Podsumowanie rundy jesiennej - Patria Buk

Podsumowanie rundy jesiennej - Patria Buk

Rozmowa z trenerem Patrii Buk - Łukaszem Wojciechowskim.

Jak oceniacie rundę jesienną w swoim wykonaniu? Jesteście z niej zadowoleni czy czujecie, że można było wycisnąć z niej trochę więcej?

Patrząc na tabelę to nie jesteśmy do końca zadowoleni z rundy jesiennej w naszym wykonaniu, jednak poznając kilka faktów przed sezonowych należy zmienić trochę perspektywę postrzegania naszych wyników. Przed startem rundy jesiennej w ostatniej chwili zmieniono nam grupę A-klasy z III na II . Nie będę mówił czy to lepiej czy gorzej ale fakt zupełnie nowych dla nas drużyn oraz nowych boisk powodował to że w każdym meczu musieliśmy się  "uczyć tej grupy". Jednak najistotniejszym faktem było to, że nasza drużyna przeszła nie ewolucję a prawdziwą rewolucję kadrową. Z różnych przyczyn (transfery, kontuzje, sprawy osobiste) straciliśmy 8 podstawowych zawodników z poprzedniego sezonu i nie byli to zawodnicy mało ważni lecz zawodnicy z miejsc 1-10 którzy decydowali o obliczu tego zespołu. W ich miejsce udało się pozyskać trzech zawodników którzy dodali jakości , skład uzupełniliśmy także o czterech naszych juniorów którzy okazali się bardzo ważnymi postaciami zespołu. Do tego mieliśmy bardzo mało czasu żeby to wszystko poukładać jednak jak widać w miarę nam się to udało dlatego tym większe słowa uznania dla zespołu, że mimo tylu przeciwności osiągnął całkiem dobry wynik czego im serdecznie gratuluję. A czy mogliśmy wycisnąć więcej? Tak, mogliśmy ale to już inna historia.

Jaki mecz uznajecie za swój najlepszy, a który za najgorszy w minionej rundzie?

Najgorszy to chyba ten z Sękowem u siebie przegrany 1:2 co było dużą niespodzianką. Graliśmy jednak bez czterech podstawowych ofensywnych zawodników. Cóż to jest piłka i takie mecze się zdarzają. Może jeszcze dodam mecz z Tarnovią II który oddaliśmy zdecydowanie za łatwo. Najlepszy jeszcze przed nami, a te dobre to mecz w Objezierzu gdzie mierzyliśmy się z naprawdę silnym liderem naszej grupy Orkanem, który zremisowaliśmy 1:1 a zwycięstwo straciliśmy w ostatniej akcji meczu grając godzinę w dziesiątkę oraz wygrana w Kwilczu i ostatnie wysokie zwycięstwo z Zielonymi Gaj Mały 8:0

Mimo tego, że nie jesteście na samym czele tabeli to awans do Klasy Okręgowej jest na wyciągnięcie ręki. To będzie wasz cel na wiosnę?

Tak, naszym celem jest awans i to się nie zmienia od trzech sezonów gdzie otarliśmy się o niego zajmując kolejno drugie i trzecie miejsce w poprzednich sezonach co jednak nie dało awansu. Mam nadzieję, że zajęcie takich miejsc w tym sezonie da nam w końcu upragniony awans

Macie już gotowy cykl przygotowań do rundy wiosennej?


Tak mamy już plan przygotowań do rundy wiosennej. Zaczniemy 23.01 i trenować będziemy na własnych obiektach. Rozegramy także na pewno pięć meczów kontrolnych.

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

 

 foofdie

 

 

 

 

Instagram

ppxgazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 ranking polskich bukmacherów

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com