Podsumowanie rundy jesiennej - IKP Olimpia Poznań

Podsumowanie rundy jesiennej - IKP Olimpia Poznań

Rozmowa z Maciejem Sadłowskim - kierownikiem zespołu IKP Olimpia Poznań.

Jak oceniacie rundę jesienną w swoim wykonaniu? Patrząc na tabelę, chyba nie macie prawa narzekać. Pewne drugie miejsce to jak na beniaminka wynik raczej mocno pozytywny.

Z pewnością to wynik pozytywny, aczkolwiek my zawsze chcemy wygrywać i być lepsi. Absolutnie nie zadawalamy się drugą pozycją, tym bardziej, że przed nami jeszcze runda rewanżowa. Trzeba potwierdzić w niej naszą dobrą dyspozycję i awansować do klasy okręgowej.

Porażka tylko w jednym meczu to świetny wynik, a czy był w tej rundzie jakiś moment przełomowy, który dał wam pozytywnego kopa na dalszą część rozgrywek?

Pierwsza porażka musiała kiedyś przyjść. Pamiętajmy jednak, że do tej pory przegraliśmy tylko jeden raz na 39 meczów, taki wynik musi budzić respekt. Moment przełomowy? Raczej ciężki taki wskazać. Na początku przydarzyło nam się kilka remisów, ale szybko się odbudowaliśmy i zaczęliśmy wygrywać. Najważniejsze, że nie załamaliśmy się po pierwszej porażce ligowej, drużyna chciała natychmiastowego rewanżu, co pokazuje silny charakter zespołu.

Rozumiem, że na wiosnę waszym celem będzie utrzymanie obecnej pozycji i awans? Kto jeszcze oprócz was powinien cieszyć się z awansu, pamiętając o tym, że awans uzyskać powinny spokojnie pierwsze cztery zespoły w tabeli.

Nie ukrywamy, że naszym celem jest awans i do tego będziemy dążyć, a w zasadzie nasi kibice, którzy od wiosny będą decydować o ustawieniu i doborze poszczególnych zawodników na pozycje. Oprócz nas jest jeszcze kilku innych kandydatów, na czele z Czarnymi Czerniejewo. Przeciwko nam nieźle zaprezentował się również Lider Swarzędz, a doświadczony zespół ma Phytopharm Klęka. Nie można zapomnieć również o rezerwach Polonii Środa Wielkopolska, oni również powalczą o awans.

Macie już gotowy cykl przygotowań do rundy wiosennej?

Trener w porozumieniu z dyrektorem sportowym dopinają ostatnie kwestie meczów kontrolnych. Przygotowania rozpoczynamy na przełomie stycznia i lutego, choć niewykluczone, że zagramy dodatkowy sparing na początku stycznia. Będzie to miało związek z testami naszej aplikacji mobilnej.

Wiosną ruszyć ma w końcu wasza aplikacja do zarządzania zespołem. Czujecie w związku z tym jakąś niepewność, czy bardziej przeważa ekscytacja?

Mi osobiście towarzyszy wielka ekscytacja. To zupełnie coś nowego w naszym kraju i musimy zdawać sobie z tego sprawę. Po długiej drodze docieramy w końcu do celu. Programiści kończą swoją pracę, w grudniu otrzymamy już gotową aplikację i ruszamy z testami. Właśnie dlatego rozegramy dodatkowe sparingi, aby już na żywo sprawdzić działanie systemu. Do tego dojdą pewnie poprawki i od rundy wiosennej startujemy!

Już z tego miejsca zachęcam wszystkich do śledzenia naszych działań w mediach społecznościowych - jesteśmy na facebooku, twitterze, czy instagramie. Będziemy na pewno poszukiwali osób do beta-testów, więc pewnie część z naszych fanów już na tym etapie będzie miała dostęp do aplikacji.

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

 

miedzychod.jpg

 

 

 

 logo_wybrane.png

 

 

Instagram

ppx

 

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com