spojrzymy. Przede wszystkim jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że po ciężkim poprzednim sezonie, gdzie mieliśmy różne problemy, udało się zebrać grupę 25 osób, chcących regularnie trenować i reprezentować barwy Juranda. Obecnie atmosfera w szatni jest bardzo dobra. Natomiast jeśli spojrzymy z punktu sportowego, to oczywiście jest pewien niedosyt. 11 miejsce w tabeli nie jest naszym szczytem marzeń. Jednak mogę śmiało powiedzieć, że gra była dużo lepsza niż wyniki i jesteśmy sami sobie winni, że mamy tyle punktów. Przede wszystkim zawodziła skuteczność. Obiektywnie patrząc, powinniśmy mieć tych punktów o osiem więcej i być w środku tabeli, jednak w meczach z Maratończykiem, Lechitą oraz Stellą w samej końcówce nie potrafiliśmy wykorzystać rzutów karnych a w meczu z rezerwami Kłosa tracimy bramkę w ostatniej akcji meczu i zamiast czterech zwycięstw, w tych meczach zanotowaliśmy cztery remisy. Podsumowując ilość punktów i miejsce w tabeli pozostawia wiele do życzenia, jednak gra którą prezentowaliśmy pozwala patrzyć z optymizmem na rundę wiosenną.

Jaki mecz uznajecie za swój najlepszy, a który za najgorszy w minionej rundzie?

Za najlepszy mecz, możemy uznać pojedynek z Olimpią Poznań. Pomijając fakt, że osiągnęliśmy pozytywny rezultat z silnym zespołem (remis 1-1), mnie jako trenera cieszy fakt, że zespół od 1 do 90 minuty w pełni realizował założenia taktyczne. Najsłabszy mecz to oczywiście w pierwszej kolejce w Łubowie. Można śmiało powiedzieć, że szczególnie w pierwszej połowie gospodarze nas zdominowali, a nam w tym meczu nic nie wychodziło, stąd porażka aż 1-6.

Cel na wiosnę to spokojne utrzymanie, czy jednak macie jakieś bardziej ambitne cele ligowe?

Celem od zarządu przed sezonem jak i teraz jest spokojne utrzymanie zespołu w A-klasie. Jednak jako zespół chcemy na wiosnę zdobyć dużo więcej punktów niż jesienią, a co nam to przyniesie to się okaże po 26 kolejce.

Macie już gotowy cykl przygotowań do rundy wiosennej?

Przygotowania do sezonu będą dość długie, bo rozpoczynamy już 9 stycznia. Planujemy rozegrać 7-8 sparingów, w tym na pewno z Błękitnymi Owińska (3.02), Sucharami Suchy Las (24.02) oraz NKS Niepruszewo (3-4.03). Reszta sparing partnerów jest jeszcze na etapie potwierdzania.

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

 

 

 

 

 

Instagram

ppx

 

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 ranking polskich bukmacherów

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com